Skocz do zawartości

Mini Robomaticon 16 XI 2017, Hala Ptak Expo, Warszawa(Nadarzyn)


Pomocna odpowiedź

Do marca jeszcze daleko, więc wraz z Warsaw Industry Week szykujemy dla was mały przedsmak Robomaticonu!

➡Mini Robomaticon⬅

Macie szansę wystartować w następujących konkurencjach:

- LineFollower (bez turbiny)

- LineFollower (z turbiną)

- LineFollower Enhanced (bez turbiny)

- LineFollower Enhanced (z turbiną)

- FreeStyle

- HumanoidSumo

- NanoSumo

- MicroSumo

- MiniSumo

- Sumo

- LegoSumo

To wydarzenie będzie idealną okazją do przetestowania waszych konstrukcji, przed właściwym Robomaticonem. Dodatkowo to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów oraz poznania nowoczesnych produktów firm ściśle związanym z przemysłem.

Kiedy

Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2017r. w hali Ptak Expo. Prosimy o rejestrację na stronie Robomaticonu (https://robomaticon.pl/subpages/rejestracja.php). Rejestracja jest bezpłatna. Zapraszamy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

awidepaulina, witam na forum 🙂 Na wszystkich zawodach widzowie są mile widziani, więc zdziwiłbym się, gdyby tutaj było inaczej. Napisz najlepiej maila do organizatorów (jeśli nie odpowiedzą tutaj) - możliwe, że trzeba się zarejestrować jako gość na wspomniane Warsaw Industry Week: http://industryweek.pl/

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam 🙂

Można wpaść jako obserwator bez brania udziału w konkurencjach? 😉

Jako iż interesują mnie takie klimaty to fajnie byłoby to zobaczyć na żywo jak to wszystko wygląda 🙂

Pozdrawiam

Tak można przyjść jako wolny widz. Dnia 16 listopada (czyli wtedy kiedy nasz mini turniej) obowiązuje wstęp wolny dla studentów i uczniów ostatnich klas liceów.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie lepiej było to zrobić w jakaś sobotę ze względu na dojazd:

"Warsaw Expo znajduje się w zachodniej strefie podmiejskiej Warszawy niedaleko Nadarzyna. Dojeżdżają do nas linie podmiejskie 703, 711 z przystanku P+R Krakowska. Należy wysiąść na przystanku Paszków. Autobusy miejskie jeżdżą raz na pół godziny, zwykle w godzinach 5:00-23:00(z wyjątkiem autobusów nocnych). Zalecamy każdorazowo sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Przy zakupie biletów należy pamiętać, że Warsaw Expo jest w 2 strefie biletowej,

Cena biletu na 20 minut to 3,40 zł,
Cena biletu na 75 minut to 4,40 zł."

703 jeździ co 1h (ok - x:35) a 711 też z taka samą częstotliwością a między 8-15 ich kursy pokrywają się choć czasami mają w tych godzinach nawet 2h przerwy pomiędzy kursami.

Za to samochodem:

"15 minut samochodem z centrum Warszawy, 10 minut z lotniska Chopina; czymkolwiek jedziesz, do Ptak Warsaw Expo zawsze jest blisko."

A jakieś godziny tej imprezy są?

Link do komentarza
Share on other sites

Jakie są rokowania co do liczby zawodników/robotów?

Zapytałem również o to samo na fb, ponieważ termin, a ni też podanie informacji "chwilę" przed samym turniejem raczej nie będzie sprzyjał pojawieniu się jakiejś dużej ilości zawodników, na początku otrzymałem informację, że nie mogą mi podać takiej informacji, a po dalszej rozmowie dowiedziałem się, że jest 5 robotów mini sumo, stan z dnia 12 listopada, także możliwe, że i w pozostałych konkurencjach po kilka(naście?) robotów będzie, ale nie liczę na to.

A jakieś godziny tej imprezy są?

Jeżeli pytasz o harmonogram turnieju to przeklejam z fb:

Planowany harmonogram jest następujący:

10 – 11 – konkurencja xSumo

12 – 13 – konkurencja LineFollower

14 – 15 – konkurencja FreeStyle

Rejestracja trwa od godziny 9.00 i potrwa do 10.00 dla konkurencji xSumo. Dla pozostałych konkurencji rejestracja będzie trwała do 12 (dla LineFollower) i do 14 (dla FreeStyle).

Link do komentarza
Share on other sites

Jak na razie nikt nie odpowiedział na zadane pytanie. Powtarzam więc: czy obserwator może że sobie przyjechać i ile ma zapłacić za wstęp na imprezę.

Zakładam, że obserwator nie należy do grupy uprzywilejowanej (np. 60-letni emeryt któremu na stare lata odbiło i konstruuje sobie w kuchni robota, a chciałby sprawdzić co sobą przedstawia konkurencha).

Link do komentarza
Share on other sites

Wczoraj dostałem informację na PM (dlaczego na PM?):

"Jutro z samego rana podamy szczegóły wstępu na teren konkursu w Hali Expo, po uzgodnieniu z organizatorem"

Nie wiem czy chodziło o uzgodnienie tego czy w ogóle mają podać szczegóły, czy też o same szczegóły. Jak widać nie dogadali się w żadnej z tych spraw.

Zero komunikacji, dziwnie to wygląda. Może zakładano, że w takie miejsce nikt nie przyjdzie albo impreza jest w zasadzie tylko dla gości "Industry Week"? Żeby tam jutro być trzeba wziąć dzień wolny lub "zachorować". Ktoś jedzie w ciemno?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja byłem, w minisumo były 2 roboty, w line follower 1, widziałem jeszcze dwa roboty lego sumo, niestety nie mogłem zostać do końca. Pomysł i miejsce na samym expo w porządku, tylko pewnie organizatorzy zawodów dowiedzieli się o takiej możliwości chwile przed, dlatego też organizacyjnie wyglądało to tak jak wyglądało. Myślę, że gdyby zaczęli organizować to wcześniej to wyszłoby to lepiej, szczególnie, że dookoła było dużo poważnych firm, które mogłyby (lub nie) zostać sponsorem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co do terminu i godziny to prawda, nie był najlepszy, ale to miał być taki mini-turniej, przy okazji targów, na targi ludzie przyjeżdżają, jeżeli o zawodach byłoby wiadomo wystarczająco wcześnie i nagrody były by zachęcające to znaleźli by się na pewno chętni. A ja startowałem w mini sumo, więc miałem tą przyjemność stoczyć pojedynek i fakt zająłem pierwsze miejsce, ale po ciężkim boju, bo przeciwnik do najłatwiejszych nie należał, także w tym miejscu gratulacje dla robota Rolek i jego twórczyni. 😎

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.