Skocz do zawartości

Sterowanie Arduino za pomocą aplikacji w C++ obiektowym


Wojtas123

Pomocna odpowiedź

Witam,
chciałbym zbudować robota do robienia drinków. Początkowo, do wyboru rodzaju napoju chciałem użyć przycisków Arcade Push Button, jednak postanowiłem że użyję do tego (jeszcze nie napisanej) aplikacji w C++ obiektowym.

Moje pytanie brzmi: Czy możliwe jest, aby przy użyciu aplikacji napisanej w C++ wysyłać przez UART dane do Arduino? Czy aplikację należy napisać w języku C?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz sobie tą aplikację napisać w czymkolwiek ci się zamarzy, nawet w Brainfucku. Wszystko co potrzebujesz to otworzenie pseudo-pliku portu szeregowego i wypisanie do niego danych, które chcesz przesłać. Jestem pewien, że jeśli tylko trochę się wysilisz, to znajdziesz przykłady jak to zrobić w jakimkolwiek języku chcesz, obiektowym czy nie, na jakimkolwiek systemie operacyjnym jakiego używasz.

Link do komentarza
Share on other sites

Napisać pewnie można we wszystkim, tylko trzeba umieć, ja znalazłem przykłady na youtubie do C# i napisałem coś takiego

. Zajmuje to 10 minut. Kiedyś walczyłem z C++ i poległem. Co prawda to tylko odbiór, ale w drugą stronę jest łatwiej, bo wysyłasz jednym poleceniem zawartość boxa tekstowego i nic Cię nie interesuje. Pisanie tu różnych paneli sterowniczych, terminali, konfiguratorów dla modemów GSM/modułów BT/mostków UART/WIFI jest banalne, a programy działają stabilnie. Środowisko w wersji dla amatorów jest darmowe. Wadą jest, że działa tylko w Windows.
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.