Skocz do zawartości

ESP8266 -01 nie odpowiada


Kalsuz

Pomocna odpowiedź

Witam,
jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i wybaczenie jakichś błędów. Do problemu.. od pewnego czasu staram się uruchomić ESP8266 na arduino, niestety esp nie gada- nie mogę wgrać firmware`u, nie odpowiada na komendy AT, ogólnie nic się nie dzieje- raz tylko była taka sytuacja że w monitorze sypał jakimiś śmieciami. Na takim programie jak ESP_basic_flasher po wpisaniu 'AT' odpowiada 'OK', a po wpisaniu 'AT+GMR' odpowiada '+GMR: 7.80.2.51', przy pozostałych komendach jest tylko 'ERROR' w odpowiedzi. Próbowałem podłączyć przez arduino mega, nano, oczywiście użyłem konwertera poziomów logicznych, zamieniałem Rx z Tx, używałem różnych prędkości i dalej nic, żaden tutorial który jest na internecie mi nie pomógł. Nawet nie znalazłem kogoś kto miał podobną sytuację jak ja. Proszę o pomoc jakiegoś magika 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak jak w tutorialach jest, CH_PD do Vcc, GPIO0 do GND. Jak Arduino wykorzystywałem jako konwerter usb-uart to rst podłączałem do GND.

No właśnie do blynka potrzebuje tego ESP. Jak przez Arduino ide próbuje coś wgrać do ESP to mam komunikat espcomm_sync_failed

Link do komentarza
Share on other sites

Próbowałem przez rezystor 10kohm i bez, dalej tak samo.

Zasilam z Arduino 3.3V

Zauważyłem że gdy wszystko jest podłączone i daje zasilanie to na Arduino lekko się świecą diody RX i Tx

Link do komentarza
Share on other sites

A nie możesz zasilić z konwertera UART? Powinien mieć większy prąd na wyjściu niż Arduino.

Nie powinien. Te konwertery zazwyczaj mają te swoje 3.3V jedynie na własne potrzeby, a nie do zasilania zewnętrznych urządzeń. Zależy od konwertera, oczywiście, polecam sprawdzić notę katalogową.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, po wielu bólach i próbach, okazało się że mój esp był walnięty. Nowy esp+konwerter uart-usb+zasilanie 3.3V zew i esp reaguje na komendy AT, łączy się z wifi wszystko pięknie. Pytanie jeszcze dodatkowe mam, przy próbie wgrania na esp jakiegoś sketcha przez arduino ide pojawia mi się taka informacja

error: failed reading byte

warning: espcomm_send_command: can't receive slip payload data

warning: espcomm_sync failed

error: espcomm_open failed

error: espcomm_upload_mem failed

nie wiem czy dobrze wydaje mi się ale gdzieś doczytałem się że inny firmware jest do komend AT a inny do wgrywania tego typu rzeczy. Oczywiście próbowałem wgrywać z podpiętym GPIO0 do GND i bez i za każdym razem jest tak samo

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.