Skocz do zawartości

Logika rozmyta Matlab


aniutek89

Pomocna odpowiedź

Witam, czy ktoś wstanie pomóc mi przy opracowaniu sterownika bazującego na logice rozmytej pozwalającego na szeregowanie zleceń produkcyjnych i opracowaniu modelu systemu wnioskowania z wykorzystaniem programu MATLAB lub w innym dowolnym programie np. FuzzyTech?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak kolega się już odezwał, to może pomoże koleżance.

Merytorycznie niestety nie potrafię pomóc - o czym wiesz dobrze deshipu. Ale może pomogłem w nieco inny sposób. Wysłałem bowiem prośbę do moderatorów o następującej treści:

Witam Szanowne Grono Moderatorów. Chciałbym poprosić o dwie informacje:

1. Dla kogo właściwie dedykowany jest dział forum dla początkujących? Czy żeby zadawać pytania w tym dziale trzeba posiadać jakąś minimalną wiedzę i umiejętności? Mówiąc wprost - czy jest to miejsce przyjazne także dla całkowitych nowicjuszy, którzy dopiero zaczynają przygodę z Arduino?

2. Czy obowiązują jakieś zasady (kultury) udzielania odpowiedzi i pomocy przez doświadczonych kolegów? - jakie?

Po serii wypowiedzi kilku kolegów na tym forum postanowiłem zmierzyć się z czymś co nazwałem utajonym hejterstwem - czyli częstym dyskredytowaniem i wręcz poniżaniem osób, które dopiero uczą się zasad działąnia Arduino i programowania pod pozorami udzielania pomocy. Jako ilustrację problemu odsyłam do wątku, w którym wziąłem dziś aktywny udział : LINK

Proszę zatem o opowiedzenie się po którejś stronie sporu. Jeśli uznacie koledzy, że nie mam racji i czepiam się bezpodstawnie to przeproszę, podziękuję i pożegnam się grzecznie. Jeśli jednak uznacie, że forum powinno być miejscem przyjaznej i niewymuszonej pomocy WSZYSTKIM SZUKAJĄCYM TAKIEJ POMOCY, to proszę o poskromienie temperamentów kolegów, którzy w mojej opinii nie rozumieją tej misji.

Dziękuję i pozdrawiam!

MarJanPol

..cóż. czas pokaże czy moja pomoc była skuteczna...

Link do komentarza
Share on other sites

Nie rozumiem w jaki sposób miałoby to pomóc koleżance. Przecież jedyny skutek, który by mogło odnieść to to, że zostaniecie na tym forum we dwoje sami, a jak sam zauważyłeś, ty się pomocy nie podejmujesz.

Być może zamiast zgłaszać wnioski racjonalizatorskie lepiej by było zakasać rękawy i zacząć udzielać tu takich odpowiedzi, jakich sam byś się spodziewał. No ale to by wymagało wysiłku, więc raczej się tego nie spodziewam.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz deshipu, rzeczywiście straciłem nadzieję , że prędko zrozumiesz. Dlatego postanowiłem nie prowadzić więcej z Tobą polemiki. Zrobiłem co mogłem. Nie będę więcej zwracać Tobie i Tobie podobnym uwagi. Utrzymanie jakości forum należy do moderatorów i administratorów. Jeśli oni rzeczywiście nie będą mogli pomóc to ja tym bardziej... Bez odbioru.

Link do komentarza
Share on other sites

MarJanPol, ten temat wygląda jak próba otrzymania rozwiązania do jakiegoś projektu na studia bez żadnej próby podania szczegółów, czy samodzielnego ugryzienia problemu. Dlatego nie dziw się, że nikt nie garnie się do pomocy i nie spieszy z gotowym rozwiązaniem.

Zawsze mogło być gorzej i ktoś mógłby się szarpnąć na Lawful Evil, czyli trolling level hard:

https://dsp.krzaq.cc/post/1310/lawful-evil-5-instrukcja-retum/

https://dsp.krzaq.cc/post/722/lawful-evil-4-petla-switch/

Link do komentarza
Share on other sites

MarJanPol, ten temat wygląda jak próba otrzymania rozwiązania do jakiegoś projektu na studia bez żadnej próby podania szczegółów, czy samodzielnego ugryzienia problemu. Dlatego nie dziw się, że nikt nie garnie się do pomocy i nie spieszy z gotowym rozwiązaniem.

