Skocz do zawartości

KermitV

Użytkownicy
  • Zawartość

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląsk
  • Zawód
    Student
  • Moje zainteresowania:
    Mechatronika, mechanika

Osiągnięcia użytkownika KermitV

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. -bezpieczniki są, nie wiem w którym miejscu miały by się znaleźć jakieś dodatkowe -z jakich kondensatorów powinienem zatem korzystać? czemu te się nie nadają? -O soft starcie poczytam sam (bo jest o nim dużo informacji na internecie) -a filtr nie powinien już być czasem w tej sekcji z regulowanym stabilizatorem?
  2. Bez obciążenia jest około 17V, ja myślałem że miernik mierzy amplitudę, nie wartość skuteczną, czyli kondensatory potrzebuje 4 na kanał.
  3. "Akumulatory, panele słoneczne, układy zasilania - energia dla robotów." Zasilacz będzie używany do zasilania i testowania robotów (chociaż nie tylko). Zasilacz ma też służyć do obsługi układów elektronicznych. Pasuje do opisu tego działu.
  4. Na wstępie chciałem przeprosić że rysunek jest kartkowy, a nie narysowany w eagle, ale wydaję się że do tego programu muszę jeszcze przysiąść. Zastanawiałem się nad szeregowym i równoległym łączeniem uzwojeń, na szczęście znalazłem trafo, które może mi zaoferować parametry których oczekuje, bez tego. Natomiast sam zasilacz opiera się o trafo toroidalne o 3 uzwojeniach wtórnych 2x14V i raz 28V chwilowa wydajność 14V (20A), 28V (3A), stałe obciążenie wynosi odpowiednio 14V (mniej niż 14A), 28V (2A). Następnie wszystkie uzwojenia wychodzą do mostków 35A/1000V max. Uzwojenia 14V zabezpieczone są bezpiecznikiem topikowym na 20A, 28V, zabezpieczone jest 3A. Następnie przychodzi kolej na kondensatory i nie wiem czy to będzie dobry pomysł, bo wychodzi drogo, a z tego co widziałem nie ma innej alternatywy. Kondensator GOLD CAP 3F 5,5V 9zł/szt do kupienia 6szt (po 3 szeregowo, na każdą 14V) napięcie tętnień 0,2V przy 20A Kondensator 22mF 35V (28V) Mam taki napięcie tętnień 1,5V przy 3A (to ma być do niektórych silników, także nie przejmuję się spadkiem) Resztę na regulowanych stabilizatorach umiem wykonać i wiem jak, niestety, nigdy nie budowałem zasilaczy o takiej mocy, nie wiem jakich komponentów się używa. Mam również pytanie, jak jeden układ będę chciał zasilić raz 28V a raz 14V, to mogę połączyć te masy, i zasilać silnik 28V a resztę na 14v obniżonym do wartości 5V? Bo wtedy straty na stabilizatorze, są zdecydowanie mniejsze. Co do tych kondensatorów, to mnie zastanawia fakt, że niektóre kondensatory mają napisany maksymalny prąd pracy. Przy tych tego nie znalazłem.
  5. Czy ktoś z bardziej zaawansowanych robotyków zna się na maskach z filtrami? potrzebował bym takiej do, lutowania (nie tylko elektroniki) szlifowania, obróbki różnych materiałów (chciałbym żeby były dostępne filtry w zależności od moich aktualnych potrzeb). Czy może lepszym rozwiązaniem będzie półmaska i jakieś lepsze gogle? Słyszałem dobre opinie na temat produktów firmy 3m Np: półmaska http://catalogue.3m.eu/pl-PL/PL-PPE/P%C3%B3%C5%82maski_i_maski_pe%C5%82ne/P%C3%B3%C5%82maski_oddechowe/Seria_6000~P%C3%B3%C5%82maski_oddechowe_wielokrotnego_u%C5%BCytku~nocode Maska http://catalogue.3m.eu/pl-PL/PL-PPE/P%C3%B3%C5%82maski_i_maski_pe%C5%82ne/Pe%C5%82ne_maski_oddechowe/Pe%C5%82na_maska_oddechowa
  6. KermitV

