Skocz do zawartości

Zasilanie kamery przemysłowej AC


Karol R

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Posiadam kamerę wymagającą zasilania 24V AC. Panel z wyprowadzeniami dostępnymi w kamerze pokazany jest na załączonym obrazku:

Zasilacz którym dysponuję posiada na wyjściu dwa przewody, jeden oznaczony białymi przerywanymi liniami biegnącymi wzdłuż kabla, chociaż mój multimetr twierdzi że nie ma między nimi różnicy.

Chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo podłączyć taką konfigurację. Do wejść 1 i 2 kamery podłączyć kable w dowolnej kolejności, a GND wyprowadzić osobnym kablem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Wyjątkowo temat zostal przywrócony po rozmowie z trekerem, będę śledził rozwój tego wątku.

Link do komentarza
Share on other sites

Zasilacz którym dysponuję posiada na wyjściu dwa przewody, jeden oznaczony białymi przerywanymi liniami biegnącymi wzdłuż kabla, chociaż mój multimetr twierdzi że nie ma między nimi różnicy.

Nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc, że nie ma między nimi różnicy.

Sprawdź multimetrem ustawionym na V AC jakie jest napięcie między przewodami. Jeśli napięcie będzie koło 24V, to podłączaj, do wejść 1 i 2. (kolejność bez znaczenia tak jak napisałeś). GND możesz zostawić niepodłączone.

Link do komentarza
Share on other sites

Zasilacz daje 27,5V tak więc trochę więcej niż deklarowane.

W specyfikacji kamery podano że napięcie zasilające może wynosić max 29V więc mieszczę się w normie.

Z tym kablem chodziło mi o to, że skoro przewód jest w taki sposób oznaczony może ma to jakiś wpływ na niektóre urządzenia ? Wtedy zgodnie z prawem Murphyego podłączyłbym go odwrotnie, sfajczył kamerę i stąd wynikałyby problemy z obrazem 😉

Kamera podłączona w ten sposób daje jakiś sygnał na wyjściu (multimetr pokazuje ok 2,7V) jednak po przechwyceniu go przez frame grabbera nie otrzymuję żadnego obrazu.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tym kablem chodziło mi o to, że skoro przewód jest w taki sposób oznaczony może ma to jakiś wpływ na niektóre urządzenia ? Wtedy zgodnie z prawem Murphyego podłączyłbym go odwrotnie, sfajczył kamerę i stąd wynikałyby problemy z obrazem

Jest to sygnał AC więc kolejność kabli nie ma znaczenia.

Kamera podłączona w ten sposób daje jakiś sygnał na wyjściu (multimetr pokazuje ok 2,7V) jednak po przechwyceniu go przez frame grabbera nie otrzymuję żadnego obrazu.

Tutaj już ci nie pomogę 🙁 Najlepiej sprawdź sygnał oscyloskopem, czy w ogóle przypomina on sygnał telewizyjny (jeśli jest to wyjście analogowe).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki za pomoc nes86, właśnie znalazłem przyczynę problemów.

Kamera jest przeznaczona na rynek amerykański - napięcie zasilania 24V AC 60Hz, nie 50Hz jak z naszej sieci (tak to bywa kiedy człowiek chce być cwany w temacie na którym się nie zna 😉 i kupuje sprzęt po taniości )

Praca kamery w jakiś diaboliczny, pokrętny sposób reaguje na częstotliwość prądu zasilającego (nawet jest pokrętełko V phase to drobnych korekt) dlatego mam sieczkę na monitorze. Da się nawet czasem wychwycić element obrazu (napis, światło punktowe) ale żaden program który dotąd odpaliłem nie pozwala skorygować go na tyle aby był użyteczny.

Znamy jakiś prosty sposób na podniesienie częstotliwości ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.