Skocz do zawartości

fabryka_robotow

Użytkownicy
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląsk
  • Zawód
    Robotyk

Osiągnięcia użytkownika fabryka_robotow

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Na tym filmie jest standardowy robot przemysłowy (Staubli RX160). Warto wspomnieć że w Polsce też mamy podobne zabawki 🙂 http://fabryka-robotow.pl/2015/02/mocopolis-polski-bot-dolly/
  2. Link do wersji elektronicznej w pierwszym pościa zamieniłbym na ten prowadzący do ebookpoint. Tam łatwiej trafić na promocję. W ten weekend książka jest do wzięcia za 35 zł
  3. ebookpoint ma w ten weekend promocję i książkę można dostać w formie elektronicznej za 29.95 zł . Oprócz pdf jest też dostępna w formach mobi i epub, więc posiadacze czytników nie powinni mieć problemu z jej czytaniem. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia płyty CD która jest dodawana do wydania papierowego, należałoby się dowiedzieć czy jej zawartość jest możliwa do ściągnięcia z serwerów księgarni. ______________________________________ Znudziło Ci się klikanie w klawiaturę i zabawa scrollem? Zobacz walki robotów!
  4. Od 10.05 do 13.05 książkę w formie elektronicznej można kupić o 25% taniej. Po obniżce cena wynosi 41,24 zł. (link) Niestety jedyny dostępny format to pdf, więc czytanie na czytnikach (kindle etc.) będzie raczej kłopotliwe. ______________________________________ Robotyka NIE dla dzieci
  5. Patrząc na to od tej strony budowa humanoidów faktycznie ma sens. Jakoś nigdy o tym nie pomyślałem. Na razie cieszymy się gdy uda się wszczepić protezę, ale przyjdą pewnie takie czasy, że osoby na wózkach inwalidzkich staną na mechanicznych nogach umożliwiających normalne poruszanie się. Ciekawe ile czasu będzie musiało minąć zanim społeczeństwo zaakceptuje takie rozwiązania. ______________________________________ Znudziło Ci się klikanie w klawiaturę i zabawa scrollem? Zajrzyj na - Robotyzacja - Comau, Fanuc, Kawasaki
  6. Myślisz że ludzie będą kupowali roboty po to żeby przynosiły im piwo z lodówki? Zastanówmy się co trzeba robić w domu: -gotować i zmywać -prać i prasować -myć podłogi i odkurzać dywany W gotowaniu roboty nas nie wyręczą. No chyba że mówimy o mrożonej pizzy z mikrofalówki. Mała dygresja: skoro mamy w domu tarki i noże to logicznym byłoby zaprojektowanie mechanicznych dłoni, które robiłyby użytek z istniejącego wyposażenia kuchni. Zamiast tego mamy jednak roboty kuchenne które w żadnej części nie przypominają człowieka. Jeżeli chodzi o zmywanie to wynaleźliśmy już zmywarki. Do prania mamy pralki. Pranie i tak trzeba wyrzucić do kosza, wiec tu robot się nie przyda mógłby co najwyżej sortować rzeczy i wrzucać oraz wyciągać je z pralki. Ale dla tak prostego zadania kupowanie robota to IMO spora przesada (ewentualna oszczędność czasu zostanie zjedzona przez czas potrzebny na prawidłowe zaprogramowanie robota). Prasowania koszuli przy pomocy żelazka przez robota sobie nie wyobrażam. Na szczęście mamy prasowacze parowe, które można by w miarę prosty sposób zmechanizować, tak żeby nie była konieczna obsługa ichprzez człowieka. Do podłóg mamy roboty takie jak roomba. Odkurzacz i tak nie jest na całe życie, więc zamiast dokupywać do niego drogiego i skomplikowanego robota prościej jest wymienić go na taki, który będzie sam dbał o porządek.
  7. Całkiem możliwe 🙂 Co mi się nie podoba, to przerost formy nad treścią. Jestem fanem rozwiązywania problemów prostymi metodami. Ok, w kontekście rozwoju techniki roboty humanoidalne to ciekawy poligon doświadczalny dla nowych napędów układów sterowania itd. Może się mylę (czas pokaże), ale według mnie z powodu swojego skomplikowania (i zapewne kosztów) będą stosowane tańsze i prostsze rozwiązania niż humanoidy. Spójrz na roboty przemysłowe. Okazuje się ze robot nie musi mieć dłoni jak człowiek żeby zgrzewać/kleić/przenosić elementy. Podobnie będzie z robotami transportowymi/ratowniczymi/wojskowymi. Nie potrafię znaleźć ani jednego zastosowania w którym uniwersalny humanoid byłby lepszy od specjalizowanego urządzenia o prostszej, tańszej i bardziej niezawodnej konstrukcji.
  8. To był sarkazm 🙂 Zauważ że tak samo samoloty nie mają ruchomych skrzydeł jak ptaki. A były one inspiracją dla maszyn latających. Ktoś mógł argumentować że samolot z ruchomymi skrzydłami mógłby latać do tyłu jak koliber i dlatego warto taki pojazd zbudować. Powinniśmy starać się budować urządzenia których konstrukcja pozwala w jak najlepszy sposób realizować postawione przed nimi zadania. A nie konstrukcje które starają się jak najbardziej naśladować to co widzimy w przyrodzie. Nie warto komplikować rzeczy dla wątpliwych korzyści. Pojazdy kołowe i gąsienicowe też potrafią dotrzeć w ciężko dostępne miejsca. A mając w pamięci prototypy robotów które wchodzą po schodach to nie chciałbym widzieć prób wspinania się po skałach czy gruzowisku przez jakiegokolwiek humanoidalnego robota.
  9. Nie mam pojęcia czemu wszystkich tak ciągnie żeby budować roboty humanoidalne. Są drogie, skomplikowane, niepraktyczne i mają bardzo ograniczoną autonomię. Gdyby postęp techniczny wyglądał tak jak się to marzy fanom humanoidów to zamiast samochodów mielibyśmy dziś mechaniczne konie (skoro natura w toku ewolucji uznała że do przemieszczenia lepsze są nogi, to po co stosować koła?). O ile Darpa challenge (ten z autonomicznymi samochodami) miał sens, to w tym konkursie nie widzę niczego ciekawego.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.