    Matura 2013

    No właśnie, w 10 lat sporo się może zmienić. Języka można nauczyć się w kilka miesięcy [...] Niestety, to nie dotyczy tylko polski. Chociaż mnie też się nie uśmiecha mieszkać w socjalnym kraju. W USA, jest teraz Obama, z zamiłowania socjalista, a poziom edukacji już tam spada, na dodatek fala emigrantów z różnych krajów, którzy nie pracują, tylko wyciągają rękę i ta cała amnestia dla nielegalnych. W europie też jest socjal, tylko Wlk Brytania się jakoś tam trzyma. Więc za 10 lat to dużo może się zmienić, to fakt, jednak głupie społeczeństwo nie jest nam na rękę. Wracając do tematu matury i trudnych egzaminów Fajny artykuł na temat Fińskiego szkolnictwa. Może dzięki temu właśnie, mam negatywne podejście do tych ciężkich i tak nagłaśnianych polskich egzaminów. http://finlandia.2taj.net/Edukacja
  7. KermitV

    Matura 2013

    1. nie jest ci to na rękę, potem będąc po prawej stronie wykresu gausa jesteś w mniejszości, co oznacza że w systemie demokracji, nie masz zbyt dużo do gadania. Za 10 lat ci ludzie będą głosować na najbardziej socjalne reformy, będziesz płacił ich socjal, mieszkania, różnego rodzaju benefity, bo oni rozłożą ręce i powiedzą że chcą. Jako że jest ich więcej i przegłosują, albo im dasz, albo przyjdzie do ciebie policjant i komornik i wezmą co nakazuję prawo. 2. po socjologi lub po zarządzaniu można znaleźć fajną pracę. Wiem coś o tym, bo znam osobiście kilka osób które zarabiają więcej niż niejeden inżynier i to bez koneksji. Problem jest by być dobrym. Nie wiem czy to zauważyliście, ale teraz jest tak że jak jesteś kiepski z maty, to od razu przypinasz sobie order "per humanista" . Niestety jak nie jest się dobrym, jak to nie jest twoja pasja, to w niczym nie znajdziesz roboty, nawet jak jesteś po informatyce czy mechanice i budowie maszyn.
  8. KermitV

    Matura 2013

    Co do menadżerów, ja nigdzie nie napisałem, że nie powinni nauczać maty na wysokim poziomie, ja jestem zdania że testy powinny być stosunkowo łatwe jak są dzisiaj. Chodzi mi o to, że kto będzie chciał być dobry, sam powinien wiedzieć co go rozwija i to robić. Jak już ktoś nie umie matmy, ale jest dobry, to nie można go karać za to że się nie nauczył tego czego my od niego jako społeczeństwo wymagaliśmy. Potem ludzie traktują naukę jako zakuć, zdać, zapomnieć, a nie na tym to powinno polegać. Bo tak niestety jest i nie wiem z czego to wynika, ale teraz uczniowie nie pamiętają co robili w szkole rok temu. Pamiętam że podczas powtórki w liceum nikt nie umiał rozwiązać nawet najprostszego działania na zbiorach, bo pojawia się rzadko na maturach i tego nie rozwiązywali. Może właśnie dlatego że naukę traktują jako jeden wielki bezsens, zamiast się uczyć przynoszą sciągi, lub wkuwają na bez myślenia. Ja już któryś raz z rzędu to piszę, ale widać nikt nie przeczytał: Ja wiem że fizyka i matematyka rozwija myślenie. Tak samo jak programowanie, tak samo jak majsterkowanie, tak samo jak rysowanie, tak samo nauka gry na obojętnie którym instrumencie. Dlaczego miałbym karać kogoś, za to że wybrał po prostu inną ścieżkę niż ja? Ja nie widzę lepszej alternatywy do obecnego systemu rekrutacji na studia i matury.
  9. KermitV

