Skocz do zawartości

Arduino MEGA i BLYNK, LCD odchodzi do lamusa...


SOYER

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Ostatni DS nie podłaczony... i jeden DHT zewnętrzny też.😉

[ Dodano: 11-02-2018, 19:06 ]

Dodatkowy LCD też na miejscu:

i działanie:

Fajny pająk w szafce 😅 ...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ostatnio mało czasu na prace praktyczne, wiec tylko trochę teorii wieczorami, ale nie mogłem patrzeć na mojego pająka i trochę przerobiłem płytkę 😋

Działają też w końcu wszystkie czujniki i przekaźniki:

Widać też wariującą diodę z linijki ws2812, świeci jak chce albo wcale....

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Niespecjalnie rozwijam, brak czasu, po prostu używam tego co pomogliście mi zbudować rok temu. Do implementacji funkcji głosowych też mnie zainspirowałeś artykułem "Amazon Alexa i Google Assistant na ESP32?". Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak Google Assistant☺️. Trochę poszperałem w sieci, niestety asystent jest w Polsce jeszcze niedostępny, ale jakimś sposobem po zainstalowaniu google launchera asystent też mi się włączył. Fajna sprawa. Potem już tylko pomoc ze strony apki IFTTT i steruję głosowo arduino:-). Osobiście wydaje mi się, że otwiera się nowy rozdział w sterowaniu domem. U mnie, laika,  kiedy wchodzę do kuchni proszę swój tablet z projektu, bez jego dotykania, o włączenie muzyki z youtuba, pytam o pogodę, proszę o opowiedzenie żartu, a od wczoraj potrafię nawet sterować przekaźnikami;-). Dodatkowo mam ten tablet podpięty do https://www.gotronik.pl/tda7492p-wzmacniacz-audio-2-x-25w-modul-bluetooth-p-4070.html z osobnymi głośnikami, także nie ma problem głośnością😀DSC_0037.thumb.JPG.b33ba629dce18b5ee228aba0aeac232f.JPGDSC_0039.thumb.JPG.2cc513a3e97fa951dfc861a63f7ce27e.JPG   

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj wymieniłem drugą linijkę LED, kupiłem w zeszłym tygodniu w Botlandzie, ostatnia dioda wreszcie działa jak powinna, tamta linijka jest coś nie tak, sprawdzałem ją dzisiaj i za chiny nie chce działać poprawnie ta ostatnia dioda. Dołożyłem też sterowanie głosowe reszty przekaźników. Wymieniłem też DHT22, bo po roku na zewnątrz zaczął pokazywać ciągle 99% wilgotności, temperatura była ok.

Cały rok miałem problem z RTC1307, który po resecie lub wyłączeniu prądu zaczynał pokazywać "swoją" datę i godzinę wziętą z kosmosu. Przyjrzałem się temu i okazało się, że po resecie on ustawiał tą datę i godzinę jaką miał wgraną przy wgrywaniu programu, wcześniej nie zauważyłem tej zależności. Wgrałem więc cały program wraz z kodem odpowiedzialnym za ustawienie czasu i daty, a potem wgrałem drugi raz ten sam program, tylko zakomentowałem linijkę odpowiedzialną za ustawianie tego czasu i daty. PROBLEM ZNIKNĄŁ. Czas i data są wyświetlane prawidłowo.  Dlaczego nikt mi nie napisał, że tak trzeba zrobić😡? Pzdr.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, SOYER napisał:

Wgrałem więc cały program wraz z kodem odpowiedzialnym za ustawienie czasu i daty, a potem wgrałem drugi raz ten sam program, tylko zakomentowałem linijkę odpowiedzialną za ustawianie tego czasu i daty. PROBLEM ZNIKNĄŁ. Czas i data są wyświetlane prawidłowo.  Dlaczego nikt mi nie napisał, że tak trzeba zrobić😡?

Będziesz miał "nauczkę" na przyszłość, aby dokładnie sprawdzać dokumentację biblioteki 😉 Grunt, że to nie był jakiś poważny problem, który sparaliżował działanie Twojego systemu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz mam zamiar połączyć mój projekt z systemem monitoringu. Generalnie niby prosta sprawa, kiedy ktoś zadzwoni do drzwi, żeby tablet włączył apkę z podglądem z kamer. Pewnie będzie trzeba jakieś ESP włożyć do puszki z włącznikiem albo gdzieś podłączyć przy dzwonku w przedpokoju... Chciałbym też przekierować sygnał z domofonu analogowego podpiętego do centralki Bramotel i zwykłego telefonu bezprzewodowego, na telefon komórkowy, tak, żeby wezwania z furtki odbierać na komórce. Ale tu chyba bez nowego domofonu się nie obejdzie...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.