Skocz do zawartości

Akumulator 18650 ładowanie


Lipus

Pomocna odpowiedź

To jest tylko układ zabezpieczający. Ładować możesz wyłącznie ładowarką dedykowaną do akumulatorów LiPol. Najtańsza do 3S z sygnalizacją naładowania to jakieś 25-30zł, ale są i takie podchodzące pod 1000. Rozwiązanie dla oszczędnych szkotów to kupno modułu za 3zł i ładowanie ogniw pojedynczo, po kolei z USB.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale tą ładowarką za 3zł można ładować akumulatorki złączone żeby było 12v?Bo chce najtaniej jak można kupić moduł ładowania i zabezpieczeń.I jak one są szeregowo i są w tym module to możecie podesłać lub dać linka ładowarki i jak to podpiąć bo jestem zielony a potrzebuje taniego zasilania 12v do auta rc.

[ Dodano: 03-12-2017, 22:37 ]

A może być taka i czemu akueat lipol?I jak to wszystko podłączyć?

[ Dodano: 03-12-2017, 22:48 ]

https://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B3

Link do komentarza
Share on other sites

Przede wszystkim dowiedz się od kogoś mądrzejszego ile to auto pobiera prądu. Akurat akumulatory w wykonaniu 18650 nie są mocarzami więc mogą okazać się za słabe do jakiegoś większego lub bardziej zrywnego pojazdu i po prostu pójdą z dymem wraz z całą zabawką. Co to za samochodzik? Skąd wziąłeś i co to za akumulatory? Możesz podać typ, producenta itp? Kupujesz zabezpieczenie 20A do akumulatorów których prąd rozładowania to zwykle 2-3A max?

Do modeli stosuje się pakiety modelarskie, fabrycznie wyposażone w specjalne wtyczki pasujące do ładowarek jak ten iMAX, pozbawione zabezpieczeń i mogące być obciążane prądami wielokrotnie przewyższającymi prąd 1 godzinny (np. 20 lub 50 razy). Ten np. podłączysz wprost do ładowarki bez żadnych niebezpiecznych manipulacji przy złączach:

https://abc-rc.pl/akumulator-kryptonium-2200mah-li-pol-11-1v

Tak jak napisałem: możesz ładować każde ogniwo pojedynczo (nie musisz ich rozłączać) modułem za 3zł i "wtyczkową ładowarką" USB jak do telefonu, ale to potrwa mnóstwo czasu. iMAX będzie dużo wygodniejszy, choć jego prąd jest nieduży. Pakiet 2.5Ah będziesz ładował tym z 5 godzin. Gdy już kupisz to przeczytaj instrukcję, to żadna magia.

Dużo szybsze (i droższe) są ładowarki procesorowe takie jak ta:

https://abc-rc.pl/ladowarka-modelarska-imax-b6-mini-6a-60w

Tym naładujesz swój pakiet w 2 godziny i to w zasadzie jest granica dla normalnych akumulatorów.

Przy zerowym doświadczeniu samodzielne zabawy z takimi akumulatorami są niebezpieczne, uważaj na siebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Auto max 5a więcej napewno nie.To można użyć tego i tych zabeZpieczeń czy nie?Akumulatory z laptopa .Jak nie tym to czym łatwo ładować?Albo znacie inny łatwy sposób na akumularor?

Link do komentarza
Share on other sites

Hm, wygląda że po polsku nie rozumiesz. Spróbujmy inaczej:

jeśl auto ma 5a to te akumlatry nie sTarcza zbAezpieczenie 20a mozesze sobie wsadzic bo niczergo nie pomoze znajdz takie na5-8A.Znamy sp[sob na akumlaorry: kupic taki do modeli a nie ochlapy z laptppa Czyli musisz kupic lepsze akkum takie jak ten co ci podlnkowalem , latwo ladowac tym imaxem chociaz KAzda ldowrka ma instuKcie to poczytaj jak uzywac bo to nietrudne raczej kapewu? Tanio to zaplki za rogiem sprzedajo.jkaby co ptaj smialło.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok można ten akumulator ładować tą tańszą ładowarą ale czm aku ma 4 wyjścia?I do tego trzeba jakieś zabezpieczenia przed rozładowaniem itp?Ja użyje silnika mt90 z sklepu co podałeś aku rc abc dwa takie użyje i moduł zdalnego sterowania nie aparature z chin do 5a max i 15v .Jestem nie kumaty więc prosze wytłumacz jeszcze raz 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Lipus, weź się opanuj. Jak nie zrozumiałeś, to przewiń do góry i przeczytaj jeszcze raz. Naprawdę aż tak trudno jest się wysilić i napisać te kilka zdań po polsku z poprawną gramatyką, interpunkcją i ortografią? Czytanie tego sprawia ból zapewne równy temu, który ty czujesz czytając cokolwiek. Pokaż nam, że się starasz, bo w przeciwnym razie czemu my mielibyśmy się starać. "Jestem niekumaty" to nie jest wytłumaczenie skrajnego lenistwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok. Nie napisaliście nigdzie poco są te 4 kable, który służy do ładowania czy te akumulatory potrzebują jakiegoś modułu zabezpieczającego?Jak to z tym jest?Ja naprawde nie wiele rozumiem z waszych wypowiedzi :c.Jestem trochę zielony.I ten pakiet może być wykorzystany do zwykłego modułu rc a nie aparatury?

[ Dodano: 04-12-2017, 19:04 ]

I takie akumulatory mają coś takiego że przykładowo silnik byłby bardzo mocny i by je przeciążył?I gdzieś słyszałem że akumulatory tego typu są trochę niebezpieczne, wybuchają itp jakie wy macie doświadczenie o nich 🙂 ?

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz co, może jak naprawdę jest aż tak ciężko, to lepiej użyć zwykłych "paluszków" NiMh albo co. Bo te akumulatory naprawdę wybuchają, zapalają się i pryskają toksycznym litem naokoło jak się im krzywdę zrobi, a twoje odpowiedzi nie napawają mnie dużą dozą zaufania do twoich umiejętności. Po co utrudniać sobie życie, użyj zwykłych paluszków do ładowania, takich jak do aparatów fotograficznych, od razu z ładowarką do nich i będzie dużo bezpieczniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale one pewnie nie wytrzymają i musze mieć 12 v więc odpada.Możecie mi pomóc 🙁?

[ Dodano: 04-12-2017, 19:40 ]

https://m.banggood.com/DC-12V-8000mAh-Super-Rechargeable-Protable-Lithium-ion-Battery-Pack-p-969148.html?rmmds=search

A to mogło by dać rade? Tylko gdzieś czytałem w internecie że ich prawdziwość mija sie z opisem.Macie jakiś pomysł ;/?A tą ładowarką za 3 zł usb nie można ładować aku 18650 szeregowo?Albo ładować pojedynczo podłączyć do modułu zabezpieczenia i tak za każdym razem?I skąd można brać wiedzę o tych akumulatorach itp?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.