    Matura 2013

    Menadżer to pojęcie tak ogólne. Nie chcę prowadzić dyskusji o semantyce słowa menadżer. Jednak jako osoba menadżer zarządza projektami, zespołami. Podaj mi przykłady, w którym większość menadżerów, potrzebuje wiedzy o logarytmach, wielomianach, figurach przestrzennych. Bo podstawową wiedzę matematyczną posiada się już w gimnazjum, a w liceum dochodzą wymienione wyżej zagadnienia. Prowadzimy dyskusję o maturze, nie o podstawowej wiedzy, której każdy potrzebuje. Ja nie mówię że poziom aktualnych matur jest za wysoki, moim zdaniem jest w sam raz. Natomiast większość osób na forum uważa, że jest jest zbyt niski. Gdyby rzeczywiście utrudnić maturę, to wprowadzamy materiał podstawowy ze studiów, pochodna, całki, macierze, liczby zespolone. Nie uwierzę, że ktoś kto sobie słabo radził w liceum z maty nauczy się tych zagadnień. Na dzień dzisiejszy matura mierzy to, czy nie jesteś kompletnym idiotą, na niektóre kierunki techniczne przyjmują od zdanej matury, a po pół roku odpada ponad połowa roku, na studia artystyczne robią sami od siebie egzaminy wstępne, na szkołę policyjną czy strażacką sprawnościowe. Moim zdaniem ten system jest bardzo dobry.
  10. KermitV

    Matura 2013

    Tylko nie muszę przypominać że, aby pójść na jakiekolwiek studia, trzeba zdać maturę z 3 przedmiotów (j. polski, j. obcy, matematyka). Mimo że sam zdałem wszystko bez problemu, nie chciał bym przekreślać przyszłemu muzykowi, malarzowi, innym, studiów w swojej pasji. Rozumiem że matematyka i inne przedmioty uczą myślenia, to znaczy, że można jej nauczać na wysokim poziomie. Jednak nie jestem zwolennikiem testów z matury podstawowej na wysokim poziomie. Wiadomo rozszerzenie to co innego, ale jak wiemy artyści to ponoć osoby o innym abstrakcyjnym myśleniu. Lubię posłuchać sobie posłuchać dobrej muzyki, nie wyobrażam sobie, że któryś z przyszłych geniuszy artystycznych, nie skomponował by swoich dzieł, tylko dlatego że zagłosowałem by miał ciężką matematykę. To samo tyczy się menadżerów, pouczyli by się matematyki, by byli inteligentniejsi, ale jak nie, to zdaj te 30%, żebyś chociaż coś umiał. Przecież fakt tego że wolał rozwijać swoją pasję, w czasie gdy, mógłby się pouczyć całek, nie czyni go osobą, nie godną studiowania. Zresztą gdybym miał przyjąć sobie pracownika, wolał bym tego pasjonata.
  11. KermitV

    Matura 2013

    Błąd! Logarytmy są bardzo przydatne, wielomiany mniej, ale też się przydadzą. Bardzo poważnym błędem większości ludzi jest niedocenianie przydatności większości wiedzy. Ja bym wyróżnił taki podział względem ważności: - wiedza potrzebna każdemu - wiedza potrzebna do nauki dalszej wiedzy i umiejętności - wiedza przydatna większości - wiedza przydatna małej grupie osób - wiedza przydatna mało komu Dla mnie to większość tej nauki nie ma sensu, bo: Po pierwsze: ludzie starsi co pokończyli starsze matury, te trudniejsze i tak w większości nie pamiętają czego się uczyli. Po kilku latach zapominają wzorów, sposobów. Jeżeli nie spotykają się na co dzień. Można pójść na jakąś uczelnie humanistyczną i jestem pewien że jak pokażesz dzielenie wielomianów, lub logarytmy to znaczna większość nie rozwiąże. Po drugie: prosty przykładzik - osoba która chce iść na ASP, ma talent do malarstwa, ale nie może pojąć za nic w świecie matematyki. Ma szczęście, bo na 30% z matematyki na dzień dzisiejszy, nawet jeśli tego kompletnie nie umiesz, wystarczy że nauczysz się kilku schematów. Einstein miał potworne problemy z językiem francuskim, wyobraź sobie że nie dopuszczają go do dalszej nauki bo nie zdaję języka. Ja tam nie uważam że ludzie powinni umieć jak najwięcej, a jak nie jesteś omnibusem to ci zakażą kontynuować swojej pasji.
  12. KermitV

