Skocz do zawartości

Przewody do płytki stykowej.


lukasz2146

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja powiem że jeżeli masz coś więcej pieniędzy, to wolałbym kupić jednak zworki do płytki stykowej. Dajesz 20 czy 30 zł, ale masz ich dużo w różnych kolorach, różnych rozmiarach. Natomiast skrętkę wykorzystuje, jak muszę podpiąć jakiś element który nie nadaje się do płytki (większy kondensator, silniczek...), mam wtedy do dyspozycji dłuższe zakończenia. wiem że tutaj używają niektórzy złączy typu molex, ale zajmuję to więcej miejsca. Dodatkowo kupując taki zestaw zworek, dostajesz eleganckie pudełko, nieco większe od płytki z 840 dziurkami, a wszystkie zworki w nim, są ładnie posegregowane. Wiadomo, wszystko kwestia gustu.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o moje przewody, to ja zrobiłem, a właściwie cały czas robię ze skrętki komputerowej, ale wszystko tnę od linijki, a na końcach przewodów dolutowuję pojedyncze gold piny i zabezpieczam połączenia koszulkami termo

Link do komentarza
Share on other sites

na końcach przewodów dolutowuję pojedyncze gold piny

Też tak robiłem do momentu jak przez godzinę rwałem włosy z głowy bo mi się uC nie chciał zaprogramować, w AVRDUDE wywalało błąd rc=-1 a ja 100 razy sprawdzałem czy połączyłem odpowiednie porty, dopiero później się okazało że w jednym przewodzie sygnałowym ułamał się drut przy goldpinie, a że miałem to zabezpieczone w koszulce termokurczliwej to ciągle się trzymało 😋

do stykówki polecam jak inni gotowe jumpery w pudełeczku, bardzo wygodne i estetyczne.

Oczywiście skrętka też się przydaje (dłuższe połączenia z innymi elementami, lutowanie na płytce prototypowej, etc.)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.