Skocz do zawartości

hatamarii

Użytkownicy
  • Zawartość

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

hatamarii zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 21 marca 2018.

Treści użytkownika hatamarii zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Kobieta
  • Lokalizacja
    Jaworzno
  • Zawód
    programista
  • Moje zainteresowania:
    elektronika

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika hatamarii

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

7

Reputacja

  1. poniżej mój program: import time import RPi.GPIO as GPIO import w1thermsensor GPIO.setmode(GPIO.BCM) GPIO.setwarnings(False) GPIO.setup(21, GPIO.OUT) GPIO.output(21, GPIO.LOW) temperatura_max = 22.0 sensor = w1thermsensor.W1ThermSensor() while True: temperatura = sensor.get_temperature() print(temperatura) if temperatura > temperatura_max: GPIO.output(21, GPIO.HIGH) print("Alarm!") else: GPIO.output(21, GPIO.LOW) time.sleep(1) except KeyboardInterrupt: GPIO.output(21, GPIO.LOW) print('Koniec') GPIO.cleanup() teraz widzę, że brakuje "try" i najwyraźniej to był właśnie problem. Zostawię jednak ten wpis, jakby ktoś jeszcze natknął się na podobny problem. a jeśli chodzi o biblioteki, to chciałabym znaleźć je w internecie.Teraz pytanie może zabrzmieć może głupio, ale one są również gdzieś na dysku?
  2. Cześć, czy do komendy "except KeyboardInterrupt:" potrzebna jest jakaś dodatkowa biblioteka? Aby mieć pewność, że nie zrobiłam literówki nawet przekopiowałam tekst, ale nadal wyskakuje mi błąd: except KeyboardInterrupt: ^ SyntaxError: invalid syntax Proszę o pomoc. I jeszcze jedno pytanie, gdzie i jak szukać bibliotek? np. biblioteki time
  3. Cześć, dzięki za podsumowanie wszystkich informacji podanych do tej pory w tym kursie. Czy byłaby szansa również na propozycje "zadań" podsumowujących informacje z tego kursu oraz z kursów elektroniki. Jako że ten kurs jest z założenia dla początkujących, mogłyby to być zadania "z gwiazdką". Mam jeszcze pytanie, próbowałam napisać skrypt z pętlą FOR i niestety program wysypał mi się przy ")" poniżej użyta przeze mnie formuła: for i in range(3): a pytanie brzmi, jak w skrypcie poprawnie zastosować pętle typu FOR
  4. Dziękuję za odpowiedzi. Czy wobec tego mogłabym bez obaw podpiąć buzzer (albo inne urządzenie) zgodnie ze schematem z kursu elektroniki I, rozdział #7 https://forbot.pl/blog/wp-content/uploads/2015/05/tranzystor_animacja.gif Domyślam się, że w celu doboru tranzystora muszę wziąć pod uwagę jego parametry.
  5. Dziękuję za ostrzeżenie. Jakim kluczem wobec tego posługiwać się przy wyborze urządzeń, które można podpinać, a których nie. Na razie jestem jedynie pewna tego, że elementy z zestawu z kursu są bezpieczne. Czy tylko te na napięcie 3,3 V i niżej?
  6. Cześć, z innego kursu (bodajże elektronika 2) mam buzzer FY248. Napięcie to 3-18 V, napięcie znamionowe 12 VDC. Czy mogę go bez obaw podpiąć do malinki? Była informacja o zasilaniu zbyt wysokim napięciem, ale wydaje mi się, że ten buzzer będzie zasilany przez malinkę. Pytanie dotyczy nie tylko tego urządzenia, ale ogólnie wszystkich, które potencjalnie można podpiąć
  7. Dodam jeszcze jedną ważną moim zdaniem komendę" touch dzięki niej tworzymy nowy plik np. touch nowy.txt