Być może jest to taka próba - nie wiem. Nie wiem czy koleżanka czegoś próbowała sama - nie jestem jasnowidzem. Można zapytać koleżankę. Albo jak się nie chce wysilać i pytać to może lepiej nic nie napisać aniżeli bezsensownie trolować. Przecież dziewczyna nie napisała że oczekuje gotowego rozwiązania tylko, że prosi o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

MarJanPol, w linkach które podałem to nie jest bezsensowne trollowanie. Podane tam rozwiązania spełniają wszystkie warunki postawione w zadaniu. Tylko, że z punktu widzenia każdego kto cokolwiek miał do czynienia z programowaniem są celowo przekombinowane. Cel jest taki, żeby delikwent albo zainteresował się, że coś jest nie tak i przy okazji się czegoś nauczył, albo żeby podczas oddawania projektu dostał od wykładowcy pytania o implementację, które aź proszą się o zadanie. Często jednak okazuje się, że wykładowca nawet czegoś takiego nie sprawdza i zalicza na 5.

I jestem pewien na 100% że autorka nie próbowała sama zgłębić tematu, bo od razu by wiedziała, że jej opis jest niewystarczający, aby udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi.

Żeby nie schodzić za bardzo z tematu pomogę w doprecyzowaniu zadania.

Najpierw musimy znać odpowiedź na kilka pytań:

- Co to za zadania produkcyjne?

- Na czym ma polegać szeregowanie?

- Rozumiem, że zadania produkcyjnesą wejściem do układu. W jakiej formie są reprezentowane?

- Uszeregowane zadania mają być wyjściem. Według jakiego kryterium szeregujemy, w jakim formacie ma być wyjście?

- Szeregowanie sugeruje, że na wejście będzie podanych kilka elementów jednocześnie i mają być ustawione w odpowiedniej kolejności. Czy na pewno regulator rozmyty jest do tego zadania odpowiedni? Dlaczego nie wykorzystać zwykłego sortowania?

Link do komentarza
Share on other sites

MarJanPol, w linkach które podałem to nie jest bezsensowne trollowanie. Podane tam rozwiązania spełniają wszystkie warunki postawione w zadaniu. Tylko, że z punktu widzenia każdego kto cokolwiek miał do czynienia z programowaniem są celowo przekombinowane. Cel jest taki, żeby delikwent albo zainteresował się, że coś jest nie tak i przy okazji się czegoś nauczył, albo żeby podczas oddawania projektu dostał od wykładowcy pytania o implementację, które aź proszą się o zadanie. Często jednak okazuje się, że wykładowca nawet czegoś takiego nie sprawdza i zalicza na 5.

I jestem pewien na 100% że autorka nie próbowała sama zgłębić tematu, bo od razu by wiedziała, że jej opis jest niewystarczający, aby udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi.

Żeby nie schodzić za bardzo z tematu pomogę w doprecyzowaniu zadania.

Najpierw musimy znać odpowiedź na kilka pytań:

- Co to za zadania produkcyjne?

- Na czym ma polegać szeregowanie?

- Rozumiem, że zadania produkcyjnesą wejściem do układu. W jakiej formie są reprezentowane?

- Uszeregowane zadania mają być wyjściem. Według jakiego kryterium szeregujemy, w jakim formacie ma być wyjście?

- Szeregowanie sugeruje, że na wejście będzie podanych kilka elementów jednocześnie i mają być ustawione w odpowiedniej kolejności. Czy na pewno regulator rozmyty jest do tego zadania odpowiedni? Dlaczego nie wykorzystać zwykłego sortowania?

Rozumiem. A co by się złego wydarzyło gdyby zamiast zlewki zapytać dziewczynę "jakiej pomocy oczekujesz"?

Link do komentarza
Share on other sites

Gdzie ty widzisz zlewkę? Rozumiem, że jesteś początkujący i możesz nie wiedzieć jak się zabiera do takich projektów, ale pytania które wypisałem to nie żadna złośliwość tylko pierwszy krok, który inżynier musi wykonać. Analiza wymagań i doprecyzowanie. Bez tego ani rusz.

To samo zresztą robi w prawie każdym temacie na Forbocie marek1707 wykonując tytaniczną pracę i wykazując się niesamowitą cierpliwością.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdzie ty widzisz zlewkę? Rozumiem, że jesteś początkujący i możesz nie wiedzieć jak się zabiera do takich projektów, ale pytania które wypisałem to nie żadna złośliwość tylko pierwszy krok, który inżynier musi wykonać. Analiza wymagań i doprecyzowanie. Bez tego ani rusz.

To samo zresztą robi w prawie każdym temacie na Forbocie marek1707 wykonując tytaniczną pracę i wykazując się niesamowitą cierpliwością.

Ale ja nie miałem na myśli Ciebie tylko reakcję deshipu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.