Skocz do zawartości

PRC

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

PRC zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 21 października 2018.

Treści użytkownika PRC zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika PRC

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • Młodszy Juror

Odznaki

1

Reputacja

  1. PRC

    Porady dla przyszłego automatyka

    No dzięki, mam na tych studiach AVR, akurat na tym semestrze i na następnym. Pytam tylko bo chce wiedzieć czy mi się to do czegokolwiek przyda. Bo mamy tez dużo przedmiotów jak np.: inżynieria materiałowa (gdzie badamy przewodność dielektrykow) albo wymownie nazwane równania różniczkowe zwyczajne, które wątpię aby do czego kolwiek po studiach mi się przydały (niby mamy te różniczki na obwodach, ale jak pytałem mojego ojca inżyniera budowlańca czy całki mu się kiedykolwiek przydały to powiedział ze na egzaminie na studiach 30 lat temu).
  2. PRC

    Porady dla przyszłego automatyka

    Wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi 🙂 Aktualizacja: Nikt, nic więcej nie powie?
  3. Cześć, Jestem na drugim roku AiR, w te wakacje chciałbym spróbować dostać się na jakaś praktykę, od jakiegoś czasu sprawdzam (nie powiem żeby bardzo regularnie, ale w miarę często) oferty pracy dla automatyków. Z tego co zauważyłem możliwość zatrudnienia jest w : utrzymaniu ruchu, projektowaniu i programowaniu PLC. Ja bym raczej szedł w pierwsze lub trzecie, ale byłbym wdzięczny jeśli Ci którzy pracują/pracowali w którejś z tych branż napisali jak wygląda taka praca, czy polecacie i CO NAJWAŻNIEJSZE: jakie zdolności powinien mieć taki automatyk na tych stanowiskach? Z tego co zauważyłem w ofertach pracy najczęściej wymagane są PLC Siemensa, ew. Allen Bradley lub Mitsubishi, czasem AVR, obwody, napędy elektryczne, mechaniczne, pneumatyczne i hydrauliczne, schematy elektryczne, czasem tez AutoCAD lub Eplan no i SEP do 1 kV. Czy dodalibyście coś jeszcze? Zwłaszcza dla programisty i utrzymania ruchu (ale projektant też)? Czy znajomość AVR w tej pracy mi się szczególnie przyda, czy lepiej skoncentrować się na PLC? Tak samo z obwodami i napędami innymi niż elektryczne. No i jaką literaturę byście polecali do nauki? Na uczelni mam tzw. otwarte laboratorium cyfrowe dot. PLC Simenesa, więc raz na tydzień mogę przyjść i pracować, przy własnych projektach, jest też klik fajnych kół i jakieś kursy SEP i AutoCAD, więc mógłbym te rzeczy poćwiczyć, ale czy uważacie że wszystkie warto czy skoncentrować się tylko na PLC? Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź i przepraszam jeśli trafiłem w zły dział.
  4. Ok, wielkie dzięki, za wyczerpującą odpowiedź 🙂
  5. Ok, dzięki, nie miałem na myśli że nie umiem ogarnąć materiałów z jednego wieczoru, tylko że nie mam jak poćwiczyć w domu, bo nauka to najlepiej praktycznie, inaczej poprzez takie analizowanie to jak uczyć się matmy tylko patrząc jak ktoś robi zadania, a samemu zrobić jedno na tydzień na zajęciach.
  6. Cześć, Studiuję AiR na PWr, na W5. Jestem na pierwszym semestrze, kiedy przeglądałem oferty pracy dla automatyków, wszyscy mówili o sterownikach PLC, niestety u mnie to jest tylko na 5 semestrze jako "sterowniki programowalne" bo na moim wydziale to ogólnie AiR jest bardziej chyba pod hardware niż programowanie. Aby nauczyć się więc PLC jak najprędzej i najlepiej zapisałem się na darmowe szkolenie w studenckim kole Automatyk, ogólnie jest ok, tylko że zajęcia są późno, a dla mnie nie wszystko jest jasne, do tego są raz na tydzień a ja nie za bardzo mam jak to przerobić w domu, co ułatwiłoby mi naukę. Koledzy doradzili mi więc zacząć od Arduino, mam jednak wątpliwości, bo tam programuje się w C, a to co innego niż PLC. Dlatego pytam czy nauka Arduino, bardzo by mi pomogła z ogarnięciem PLC? Poza tym znalazłem na waszym forum link do programu PSPLC, symulatora PLC, niestety piszą na stronie coś o tym że działa ze sterownikami i środowiskami programistycznymi Siemens, a one są za drogie. Czy jest coś co by mi pomogło w domowych warunkach?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.