Skocz do zawartości

Aktualizacja Windows 10 do wersji 17.09: Xilinx Vivado nie daje się uruchomić


Pomocna odpowiedź

Cześć,

sygnalizowałem problem już wcześniej około 1,5 tygodnia temu ten problem spotkał mnie na komputerze w pracy (CPU Intel Core i7), a dzisiaj na moim desktopie w domu.

Objawy:

Gdy Windows10 (64-bit) PRO zaktualizuje się do wersji 1709 (najnowsza) to przestaje się uruchamiać środowisko do syntezy FPGA - "Xilinx Vivado" (u mnie jest to wersja Vivado 2017.3 Webpack).

Oto wynik wydania polecenia 'winver' po dzisiejszej aktualizacji Windows 10:

A to błąd podczas uruchamiania Vivado 17.3:

Próbowałem zwiększać priorytet procesów - samego Vivado i Javy, ale nic to nie daje.

Spotkał się może ktoś z was tym problemem?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Może czas dać szansę linuksowi? U mnie działa bez problemu 🙂

Cześć,

chyba masz rację Elvis, bo 10-tka Windows staje się powoli nieużywalna (przez te gów.... aktualizacje, których nie możesz zainstalować kiedy chcesz).

Jak na razie zainstalowałem na Mint'cie ISE, trochę mnie przeraża instalacja Vivado pod Linuxem 🙁

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Sama instalacja to nic strasznego, działą tak samo jak pod windows. Jedyny problem jaki miałem to uprawnienia do sterowników. Ale to zależy od używanej płytki, czasem trzeba się trochę pomęczyć, żeby nie trzeba było programować płytek jako root.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(przez te gów.... aktualizacje, których nie możesz zainstalować kiedy chcesz)

Winows umożliwia konfigurowanie opcji Widndows Update. Skonfiguruj sobie swoje połączenie sieciowe jako "taryfowe", a nie będzie pobierał aktualizacji. Możesz tak skonfigurować usługę, że to Ty będziesz decydował co i kiedy zainstalować z dostępnych poprawek. No ale tu już trzeba by być prawie "MS guru" aby za poprawkami nadążyć i w tym wszystkim się połapać.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

okazało się, że podczas update Window10 s zostało 'wyciętych' kilka DLL potrzebnych do pracy Vivado - niestety potrzebna jest reinstalacja Vivado. Nie jest to jedyna aplikacja, która przestała prawidłowo działać po ostatnim update Windowsa.

Jak następne updates dla tej wersji Windows, będą na podobnym poziomie to naprawdę poważnie rozważę całkowite porzucenie tego OS na rzecz Linuxa. Na razie przy Windows trzyma mnie konieczność korzystania z Visual Studio i DirectX (i gry), ale nie są to pozycje bez których nie da się żyć.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Ja do gier po prostu restartuję komputer, uruchamiam windowsa i gram (chociaż wolę playstation). Linuxa mam na innej partycji i z głowy.

Natomiast C# o ile dobrze słyszałem działa teraz całkiem sensownie na linuchu - tego nie wiem na 100%, bo od lat w tym nie piszę, ale podobno to prawda.

Link do komentarza
Share on other sites

Co ty się tak dziwicie tymi Windowsami - jasna sprawa, że to zawsze coś "spierniczy" przy aktualizacjach i potem są takie, a nie inne skutki (od dzieciaka to widzę przy kolejnych wersjach i udpate-ach - czyli dobre prawie już 20 lat). I wybór prosty jak w życiu - albo to akceptujesz albo jak to pewien YouTuber powiedział "albo wypierdalaj" - krótka piłka 🙂 (tak działają w końcu niektóre firmy czy korporacje ala taki właśnie Microsoft).

Co do Linuxa - jako ciekawostkę dodam, że jest pewien odwrót od tego np: w Niemczech, w państwowych urzędach (stwierdzili, że nie spełnia norm bezpieczeństwa i jest kijowy w obsłudze - i teraz reisntalują komputry na Windowsy 10) - ale to takie lokalne zjawisko po prostu i to jeszcze w innym kraju. Gdyby jeszcze w szkołach choć coś uczyli o tym systemie (ja dopiero na studiach poznałem ten system i na swój sposób polubiłem, bo cała podstawówka, gimnazjum czy liceum to była epoka lat 90-tych, czyli nauka Windowsa i Office-a (serio - jeszcze tak było 6 lat temu czyli w 2012 roku, gdy zadwałem maturę)). Ale to takie wspomnienia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ,

wlasnie mnie tez to spotkalo vivado nie dziala mi na windows 10.

To znaczy ze moge cos poprawic? aby vivado dzialalo, czy nie darady

pracowac na windows 10 na vivado ?

pozdrawiam

Cześć,

reinstalacja Vivado rozwiązuje problem, ale nie masz pewności, że przy następnej aktualizacji Windows 10 znów nie zostanie ono (Vivado) uszkodzone.

Jak tam linki do "safety rules FPGA", przydały się, czy nie 😉

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Gość es2
o ty się tak dziwicie tymi Windowsami - jasna sprawa, że to zawsze coś "spierniczy" przy aktualizacjach i potem są takie, a nie inne skutki (od dzieciaka to widzę przy kolejnych wersjach i udpate-ach - czyli dobre prawie już 20 lat). I wybór prosty jak w życiu - albo to akceptujesz albo jak to pewien YouTuber powiedział "albo wypierdalaj" - krótka piłka

No nie krótka piłka. Tak można powiedzieć, jak soft jest darmowy, ale jak się płaci 1600zł to się wymaga. naturalnie M$ jest cwany i sprzedaje za ok 400zł (cena detaliczna) OEM i niech teraz martwi się dystrybutor.

M$ powinien dopłacać za używanie Windy. Dodatkowo darmowa opieka psychologa 24/h.

Link do komentarza
Share on other sites

M$ powinien dopłacać za używanie Windy. Dodatkowo darmowa opieka psychologa 24/h.

Cześć,

zgadzam się w 100 procentach, niestety w pracy jestem zobligowany do używania Windowsa.

W domu używanie Windowsa wynika z lenistwa - nie migrowałem w całości z wszystkimi potrzebnymi aplikacjami na Linuxa, ale planuje to niedługo zrobić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.