Skocz do zawartości

[Zawody] Trójmiejski Turniej Robotów - Gdańsk - 24.05.2014 r.


Treker

Pomocna odpowiedź

Technika się rozwija, roboty ewoluują, zaś Trójmiejski Turniej Robotów odbywa się po raz szósty! Rejestracja uczestników już się rozpoczęła! Zawody odbędą się 24 maja 2014 r. w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym.

Morza szum, ptaków śpiew... jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Trójmiasto. Mamy nadzieję, że nasz Turniej będzie jednym z nich. Co jednak, gdy ktoś będąc już w Gdańsku zauważy, że zepsuł się moduł startowy? Żaden problem, w dniu Turnieju będzie istniała możliwość wypożyczenia ich potrzebującym! Po wszystkim można udać się na plażę w pięknej, zgrabnej i przyciągającej oko koszulce TTR.

Przygotowaliśmy dla Was 9 różnych konkurencji:

- Sumo,
- MiniSumo,
- MicroSumo,
- NanoSumo,
- MiniSumo Lego,
- Linefollower,
- Linefollower Lego,
- MicroMouse,
- FreeStyle.

Z naszej strony prosimy o przyniesienie własnych przedłużaczy - ich nigdy nie jest zbyt wiele - oraz prosimy o dokładne przestudiowanie regulaminów - część z nich została w ostatnim czasie zaktualizowana.

Dokładne informacje znajdziecie na stronie Turnieju: http://www.ttr.skalppg.pl

Pamiętajcie, Turniej robimy dla Was. Bardzo chętnie wysłuchamy wszelkich uwag po Turnieju, aby w przyszłym roku było jeszcze lepiej. W końcu to Wy jesteście Bohaterami tego dnia 🙂

Życzymy Wam dobrej zabawy i mamy nadzieję, że dzień po naszym Turnieju odwiedzicie też odbywające się w Gdańsku zawody Roboxy 2014!

Pozdrawiam,
Dawid Machala

Dział PR Trójmiejskiego Turnieju Robotów

Studenckie Koło Automatyków SKALP

Politechnika Gdańska

Informacja dostarczona przez organizatorów.

ttr.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Z radością pragnę poinformować, że w tym roku dobra zabawa - choć niezmiernie ważna – nie będzie jedyną motywacją do przyjazdu! Udało się nam bowiem przygotować dla Was całkiem rozbudowaną pulę nagród. Przykład? Co powiecie na 7 bonów wartych 150 zł do zrealizowania w Satland Prototype? Oznacza to praktycznie zerowy koszt produkcji profesjonalnej PCB! Warto dodać, że wartość wszystkich nagród jest jeszcze kilkakrotnie większa, więc przyjazd na pewno się zwróci 🙂

Po udanym Turnieju warto coś rozsądnego zjeść i napić się soczku 🙂 Tu z pomocą przychodzi zniżka 20% w pizzerii Leone oraz 15% w pobliskiej pizzerii PRL – na cały weekend.

Staramy się też o załatwienie zniżek na nocleg, tak abyście mieli czas na pobyt na plaży, mile spędzony czas nad morzem – i uczestnictwo w TTR oraz Roboxy 2014! Szczegóły już wkrótce - wysłane zostaną maile do zarejestrowanych zawodników 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam w temacie. Zastanawiam sie nad wystartowaniem w TTR w kategorii minisumo. W regulaminie przeczytałem wzmianke na temat wymaganego modułu starytowego. Moj robot nie posiada jeszcze czegoś takiego. Mogli byscie podać scheta takiego modułu? bądź Czy ktos wie coś więcej na temat tych które bedzie można wypożyczyć jak napisał TREKER.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

klonyyy, dzięki za podesłanie linku, troche poszperałem i pomysłałem, że zrobie sobie sam taki moduł na Attin'ie 45 nic trudnego, i bede miał to gotowe i przetestowane szybciej niz w dniu zawodów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich , mam pytanie czy nie wybiera się ktoś z Warszawy na te zawody samochodem , chetnie dorzucę sie do paliwa tel. 660-631-422

Link do komentarza
Share on other sites

Jak wrażenia po zawodach?

W tym roku mogę ocenić je okiem zawodnika. Ogólnie impreza udana, fajna atmosfera i dobre nagrody. Na plus zmiana miejsca zawodów - szkoda, że strefa serwisowa nie mogła być bliżej głównej części zawodów. Ogólne podziękowanie i gratulacje dla całej ekipy organizatorów za włożoną pracę w całą imprezę.

Jak zawsze najłatwiej wypisywać niedociągnięcia, więc kilka wad:

- strasznie wysoka temperatura w strefie serwisowej

- tor do LFa nie najlepszej jakości - trzeba pomyśleć o nowych płytach i lepszych łączeniach

- lekkie nieporozumienia w harmonogramie typu: zawodnicy do LF turbo stoją z robotami gotowi na finał i nagle informacja, że czekamy aż będzie koniec minisumo. Szkoda tylko, że trwało to ponad 40 minut... Rozumiem cel, jednak koniec końców na finale LF i tak prawie nikogo nie było, nie wspominając o momencie rozdania nagród. Pomijam, że przed finałem było już tam tak pusto, że ktoś nawet zabrał się za rozbieranie toru, bo myślał, że to koniec 😃

Wyniki z TTR możecie już wpisywać do Klasyfikacji Konstruktorów.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdański Park N-T to fajne miejsce na rozgrywanie zawodów, dużo miejsca w strefie serwisowej, winda między piętrami. Przychylam się do opinii Trekera co do temperatury (najpierw polegano na klimatyzacji, a później i tak wszystkie okna były otwarte) - ale to już przyroda nam takiego figla spłatała 🙂 Szkoda, że jakiekolwiek jedzenie czy napoje były niedostępne na terenie Parku (pewnie tak jak u nas, UE narzuca brak jakiejkolwiek działalności na terenie budynku).

