Skocz do zawartości

Arduino 1.8.5 - Plytka FTD1232 (Tasmota soft)?


lamos

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich.Chcialem opisac moj problem z ktorym borykam sie juz 2 tygodnie:)Zainstalowalem program Arduino 1.8.5 na swoim PC z Windows 8.Zakupilem plytke do programowania sonoffa basic o nr FTD1232 zeby wgrac soft (Tasmota) nie stety Arduino nie widzi mi tej plytki-nie mam jej w menadzerze plytek w programie .Po podlaczeniu plytki do PC zostalem poinformowany ze zostala pomyslne zaistalowana a w Menadzerze urzadzen pisze tak... USB Serial Port(COM4) wiec jest ok.Prosze o pomoc poniewaz jestem lajkiem w tych sprawach a chcialbym bardzo sam sobie wgrac ten soft do swojego sonoffa.Nie wiem co mam zrobic zeby program widzial mi ta plytke.Np: po prubie zweryfikowania plytki wyskakuje blad kompilacji dla plytki i koniec 🙁 a z tej stronki mam oprogramowanie :

https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota

Mam nadzieje,ze wszystko dobrze opisalem i wiadomo o co chodzi.Pozdrawiam Serdecznie i czekam na wasza pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich.Chcialem opisac moj problem z ktorym borykam sie juz 2 tygodnie:)Zainstalowalem program Arduino 1.8.5 na swoim PC z Windows 8.Zakupilem plytke do programowania sonoffa basic o nr FTD1232 zeby wgrac soft (Tasmota) nie stety Arduino nie widzi mi tej plytki-nie mam jej w menadzerze plytek w programie .

Mam nadzieje,ze wszystko dobrze opisalem i wiadomo o co chodzi.Pozdrawiam Serdecznie i czekam na wasza pomoc 🙂

Cześć,

"Sonoff Basic" jest oparty o uC ESP8266 (RISC z WiFi). Aby móc w Arduino IDE korzystać z układu ESP8266, musisz dodać obsługę tej płytki.

Możesz to zrobić według np tej instrukcji:

https://learn.sparkfun.com/tutorials/esp8266-thing-hookup-guide/installing-the-esp8266-arduino-addon

Jeśli zrobisz to dobrze to twoja płytka będzie widoczna w Arduino IDE. UWAGA!: różne wersje ESP8266 mają różne ilości pamieci FLASH - te parametry też musisz w IDE ustawić prawidłowo (patrz dokumentacja do Sonoff).

Pamiętaj też że do ESP8266 można wgrać różne wersje firmware, co powoduje, że układ może być programowany w różnych językach programowania (C++,Lua, Python, Javascript), ale podejrzewam, że do Sonoff jest wgrtana wersja pozwalająca go programować w Arduino.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Czesc. Zrobilem wszystko tak jak w tym linku co podales,ale w Menadzerze bibliotek nie moge znalesc tego sterownika: esp8266 by esp8266 community, zeby go zaistalowac. Sa jakies inne ale nie ma w nich wifi pod ktorym dziala sonoff.Nie wiem za bardzo co zrobic lub gdzie szukac.

Jezeli to nie klopot dla ciebie -Prosze o pomoc 🙂 Pozdrawiam

[ Dodano: 14-01-2018, 20:21 ]

Witam 🙂 Udalo sie.Dziekuje za Pomoc kolego i Pozdrawiam serdecznie. Temat zamkniety 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.