Skocz do zawartości

[Konkurs] Sumo Challenge - Łódź - 16.11.2013


Treker

Pomocna odpowiedź

Zapraszamy na kolejną edycję Sumo Challenge, która odbędzie się 16 listopada 2013 r. w Łodzi. Impreza jak zawsze odbywa się w nietypowej scenerii centrum handlowego na terenie Manufaktury.

W ramach zawodów odbędzie się 13 konkurencji. Aż w siedmiu klasach rywalizować będą roboty sumo:

- Sumo

- Mini Sumo

- Mini Sumo +

- Micro Sumo +

- Nano Sumo

- LEGO Sumo

- Humanoid Sumo

IMG_5272f3b1398716954.png

Konkurencje "z plusem" odbywają się na powiększonych ringach, niestandardowych dla danej kategorii.

Już w tym miejscu przypominamy, że roboty w czterech pierwszych klasach muszą mieć możliwośc zdalnego START/STOP, zgodnego z założeniami modułów startowych przedstawionych tu: www.startmodule.com

Dodatkowe odbędą się trzy konkurencje dla robotów klasy Line Follower:

- Line Follower (Line Follower klasyczny)

- Line Follower Turbo (Line Follower z turbiną)

- Line Follower Enhanced (Line Follower z przeszkodami)

Pozostałe (choć nie mniej widowiskowe) konkurencje to:

- Micromouse 9x9

- Humanoid Sprint

- Freestyle

Udział w zawodach jest bezpłatny, a rejestracja internetowa trwa do 10 listopada 2013 r. Serwis Forbot.pl jest oficjalnym patronem medialnym zawodów. Organizatorzy proszą o zgłaszanie w tym temacie (lub w korespondencji mailowej) wszelkich próśb, sugestii i pytań dotyczących zawodów. Do zobaczenia w Łodzi!

Więcej informacji o zawodach na stronach:

www.sumochallenge.eu

www.facebook.com/SumoChallenge

IMG_5272f39040b066353.png

Link do komentarza
Share on other sites

Jak zawsze zachęcam do dyskusji, będę starał sie na bieżąco odpowiadać na wszystkie pytania. Zapraszam do pytania, komentowania, konstruktywnej krytyki, a nawet furiackiego hejtu.😉

Wiem, że nazwy Minisumo Plus i Microsumo Plus są inne niż zaproponowane przez Wrocław, ale mi osobiście dużo bardziej się podobają niż to Enhanced.

Do wygrania będzie duża pula nagród (konkrety później) - wydaje mi się, że jest o co walczyć! 🙂

Pozdrawiam

Tomek Sudoł

Koło Naukowe SKANER

Link do komentarza
Share on other sites

Naelektryzowany, szczerze mówiąc zastanawiam się, czy nie powinno się dyskryminować tych z turbiną względem tych bez. 😉

A tak serio - będą traktowane na właściwie równych zasadach (o ile będzie wystarczająco dużo zawodników, by przeprowadzić obie konkurencje)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

piotreks-89, tak, zapomniałem o tym wspomnieć w regulaminie. A formularz ma swoje ograniczenia - i trzeba wypełnić go dwa razy. Więc zawodnicy z minisumo są uprzywilejowani, bo mogą walczyć w obu kategoriach.

Link do komentarza
Share on other sites

To są roboty mini sumo, ale walczą na ringu do klasycznego sumo (srednica 154 cm). Nazwy moze dziwne (Wrocław zaproponował Enhanced, ale po prostu nie podoba się nam taka nazwa i ten plus to nasza autorska propozycja - mi sie wydaje dobra i logiczna, ale nie wiem jakie są zdania zawodnikow).

Link do komentarza
Share on other sites

Czy wybiera się do Łodzi ktoś z górnego śląska i ma wolne miejsce w samochodzie?

Chętnie bym się zabrał. Oczywiście dorzucam się do kosztów.

Jeśli tak to proszę o kontakt na priv.

Pozdr. Maciek.

Link do komentarza
Share on other sites

Kto się wybiera? Ja pojawię się w Łodzi po raz pierwszy tym razem tylko z jednym LF'em, bo MM nie jest jeszcze na etapie wartym pokazywania na zawodach 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie zadałeś dość ciężkie pytanie... Moduły będą przez nas zapewnione, ale mamy problem zwiazany z zasadami wypożyczenia. Myślimy nad dwoma rozwiązaniami: jedno to kaucja zwrotna 20 zł (do odbioru wraz ze zwrotem modułu. Koszt jest i tak niższy niż wykonania tych płytek....), drugie to pozostawienie lub spis danych z dowodu tożsamości - oba rozwiązania równie złe... Może ktoś ma inne sugestie?

Za ok 2 godziny roześlę maila z informacjami o zawodach - do tej pory podejmiemy decyzję. Jeśli ktoś ma dobry pomysł jak to rozwiazać, to prosze o cynk.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.