Trasa do LFa była dla nas zaskoczeniem, bo była... prosta 🙂 uskok między płytami był nieznośny, wiele robotów aż podskakiwało na krawędziach płyt.

Przy okazji mam pytanie - czy formuła finałów w postaci ograniczonej liczby przejazdów jest narzucona przez zawody europejskie? Dobranie nastaw regulatora pod konkretny tor jest trudne na dwóch - trzech przejazdach.

Rozdawanie nagród powinno odbywać się tuż przy zejściu do piwnicy, wtedy byłoby więcej osób zainteresowanych.

A, jeszcze taka uwaga. Na finałach nie było jednego robota, bo wg eliminacji był na niepremiującym 9 miejscu. Później Treker ograniczył się do jednego robota, więc miejsce się zwolniło. Niestety zawodników i robota już nie było, przez co nie zostali oni sklasyfikowani w finale. Macie pomysł jak zapobiegać takiej sytuacji?

Pozdrawiam, Paweł / HTech (ten o kulach)

Link do komentarza
Share on other sites

Moim okiem -zawodnika kategorii linefollower (byłem od około 9:30 do "wyłączenia kamery")

fajne miejsce

dobra organizacja

przydzielenie miejsca w strefie serwisowej u mnie na plus, do tego woda

koszulki

plakietka "uczestnik" z oby dwóch stron była taka sama, więc nie irytowało mnie jej odwracanie 😃

rozdawanie nagród odbywało się "w kącie", fajnie jakby było gdzieś w miejscu koło głównych schodów

uskok pomiędzy płytami na trasie LFa

brak dyplomów (chyba że coś przeoczyłem)

Przy okazji mam pytanie - czy formuła finałów w postaci ograniczonej liczby przejazdów jest narzucona przez zawody europejskie? Dobranie nastaw regulatora pod konkretny tor jest trudne na dwóch - trzech przejazdach.

Moim zdaniem jest to jak najbardziej słuszne rozwiązanie -podczas eliminacji nieograniczona liczba przejazdów (można się "rozgrzać"), a w finałach już z góry ustalona. Uważam, że finał jest wówczas bardziej emocjonujący i zawodnik musi zdecydować czy podjąć ryzyko czy wybrać "bezpieczniejszy" wariant.

Link do komentarza
Share on other sites

Przy okazji mam pytanie - czy formuła finałów w postaci ograniczonej liczby przejazdów jest narzucona przez zawody europejskie? Dobranie nastaw regulatora pod konkretny tor jest trudne na dwóch - trzech przejazdach.

Kiedyś nawet w eliminacjach można było zrobić tylko 3 przejazdy. Dopiero od kilku lat stosowany jest taki system jak powyżej. Finał, to finał - powinny przetrwać roboty, które sobie poradzą. Tutaj i tak było łatwo, bo zmieniono jedynie kierunek na trasie.

A, jeszcze taka uwaga. Na finałach nie było jednego robota, bo wg eliminacji był na niepremiującym 9 miejscu. Później Treker ograniczył się do jednego robota, więc miejsce się zwolniło. Niestety zawodników i robota już nie było, przez co nie zostali oni sklasyfikowani w finale. Macie pomysł jak zapobiegać takiej sytuacji?

Mam kilka robotów, które dla osób postronnych są podobne, chociaż różnią się w kilku ważnych aspektach, co widać nawet po czasach przejazdów. W każdym razie, aby nie robić innym "pod górkę" odpuściłem z pozostałymi robotami. Jeździłem nimi tylko, aby coś się działo na torze. Sędzia o tym wiedział, informacja nie dotarła ostatecznie do osoby, które generowała listę na finał. Wina tutaj w dużej mierze jest moja, chciałem dobrze, a wyszło "nijak".

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

dzięki organizatorom i uczestnikom za fajne zawody.

Moje podsumowanie poniżej:

Jasna informacja o składzie grup i wynikach

działający system informatyczny

Stosowanie modułów startowych

fajne koszulki

super interaktywne statuetki (szkoda że do Sumo też nie było 🙂 )

pilnowana strefa serwisowa

pomocni organizatorzy

Strefa serwisowa daleko od miejsca walk

przydzielone miejsce w strefie serwisowej było trochę za małe, na szczęście na stoliku za nami nie było nikogo i można było rozstawić graty 🙂

Problem z modułami startowymi - mój moduł nie działał z oficjalnymi pilotami, a nie było innych na wymianę. Na szczęście udało mi się pożyczyć od innego uczestnika (dzięki Paweł!)

trochę za ciepło

brak stolika żeby położyć roboty w pobliżu miejsca walk

Pozdrawiam.

Maciek

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.