Skocz do zawartości

Arduino Bluetooth - NRF51822, pomiar temperatury


Luffix

Pomocna odpowiedź

Witam,

Zamierzam stworzyć prosty projekt mający na celu porównanie różnych czujników temperatury oraz bezprzewodową komunikację [Czujnik temperatury, Bluetooth] -> [bluetooth, Arduino]. Jednak przed zakupem chciałem się upewnić, czy mój zamysł jest słuszny.

Wybrałem ten moduł Bluetooth, oraz trzy czujniki temperatury: pierwszy, drugi, trzeci

Pomysł jest taki, żeby oprogramować moduł bluetooth, podłączyć do niego 3 wybrane powyżej czujniki temperatury, stworzyć osobne zasilanie oraz przesyłać dane do modułu bluetooth znajdującego się na arduino oraz je przetwarzać.

Moje pytanie jest takie, czy podany moduł bluetooth jestem w stanie oprogramować w taki sposób, żeby komunikował się i przesyłał dane z czujnika do modułu na arduino oraz czy podane czujniki będą w stanie się komunikować z modułem bluetooth?

Korzystam z Arduino Leonardo

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Co chcesz porównywać w tych czujnikach? Wszystko przecież z góry wiadomo. Każdy z tych elementów jest dokładnie opisany: dokładności, rozdzielczości, błędy, protokoły komunikacyjne, obudowy, masy, wszystko. Po co wkładasz tyle pracy w wyważenie otwartych drzwi?

Każdy z tych czujników inaczej podłącza się do procesora. Pierwszy wymaga 1 linii i protokołu 1-wire, drugi oddaje napięcie które musisz zmierzyć "analogowo" a trzeci chce dwóch drutów i magistrali I2C. Mając w module BT procesor ARM, przetwornik ADC i umiejętność by to wszystko oprogramować możesz spokojnie każdy z tych czujników obsłużyć i wysłać dane w powietrze. Tylko po co?

Może napisz czego nie wiesz i co chcesz sprawdzać. Jest szansa, że ludzie wiedzą to od dawna - zaoszczędzisz mnóstwo roboty.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co chcesz porównywać w tych czujnikach? Wszystko przecież z góry wiadomo. Każdy z tych elementów jest dokładnie opisany: dokładności, rozdzielczości, błędy, protokoły komunikacyjne, obudowy, masy, wszystko. Po co wkładasz tyle pracy w wyważenie otwartych drzwi?

Każdy z tych czujników inaczej podłącza się do procesora. Pierwszy wymaga 1 linii i protokołu 1-wire, drugi oddaje napięcie które musisz zmierzyć "analogowo" a trzeci chce dwóch drutów i magistrali I2C. Mając w module BT procesor ARM, przetwornik ADC i umiejętność by to wszystko oprogramować możesz spokojnie każdy z tych czujników obsłużyć i wysłać dane w powietrze. Tylko po co?

Może napisz czego nie wiesz i co chcesz sprawdzać. Jest szansa, że ludzie wiedzą to od dawna - zaoszczędzisz mnóstwo roboty.

Hej, dzięki za odpowiedź. Porównuje czujniki, ponieważ moja praca inżynierska zawiera elementy przesyłu bezprzewodowego, głównie Bluetooth więc trzeba coś zmierzyć, coś porównać itd. Pozdrawiam !

Link do komentarza
Share on other sites

To jeśli masz mieć "elementy przesyłu radiowego", to przesyłaj ciągi pseudolosowe generowane na bieżąco, wymyśl metody sprawdzania i poprawiania jakości połączenia (QOS) np. w kontekście zużywanej mocy, dostępności kanału itp. Co mają do tego trzy różne czujniki w dodatku dające tak mały strumień danych jak temperatura?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To jeśli masz mieć "elementy przesyłu radiowego", to przesyłaj ciągi pseudolosowe generowane na bieżąco, wymyśl metody sprawdzania i poprawiania jakości połączenia (QOS) np. w kontekście zużywanej mocy, dostępności kanału itp. Co mają do tego trzy różne czujniki w dodatku dające tak mały strumień danych jak temperatura?

Wiesz, jestem na wydziale specjalizującym się w pomiarach więc robię pracę, która będzie mierzyć coś rzeczywistego, a wymyśliłem sobie, że będzie to akurat temperatura i to jeszcze z trzech czujników więc przy okazji dokonam ich porównania. Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.