Skocz do zawartości

Wybór programatora


kreator

Pomocna odpowiedź

Witam poszukując schematu programatora znalazłem oto taki

link ]

i mam pytanko odnośnie tego czy opłaca się go robić czy kupić gotowy tj. jak np :

http://allegro.pl/usb-avr-isp-ii-ft-stk500v2-stk500-rs232-gen-kable-i2169938333.html

(sprzedawca :microSENSE Engineering. Tytuł aukcji :USB AVR ISP II FT STK500v2 STK500 RS232 +GEN+KABLE)

http://zestawyuruchomieniowe.pl/pl/21-avrprog-mk-ii.html

i tu mam drugie pytanko otóż te dwa wyżej wymienione układy to same programatory a żeby podpiąć do nich układ to muszę zrobić/kupić jakąś płytkę z podstawkami pod mikro kontroler czy jak

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Treker poprawione

Link do komentarza
Share on other sites

Jak chcesz programować układ to musisz go odpowiedni zasilić i podłączyć odpowiednie piny.

To nie są te same programatory jeden z nich to STK500v2 (Z obsługą USB) a drugi AVRPROG MKII.

Jak dla mnie lepszy AVRPROG MKII, chociaż na początek trochę zbyt dobry.Jak masz LPT to zbuduj taki programator Ponyprog.pdf ten Ponyprog z linku jest dosyć dziwny - do jego stworzenia potrzebował byś dosyć sporej wiedzy i osobnego programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czyli muszę zbudować układ żeby podpiąć to złącze czy jakoś kablami (pytania może głupie ale jestem źelony w tym temacię, a chce się zorientować czy opyla się budować ten układ co wżuciłem bo ma dużo portów do podłączenia układów a już na takim kiedyś pracowałem, czy lepiej wydać 50-60zł i być pewnym że się nic nie stanie) dopytuje się tak bo mam zamiar zbudować robota ale najpierw musze się nauczyć programować.

Link do komentarza
Share on other sites

Ten układ raczej sobie odpuść bo do większości mikrokontrolerów AVR wystarczy zwyczajny programator ISP (te co pisałem wcześniej).

Jeśli masz LPT zbuduj taki https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki

a co do USB to ana początek USB-ASP (15-20 zł) http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp

Link do komentarza
Share on other sites

Ja gorąco polecam programator avrprog v2 jest kompatybilny z kilkoma windowsami, łatwo zainstalować do niego sterowniki, najwyżej na windowsie 7 jest trochę zabawy, jedynym minusem jest metalizowana obudowa która robi zwarcia w układzie i trzeba ją zdjąć lub zaizolować ( według obudowa to kompletna porażka) .

Link do komentarza
Share on other sites

PS19 będę programował (najpierw się bd uczył) albo w bascomie (chyba dobże napisałem) lub w C, jutro przejżę tą stronkę co podałeś i zobaczę który język bardziej ogarnę

Armir a robiłeś na tym układzie coś czy tak z opowiadań innych (chodzi mi o to czy sam to praktycznie sprawdziłeś czy ktoś inny to sprawdził) ja go widziałem jedynie na praktykach no to dobrze się robiło ( pewnie dlatego że jestem zielony) nauczyciel bardzo go zachwalał pewnie dlatego po jest elektronikiem i tylko na praktykach jako pokaz go demonstrował

Klonyyy jutro sprawdzę dlamnie najważniejsza jest funkcjonalność (żebym mógł go poeksplatować bez problemów jakiś dłuższy czas) i cena

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem to wszystko z praktyki. Może to przypadłość mojego egzemplarza. Nie mam już zaufania do niego szczególnie podczas uruchamiania układów(wszystko jest ok a programować nim się nie chce ,a na stk200 wszystko idzie bez problemu).

Link do komentarza
Share on other sites

dondu właśnie tego taki nobek jak ja potrzebował 😉 coś mi się zdaję że przez najbliższy tydzień bd codziennie czytał twojego bloga

teraz muszę zwrócić się do uni rodzicielskiej o dotację 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.