    Matura 2013

    Z tym że prawko jest, trudne do zdania. Ciężko żeby spadł poziom nauczania na godzinach teoretycznych i praktycznych, a zdawalność około 30%. Prawdą jest natomiast coraz prostsza matematyka i nauki przyrodnicze (prócz informatyki, kto zdawał maturę z informatyki, ten wie o czym mówię). Swoją drogą to to nie ma w moim mniemaniu wielkiego znaczenia. Na studiach ci co nie nadrobią zaległości odpadną, a ci którzy na nie nie pójdą i tak nie będą potrzebowali żadnych, wielomianów, logartymów itp.
  13. KermitV

    Słoneczne okulary

    Nie zna ktoś może ceny, ewentualnie jakiegoś dystrybutora?
  14. KermitV

    Matura 2013

    Tak, mam tam kumpla na mechatronice, kontakt się powoli zaciera, ale kumpel jak kumpel. On zawsze uwielbiał starty w zawodach lego NXT i warszawkę sobie chwali. Powodów jest dużo, prestiż, organizacja, ale najbardziej to mi się spodobało jak zobaczyłem plan studiów. Na temat laborek, to polecam coś czego ja nie zrobiłem, a tobie doradzam, zobacz te plany bardzo dokładnie, i mniej więcej popatrz na interecie czego te przedmioty dotyczą. Powód dla którego nie chciałem iść na AGH, to było to że na pierwszym roku nie ma żadnych ihmo fajnych laborek. Pierwszy semestr tylko chemia, potem elektrotechnika chyba. Już bardziej mi się podoba to na mojej uczelni: pierwszy semestr maszynoznastwo, (pokazują ci maszyny obróbkowe, w drugim semestrze coś podobnego, i możesz nawet grupowo, pod nadzorem toczyć wałek) drugi semestr podstawy robotyki (dają ci taki kontroler, i sterujesz robotem typu fanuc), ogólnie rzecz biorąc mam niesamowicie ciekawe labolatoria. Niestety Gliwice to brzydkie miasto, a organizacja pozostawia wiele do życzenia (zamieszania z indeksami, roszady w planie). Niestety, nie wiem nic o forum politechniki warszawskiej. To już wiem tylko ze słyszenia, ale politechnikę Wrocławską, ludzie sobię chwalą. Traker Jak to często mówią prowadzący, że studia to nie szkoła, dlatego że studenci muszą sami się nauczyć 😃 Chociaż prawdą jest że mam kumpla na elektronice i telekomunikacji, czwarty semestr, a nie zrobił by nawet migających światełek z 555. Ogólnie wszystkie studia wymagają nauki. Mniej lub więcej, jednak sprawka czy wkucie same się nie zrobią. Wszyscy, mający więcej wiedzy praktycznej, ale nie mający zdolności organizacji czasu na naukę, lecą ze studiów w pierwszym roku. Mam kumpli i kolegów na budownictwie, mimo że mają wysokie średnie, nie umieją dobrać wiertła i wiertarki do wiercenia w ścianie. Mogą natomiast gadać coś o normach budowlanych. Jednak jest jeden gość który naprawdę rozumie czego się uczy, jest po technikum budowlanym i pracował w budowlance przez rok. Z pracy powstaje największa wiedza, reszta to jak dla mnie "zabawa" w nauczanie.
  15. KermitV

    Matura 2013

    Lukaszm Jeżeli miałbym ci coś polecić, polecałbym Warszawę, jeżeli masz pieniądze, bo utrzymanie jest tam bardzo drogie. Sam jestem na Politechnice Śląskiej na mechatronice, ale mam znajomych i w Warszawie i w Krakowie. Patrząc się na program studiów, i generalnie wrażenia, po pobycie w odwiedzinach, dobrym pomysłem jest Mechatronika na Politechnice Warszawskiej.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.