  8. Zainstalowałam wszystko od początku i ponownie problem. Najwyraźniej robię ciągle ten sam błąd i dlatego ciężko mi go znaleźć. Postaram się poszukać pomocy kogoś znajomego, jeśli znajdziemy błąd, to się tu do niego przyznam, aby w razie czego ktoś inny mógł skorzystać. A komunikat, który mi wyskakuje to "server refused our key". A tymczasem idę dalej, dzięki że wreszcie ktoś wykłada te komendy linuxowe tak zrozumiale, bo choć pracuję w linuxie od dawna, to jednak to wszystko było dla mnie mało intuicyjne i unikałam pracy w konsoli jak się tylko dało. pozdrawiam
  9. problem z kluczem występuje nadal (niczego w tym kierunku nie zmieniałam). Problem z VNC rozwiązał się po zainstalowaniu pełnej wersji. Wcześniej zainstalowałam wersję szczuplejszą, bo wyczytałam, że "nic nie tracimy", że można doinstalować i bardzo proszę o informację, jak?
  10. Cześć, dzięki za kolejny fajny kurs. Niestety, tym razem kilka rzeczy mi nie działa i nie mam pojęcia czemu, postępuję krok po kroku. PROBLEM 1: Łączę się poprzez Wi-Fi z programem VNC Viewer i niestety jedynym obrazem z malinki jest czarny ekran. Czy nie mam czegoś doinstalowanego (np. interfejsu graficznego). Jeśli tak to jak/skąd go doinstalować bez przeinstalowywania wszystkiego? PROBLEM 2: mimo zrobienia z kluczem tak jak powyżej Malinka i tak prosi mnie o podanie hasła Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć (pewnie jak zwykle rozwiązanie jest banalne) proszę o pomoc. I jeszcze jedna WSKAZÓWKA dla jeszcze większego uproszczenia: można przed adres IP dodać pi@ (tj pi@999.999.99.99) i wtedy nie trzeba wpisywać za każdym razem loginu. pozdrawiam
  11. Odnośnie wypełniania danych w pliku wpa_supplicant.conf aby ułatwić sobie zadanie polecam wejść do właściwości naszej sieci (w windows 10 ustawienia -> Sieć i Internet -> Wi-Fi -> Właściwości sprzętu) i tam "kopiuj". Następnie dane należy wkleić obojętnie gdzie (np. do notatnika) i możemy bezbłędnie przekopiować nazwę sieci oraz rodzaj zabezpieczeń (w tym przypadku trzeba dokonać pewnych modyfikacji, ale nie podpowiem jakich, bo zapewne w różnych przypadkach jest różnie).
  12. Chciałabym, aby moja malinka działała czasem przez uart, czasem przez wifi, czasem chcę się połączyć za pomocą kabla. Czy za każdym razem muszę na nowo wgrywać rasbiana?
  13. Aby wykorzystać jeszcze jedną możliwość przedstawionego układu scalonego proponuję jeszcze jedno (proste) zadanie dodatkowe: dodać diodę sygnalizującą wyłączony licznik (przynajmniej wiadomo, że został wyłączony celowo, a nie z powodu wypięcia się jakiegoś kabelka). Świetny kurs, super zabawa, szkoda, że już się zakończył 🙁 BTW zastanawiam się, jak zrobić, aby dioda sygnalizowała wyłącznie zbocze narastające (np. przy przejściu z 9 do 0).. czy trzeba by było użyć innego układu scalonego, czy jest możliwe zrobienie czegoś takiego przy posiadanych przeze mnie elementach. Do głowy przychodzi mi tylko układ "pamiętający", ale póki co nie mam pomysłu, jak go zaprząc do pracy.
  14. Cześć, Wykonałam wszystkie schematy, wszystko działa tak jak powinno (tak jak zostało to opisane). Pomierzyłam również prądy i napięcia miernikiem, ale nadal nie rozumiem, DLACZEGO schemat NOT działa (innymi słowy jak to jest możliwe, że ten przycisk zwierający diodę wywołuje taki efekt). Gdy przycisk jest wyłączony, do rezystora (i diody) dopływa 4 mA, po włączeniu przycisku dopływa 6 mA, dlaczego się zwiększyło? [ Dodano: 08-01-2018, 13:48 ] dodam jeszcze zadanie domowe (z ponad rocznym opóźnieniem, ale zawsze 🙂 )
  15. Cześć, czy ten kurs będzie podobny do stm32F4 HAL? Czy ewentualnie będą czasem pokazywane różnice między programowaniem na F4 oraz F1?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.