Skocz do zawartości

[Kurs] SketchUp - czyli modele 3D dla każdego


small-man

Pomocna odpowiedź

Wg. mnie to bardzo fajny, prosty w obsłudze program. Kiedy pierwszy raz w nim projektowałem robota, robiłem to bez czytania żadnego kursu - tak jakbym robił to już wiele razy.

Poradnik fajny jak na początek, może się przyda początkującym. Jeśli pojawi się następna część kursu chętnie przeczytam, może nauczę się czegoś nowego 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Artykuł ładnie napisany - krótko - zwięźle - i na temat 😉 .

Pobrałem ten program przedwczoraj i po obejrzeniu tylko jednego wideokursu na youtube stworzyłem sobie domek z dwoma kolumnami 😃 . Muszę powiedzieć że program jest naprawdę fajny w obsłudze i nadaje się do użytku przez początkującego jak i zaawansowanego 😉 .

W następnej części kursu proponowałbym umieścić, jak się łączy te komponenty w całość (np. robota), napisać o narzędziach programu i do czego służą oraz jak robić coś trudniejszego (zaokrąglanie itd.).

Link do komentarza
Share on other sites

http://sketchup.google.com/intl/en_uk/training/videos/new_to_gsu.html

Macie tu możliwości tego programu w formie filmików YT.

Link pochodzi z oryginalnej strony programu którą podał kolega wyżej.

No i tu np. jak zrobić krzesło:

No to zacząłem się tym czymś bawić i choć nie wiem jak robić niektóre rzeczy i improwizowałem to w jakąś godzinę skonstruowałem moją wizję MiniSumo którą planuję zrealizować w najbliższej przyszłości:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Program bardzo fajny choć jego głównym celem jest tworzenie modeli 3D dla Google Earth. Można go zastosować do innych celów, ale należało by stworzyć bazę gotowych modeli, jak silniczki, czujniki, koła itd, aby pracować naprawdę szybko i wygodnie.

Link do komentarza
Share on other sites

sob4n dokładnie o niego mi chodziło 😉 Kiedyś z nudów szukałem konstrukcji zagranicznych i się na tą natknąłem.

[ Dodano: 27-08-2011, 19:08 ]

Także mam w planach niskoprofilowego Minisumo. Tyle, że w stylu Nugget-a i sonarem ultradźwiękowym 😃 Na Wrocław muszę zdążyć 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

ale należało by stworzyć bazę gotowych modeli, jak silniczki, czujniki, koła itd, aby pracować naprawdę szybko i wygodnie.

Znalazłem stronę gdzie można znaleźć wiele przydatnych robotykom w projektowaniu modeli.

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/

Ten użytkownik stworzył sporo takich modeli:

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/search?uq=0905285221251858351739955&scoring=m

A i tu coś jest:

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/cldetails?mid=d9f8c5fc9c9212ea5a0adbadb151953f&ct=mdcc&prevstart=0

lub po prostu wpisać nazwę elementu w wyszukiwarce na tej stronie (nazwę tego czego szukamy najlepiej wpisać po angielsku)

Na stronie znajdziemy takie rzeczy jak: czujniki, serwa, silniczki, wyświetlacze LCD, goldpiny, rezystory, koła robota, płytki drukowane i wiele innych rzeczy.

Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że lepiej by było, gdybyś LineFollower'a i kolejne części doczepiał do pierwszego postu ale to tylko taka sugestia.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Popieram, proszę tak zrobić jak radzi kolega 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.