Skocz do zawartości

Matura 2013


Lukaszm

Pomocna odpowiedź

Zdaje ktoś? 🤣

Jak tak, to z jakich przedmiotów?

Macie już jakieś wybrane kierunki studiów?

Ja zdaję podstawki obowiązkowe + rozszerzone: matematyka, fizyka i angielski.

Nad studiami się zastanawiam- albo Warszawa (mechatronika/automatyka i robotyka lub elektronika) lub AGH (AiR lub elektronika i telekomunikacja). Jak coś to mam już indeks na kilka kierunków na AGH, więc w razie czego mam plecy (co prawda kierunki d.py nie urywają, ale AiR na Inżynierii Mechanicznej i Robotyki jest) 😃

Zachęcam do dyskusji

Link do komentarza
Share on other sites

Lukaszm

Jeżeli miałbym ci coś polecić, polecałbym Warszawę, jeżeli masz pieniądze, bo utrzymanie jest tam bardzo drogie. Sam jestem na Politechnice Śląskiej na mechatronice, ale mam znajomych i w Warszawie i w Krakowie. Patrząc się na program studiów, i generalnie wrażenia, po pobycie w odwiedzinach, dobrym pomysłem jest Mechatronika na Politechnice Warszawskiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KermitV, dzięki, a wybrali już kierunek na drugim roku? (mechatronika czy AiR)

Wiesz może czy jest jakieś forum Politechniki Warszawskiej na którym można o coś zapytać itd.?

A i jeszcze jedno- mówili Ci może jak jest z laboratoriami? Bo wiadomo że teoria teorią, a potem są studenci co nie potrafią dobrać rezystora do diody.

Bobby, a czemu akurat PWr?

Link do komentarza
Share on other sites

Bo wiadomo że teoria teorią, a potem są studenci co nie potrafią dobrać rezystora do diody.

Tego to Cie nigdzie nie nauczą, będziesz za to liczył stabilności i transmitancję układów - taka tam "praktyka":)

Link do komentarza
Share on other sites

To można odpuścić sobie studia, zagadać do studentów i zapisać się do ich koła tak osobno

Aż tak to nie, papiren muszą być 😋

A tak przy okazji- można się zapisywać na koła naukowe które są na innym wydziale?

Link do komentarza
Share on other sites

KermitV, dzięki, a wybrali już kierunek na drugim roku? (mechatronika czy AiR)

Tak, mam tam kumpla na mechatronice, kontakt się powoli zaciera, ale kumpel jak kumpel. On zawsze uwielbiał starty w zawodach lego NXT i warszawkę sobie chwali. Powodów jest dużo, prestiż, organizacja, ale najbardziej to mi się spodobało jak zobaczyłem plan studiów. Na temat laborek, to polecam coś czego ja nie zrobiłem, a tobie doradzam, zobacz te plany bardzo dokładnie, i mniej więcej popatrz na interecie czego te przedmioty dotyczą. Powód dla którego nie chciałem iść na AGH, to było to że na pierwszym roku nie ma żadnych ihmo fajnych laborek. Pierwszy semestr tylko chemia, potem elektrotechnika chyba. Już bardziej mi się podoba to na mojej uczelni: pierwszy semestr maszynoznastwo, (pokazują ci maszyny obróbkowe, w drugim semestrze coś podobnego, i możesz nawet grupowo, pod nadzorem toczyć wałek) drugi semestr podstawy robotyki (dają ci taki kontroler, i sterujesz robotem typu fanuc), ogólnie rzecz biorąc mam niesamowicie ciekawe labolatoria. Niestety Gliwice to brzydkie miasto, a organizacja pozostawia wiele do życzenia (zamieszania z indeksami, roszady w planie). Niestety, nie wiem nic o forum politechniki warszawskiej. To już wiem tylko ze słyszenia, ale politechnikę Wrocławską, ludzie sobię chwalą.

Traker

Jak to często mówią prowadzący, że studia to nie szkoła, dlatego że studenci muszą sami się nauczyć 😃 Chociaż prawdą jest że mam kumpla na elektronice i telekomunikacji, czwarty semestr, a nie zrobił by nawet migających światełek z 555.

Ogólnie wszystkie studia wymagają nauki. Mniej lub więcej, jednak sprawka czy wkucie same się nie zrobią. Wszyscy, mający więcej wiedzy praktycznej, ale nie mający zdolności organizacji czasu na naukę, lecą ze studiów w pierwszym roku. Mam kumpli i kolegów na budownictwie, mimo że mają wysokie średnie, nie umieją dobrać wiertła i wiertarki do wiercenia w ścianie. Mogą natomiast gadać coś o normach budowlanych. Jednak jest jeden gość który naprawdę rozumie czego się uczy, jest po technikum budowlanym i pracował w budowlance przez rok. Z pracy powstaje największa wiedza, reszta to jak dla mnie "zabawa" w nauczanie.

Link do komentarza
Share on other sites

KermitV, dzięki za odpowiedź, po maturach przyjrzę się tym planom. Zapiszę się tu i tu, a w lipcu zdecyduję gdzie pójdę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Co to za matura, jak pytania z matmy są jak dla 7 latka ? Jedzie pociąg A i B który dojedzie szybciej.

To ma być matura, czy test dla kandydatów do pierwszej klasy szpec budy na Kopernika (potoczna nazwa szkoły dla dzieci opóźnonych w rozwoju) ?

Normalnie jak zobaczyłem pytania, maturalne, to zwątpiłem w sens szkolnictwa w tym kraju.

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie chyba problemem jest to, że zadania z każdego działu mają mniej więcej podobny poziom trudności - co powoduje, że wszystkie zadania mają ten sam poziom trudności. Powinno być tak, że debil, który się nauczy teorii, ale jest mniej bystry dostanie 50%, a osoba inteligentna >90%. A jest tak, że osoba i głupia i przeciętna jak się nauczą teorii to będą mieć 75-85%, a ktoś inteligentny >95%. I wynika to nawet nie z inteligencji, a z uwagi i pilnowania się przed głupimi błędami.

W ogóle jak ostatnio obserwuję, to mam wrażenie, że nawet osoby 2-3 lata młodsze ode mnie są przyzwyczajone do dostawania wszystkiego na tacy a nie do myślenia - i jest to przerażające! Coraz częściej spotykam się z wymówkami w stylu "ale tego nie było" i braku chęci nawet do poszukania 10 minut po googlach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.