Skocz do zawartości

Kurs lutowania - #6 - dioda RGB, bateria z kondensatorów(?)


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Pora na przyspieszenie! Podczas tego ćwiczenia zajmiemy się płytką z niewielką ilością elementów. Będzie ona jednak bardzo dobrym przyrządem do przećwiczenia tematu łączenia kondensatorów. Oczywiście będziemy również lutować całkiem nowe elementy. Tym razem przyjdzie pora na diodę RGB oraz potencjometry!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Robicie świetną robotę na blogu, kursy obejmują wiele poziomów trudności. Lutowany układ posłużył mojej dziewczynie jako oświetlenie w tle małego drzewka, nie schowałem go do szafki. Zostałem Waszym patronem z wielką przyjemnością! Dzięki kursowi lutowania dużo się już nauczyłem, czekam na więcej 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć! 9 lat spędziłem w technikum i na studiach (elektronika i informatyka) ani razu nie mając lutownicy w rękach (nie dlatego, że unikałem, tylko dlatego, że w ogóle nie była potrzebna [sic!]). A dzięki Waszemu kursowi w ciągu kilkunastu dni wykonałem kilka fajnych i, jak pokazał kadamczyk, przydatnych układów, do tego coraz lepiej czuję się z lutownicą - ogromne podziękowania 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A ja polecam zrobić najpierw te układy na płytce stykowej 😉 Może profesjonalnie to nie wygląda, ale jest to dobre ćwiczenie żeby utrwalić wiedzę, a i jeszcze można pokombinować zanim elementy zamontuje się na stałe (np. wyciągnięcie jednego rezystora - przerwanie obwodu. Zostają na diodzie dwa kolory).

Kurs elektroniki i lutowania świetnie się dopełniają 😃 Serdeczne dzięki autorom!

Link do komentarza
Share on other sites

A u mnie dioda się nie zapaliła i nie wiem czemu. Sprawdziłem lutowania, wyglądają ok, wymieniłem diodę, sprawdziłem rezystory i kondensatory i nie mam pomysłu. Zastanawia mnie przełącznik bo jest lekko pęknięty z jednej strony. Czy jeśli zewrę nóżki od spodu powinno zadziałać jeśli przełącznik jest popsuty?

Link do komentarza
Share on other sites

MaxHardcr, super, wygląda bardzo fajnie 🙂

PS ostatnio testowałem i fajny efekt daje też nałożenie na diodę RGB piłeczki do ping-ponga - trzeba tylko zrobić w niej otwór np. długopisem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Hej,
kurs bardzo fajny, zawsze bałem się coś lutować a jak się okazuje to sama przyjemność.

PS. w jaki sposób jest odprowadzany GND na płytkach? Ścieżki do (-) są pod soldermaską?

20171205_191456.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.