Skocz do zawartości

Współpraca Arduino z modułem GSM


MarJanPol

Pomocna odpowiedź

Witam, chciałbym rozpocząć zabawę z modułem (shieldem) GSM + Arduino UNO. Na razie nie wiem jeszcze za wiele na temat takiego połączenia i w ogóle nt pracy urządzeń telekomunikacyjnych, ale żeby nie zabrnąć za głęboko w ślepy zaułek mam już kilka pytań na początek. Dodam, że GSM miałby służyć do :

- wysłania do Arduino żądania sms o załączenie / wyłączenie przekaźnika

- Wysłania do Arduino zapytania sms o jakiś parametr - np. o temperaturę + do informacji zwrotnej

- wysłania przez Arduino sms z informacją o detekcji przez czujkę ruchu.

- itp.

A zatem pytania:

1. Które chipy (SIM800 / SIM900 / inne?) nadają się do polskich operatorów i które z nich najlepiej nadają się do w/w zastosowań? - ogólnie w które warto inwestować?

2. Korci mnie, żeby kupić chiński moduł bo jak wiadomo są sporo tańsze (biblioteki i dokumentacja po angielsku są dostępne) - np. taki: http://www.keyestudio.com/keyestudio-sim800c-shield.html - czy ktoś może doradzić czy to nie jest bardzo zły pomysł i jakie niespodzianki prawdopodobnie mnie czekają?

3. Gdzie najlepiej zdobyć wiedzę nt. funkcji związanych z pracą GSM? - Niby w internecie jest wszystko, ale dla takiego mocno początkującego jak ja, to przydałby się jakiś taki łopatologiczny kurs wprowadzający bo jak próbuję analizować kody związane z GSM pod arduino, to szybko się gubię.

Z góry dzięki!

MarJanPol

ks0254_keyestudio_sim800c_shield__1.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Kolego nie wiem dlaczego koniecznie musi to być oparte o Arduino. Po co wyważać otwarte drzwi, chyba, że chcesz poćwiczyć...

Nie wiem czy mogę napisać nazwę firmy, ale w domu i nie tylko stosuję jej radiolinie, dialery, przekaźniki itp., mogę polecić z czystym sumieniem.

Poczytaj Dialer 300D firmy Proxima, ew. przydają Ci się inne rzeczy od nich.

Zaręczam, że nie jestem z nimi powiązany ani biznesowo ani prywatnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.