Skocz do zawartości

Podłączenie wyświetlacza graficznego do RAMPS 1.4


riat

Pomocna odpowiedź

Witam

Nie wiem czy to dobre miejsce dla mojego problemu, ale nic innego mi nie przychodzi do głowy. Mój problem to jak odpalić lcd 12864 pod ramps 1.4 z karty sd? Czy da się to zrobić bez podłączania do arduino mega 2560 lub uno ? co trzeba wgrać na sd ?

Bardzo proszę o pomoc bo dopiero zaczynam zabawę z arduino i drukarką 3d.

to tyle

pozdrawiam

r

PS

Może tak:

mam te wszystkie klocki, spiąłem je tak jak autor tego filmiku poza jednym, moje drivery do steperów to DRV 8825 czy coś tak. Widzę, że on to odpalił z karty sd. Ja też tak chcę tylko nie wiem co wrzucić na kartę. Na pewno chyba bibliotekę U8glib ale co dalej?
Link do komentarza
Share on other sites

riat, jeśli sterownik jest odpowiednio zaprogramowany to wystarczy podłączyć wyświetlacz i powinno działać. Jeśli trzeba wgrać nową wersję/inną wersję oprogramowania, to wystarczy podłączyć Arduino do komputera. Nie jest to trudne. Próbowałeś coś już zrobić? Gdzie napotykasz problem?

Link do komentarza
Share on other sites

riat, jeśli sterownik jest odpowiednio zaprogramowany to wystarczy podłączyć wyświetlacz i powinno działać. Jeśli trzeba wgrać nową wersję/inną wersję oprogramowania, to wystarczy podłączyć Arduino do komputera. Nie jest to trudne. Próbowałeś coś już zrobić? Gdzie napotykasz problem?

Witam ponownie. Chyba wiem co robię źle, albo raczej czego w ogóle nie robię. chodzi mi o odpowiednie zaprogramowanie sterownia tego lcd12864. Wgrałem bibliotekę U8glib ale nie umiem poradzić sobie z tym programowaniem lcd. Kombinowałem z tutem z Waszego kursu ale też nic z tego. Mój problem to to, że przez 2 m-ce usiłuję się nauczyć czegoś co wymaga kilku lat grzebania. Uczę się wszystkiego naraz. Od podstaw elektroniki, zasad programowania, co to w ogóle jest tranzystor itd

Tak naprawdę to jestem dobry tylko w mechanice. Mechanikę drukarki 3d zmajstrowałem w kilka dni w oparciu o zestaw od chinoli i steppery sx17 od pepików. Działa ok jak poszczam testem Repetiera przez Arduino IDE, ale nie umiem już tego zrobić bez arduino ale z karty sd. Nie wiem, a może raczej nie kumam tego co na tej karcie winno być. Może zainstalować na nią arduino i dopiero potem kombinować? Tylko czy mi się to w ogóle zainstaluje a potem odpali? Nie wychodzi mi też przez firmware Repetiera. Robię wszystko wg tego kwestionariusza czy też ankiety konfiguracyjnej, wczytuję do tego bibliotekę pod ten lcd U8glib.h i niccccccccc! Nie mogę wskrzesić do życia ten wyświetlacz tak jak na tym youtobie z tego linku.

Wiem, że w Mega 2560 jest eeprom do którego muszę wgrać ster od tego lcd tylko nie kumam jak to zrobic i czym. Czym to chyb przez arduinoIDE ale jak?

To tyle

Jedyna nadzieja, to mój upór i to, że "odpuszczanie" nie jest w mojej naturze

r

TREKER Problem rozwiązany. Miałem zły ster do LCD. Zmieniłem i jest o'k Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie

Nowy problem. Jak odepnę drukarę od kompa to gaśnie mi LCD. Chyba coś nie tak wgrałem do eepromu arduino. Jak to się robi poprawnie. Jak się włącza obsługę eepromu przy wgrywaniu firmware?

A drugi problem to jak zmienić w konfiguracji Repetier-Host katalog roboczy. Czy aby to zrobić to muszę przeinstalować Repetiera?

To tyle

r

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

riat, gaśnie w sensie, że się wyłącza i brak podświetlenia nawet? Masz podłączone zasilanie do drukarki (oprócz tego USB)? Przyznam, że trochę nie rozumiem co dokładnie się dzieje 😉

Link do komentarza
Share on other sites

riat, gaśnie w sensie, że się wyłącza i brak podświetlenia nawet? Masz podłączone zasilanie do drukarki (oprócz tego USB)? Przyznam, że trochę nie rozumiem co dokładnie się dzieje 😉

Treker Wszystkie problemy rozwiązałem. Teraz walczę już z pierwszym wydrukiem, ćwiczę różne ustawienia itd. LCD gasł bo padł stabilizator napięcia LM1117 na Mega 2560. Nie było zasilania elektroniki. Mam nowe ale na razie nie mam czasu na zabawę z wlutowaniem. Muszę wykopać elektronikę rozebrać itd. Na razie podłączyłem zwykły zasilacz od komóry pod usb i jest o'k.

Tak więc etap uruchomienia drukary mam za sobą. Teraz nauka druku i skupiam się nad budową scanera 3D. Szukam jakiejś dobrej lustrzanki cyfrowej, nikon lub coś takiego , używki za niedużą kasę. Laser liniowy już skołowałem Zobaczymy co z tego będzie. Kolejnym etapem będzie jakaś mała domowa wytłaczarka do filamentu z ABS. Z tym nie powinno być problemów bo z mechaniki jestem dobry i z wtryskiem tworzyw miełem już do czynienia. To tyle.

Dzięki za pomoc, pozdrówka

r

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.