Skocz do zawartości

Więcej nowości od Arduino: MKR FPGA oraz UNO WiFi Rev 2


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Niedawno pisaliśmy o dwóch płytkach IoT, które dołączyły do rodziny MKR od Arduino. Pora na kolejne nowości!Tym razem Arduino zaprezentowało odświeżoną wersję UNO WiFi oraz zupełną nowość, płytkę, której sercem będzie FPGA!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Płytka zapowiada się bardzo ciekawie. Z drugiej strony ten pomysł wcale nie jest taki nowy na jaki wygląda. Od dawna można kupić płytkę rozszerzeń do Raspberry o właściwie takich samych parametrach: FPGA, Cortex-M, łączność radiowa: https://botland.com.pl/raspberry-pi-hat-komunikacja/8210-matrix-creator-iot-fpga-nakladka-prototypowa-do-raspberry-pi-3b2bb.html

Więc pewnie dużo będzie zależało od ceny i wsparcia dla nowej platformy, bo jak widać sam sprzęt to nie wszystko.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się w pełni z kolegą sukces będzie zależał od ceny i jakości zintegrowanego środowiska do "programowania" (syntezy). Pomysł bardzo dobry, tylko żeby cena nie była zaporowa. Ważna jest też jakość dokumentacji i wartościowe przykłady.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawe to Arduino z FPGA:D, Treker już powinien rozmyślać nad kursem:-)).

Może będzie dla mnie nowa zabawa na następną zimę, tylko nie mam pomysłu do czego to w domu wykorzystać... zaawansowana technologia jak na sterowanie przekaźnikami...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zgadzam się w pełni z kolegą sukces będzie zależał od ceny i jakości zintegrowanego środowiska do "programowania" (syntezy). Pomysł bardzo dobry, tylko żeby cena nie była zaporowa. Ważna jest też jakość dokumentacji i wartościowe przykłady.

Akurat w przypadku Arduino problemów ze środowiskiem, projektów i przykładów bym się nie obawiał o to zawsze potrafią zadbać. Główną niewiadomą, która zaważy na całym projekcie jest cena :/ Płytka z FPGA na pewno nie będzie bardzo tania. Oczywiście "jak na zestaw FPGA" cena pewnie będzie niska, ale w porównaniu do innych płytek Arduino może ona przerażać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się w pełni z kolegą sukces będzie zależał od ceny i jakości zintegrowanego środowiska do "programowania" (syntezy). Pomysł bardzo dobry, tylko żeby cena nie była zaporowa. Ważna jest też jakość dokumentacji i wartościowe przykłady.

Akurat w przypadku Arduino problemów ze środowiskiem, projektów i przykładów bym się nie obawiał o to zawsze potrafią zadbać. Główną niewiadomą, która zaważy na całym projekcie jest cena :/ Płytka z FPGA na pewno nie będzie bardzo tania. Oczywiście "jak na zestaw FPGA" cena pewnie będzie niska, ale w porównaniu do innych płytek Arduino może ona przerażać.

Cześć Treker,

mógłbyś zamieścić jakiś link z opisem "Arduino MRK FPGA" na oficjalnej stronie nie mogłem jakoś znaleźć informacji dot. tej płytki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

FlyingDutch, gdy zabierałem się za pisanie newsa to jeszcze chyba tych stron nie było. Teraz już ubiegł mnie tomcat65 😉

Cześć,

tomcat65 - stawiam piwo za te linki 🙂 Jeśli cena będzie na poziomie owych opisywanych 60 $, to może być hit.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki, nie ma za co. Kopiuj/wklej do wyszukiwarki i znalazło 🙂

Nie wiem, czy dobrze wyczytałem, ale nie będzie opcji wgrania swoich własnych konfiguracji, a jedynie gotowe IPcore'y ?

I mała ilość I/O.

Tak na marginesie kolejna ciekawostka - w podobnej cenie:

Płytka projektowa HiFive1 kompatybilna z Arduin.

Artykuł:

Arduino i otwarta architektura RISC-V: droga do tanich i wydajnych systemów wbudowanych

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.