Skocz do zawartości

[Test/recenzja] Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji - Helion


Pomocna odpowiedź

Bardzo podoba mi się pomysł z recenzjami. Właśnie chce powoli przesiąść się na C, i dzięki recenzji chyba na początku przeczytam kurs na forbocie żeby mieć jakieś pojęcie o C, a potem kupię książkę.

No i dowiedziałem się, że jest z papieru ekologicznego 😋

Ps będą kolejne recenzje ?

Link do komentarza
Share on other sites

No i dowiedziałem się, że jest z papieru ekologicznego

Ciężko to oceniać w jakieś skali, ale powiem, że widziałem gorszy papier w książkach. Nie jest on po prostu biały.

Ps będą kolejne recenzje ?

Wszystko zależy od Was 🙂 Z Helionu mam jeszcze jedną książkę do opisania. Zajmie mi to zapewne z 2-3 tygodnie. Później będę planował co dalej. Myślę, że współpraca na tej płaszczyźnie z wydawnictwem BTC byłaby bardzo ciekawa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Grzesieq94, co miesiąc można było od bardzo dawna wygrywać dowolne książki wydawnictwa BTC. Teraz jest mała przerwa, ale niedługo wracamy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zastanawia mnie porównanie recenzowanej książki z "Mikrokontrolery AVR Język C Podstawy programowania" wydawnictwa Atnel. Czytałeś obie książki więc może będziesz mógł coś napisać? Która nadaje się do zupełnie początkujących, a która lepsza dla tych bardziej zaawansowanych? Ta z Helionu jest trochę grubsza, za to druga ma dodatkową płytę. Cena bardzo nieznacznie się różni. Zależy mi na dobrze opisanym języku, do samych mikrokontrolerów mam inną książkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chcesz nauczyć się C to wybierz pozycję z Atnel'a, ona skierowana jest do początkujących.

Recenzowaną pozycję poleciłbym jako kolejną lekturę po powyższej książce - nauczysz się wtedy jeszcze kilku nowych rzeczy.

Jeśli jednak ktoś zna C, a może miał nawet styczność już uC to może również zacząć od książki Helionu.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja właśnie czytam książkę z Atnela i mogę polecić. w pierwszej części jest opisany sam C a później zadnia praktyczne i nie jest potrzebny zestaw uruchomieniowy ATB bo są schematy.

Jedynie to mogę się przyczepić do niektórych zdjęć bo trzeba się przyjżeć co tam piszę szczególnie komentarze przy kodzie i jest kilka schematów jakoś krzywo wydrukowanych ale idzie się doczytać

Link do komentarza
Share on other sites

Następne części książki już standardowo poświęcone zostały poszczególnym peryferią procesorów.

Oj wstyd 😉

Posiadam tę książkę i drugą wydawnictwa atnel. Moje osobiste odczucia są podobne i zaczynam właśnie od tej drugiej, bo ta jest zbyt skomplikowana jak dla początkującego. Jednakże po ogarnięciu jednej wezmę się za drugą, bo z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem wiedzy.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Błąd poprawiony, dzięki 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz przyjrzałem się pozycji, która powinna przydać się osobą będącym na nieco wyższym poziomie wtajemniczenia.

Może się czepiam, ale żeby w nagłówku... 😋

Książkę mam zamiar kupić, ponieważ dawno chciałem się przestawić na C (wsparcie dla Linuksa) i takie kompendium pewno pomoże.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.