Skocz do zawartości

Jak poradzić sobie z zasilaniem


Chris18404

Pomocna odpowiedź

Witam to jeszcze zależy ile prądu potrzebujesz ale zawsze możesz zastosować tzw ładowarkę do telefonu czy tabletu. Wydajność prądowa średnio ok 1A.

Tylko chce aby to arduino było na stałe podłączone pod włącznik. Do arduino wpierw mam wyświetlacz na którym liczy czas działania, pokazuje temperaturę wilgotność itp oraz 3 przekaźniki sterowane z pilota. (dwa wentylatory i przetwornica, pobór prądu przetwornicy 430mA.) jak to zrobić żeby było to zasilanie dobrze zrobione, nie chce wewnątrz obudowy wtyczek itp.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Spróbuj zastąpić (w swoich myślach) Arduino żaróweczką wtedy myśl nad projektem obwodów elektrycznych. Nie wiemy jakich wtyczek nie chcesz, ale to uproszczenie (żaróweczka) powinno pomóc. I nie wiemy co znaczy dla Ciebie "dobrze zrobione" więc nie dziw się, że nie dostajesz żadnej odpowiedzi. Zadawaj konkretne pytania zamiast pisać co chcesz a czego nie. To raczej nikogo nie obchodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbuj zastąpić (w swoich myślach) Arduino żaróweczką wtedy myśl nad projektem obwodów elektrycznych. Nie wiemy jakich wtyczek nie chcesz, ale to uproszczenie (żaróweczka) powinno pomóc. I nie wiemy co znaczy dla Ciebie "dobrze zrobione" więc nie dziw się, że nie dostajesz żadnej odpowiedzi. Zadawaj konkretne pytania zamiast pisać co chcesz a czego nie. To raczej nikogo nie obchodzi.

Mam zasilacz 9v 1a którym zasilam arduino, myślałem ten zasilacz rozkręcić i połączyć kablami z wyłącznikiem czy da się to inaczej zrobić, bardziej profesjonalnie?

Link do komentarza
Share on other sites

To znaczy jak? Przecież nie wiem co Ty sobie tam wyobrażasz w głowie. Chcesz wyłączać urządzenie, ale bez wyłącznika? Czy nie chcesz go na kablu a może być na obudowie? Czy chcesz to wyłączać głosem? Pilotem od TV? Czy chcesz mieć wyłącznik po stronie 230V czy po stronie 9V? Może jeśli nie umiesz tego opisać technicznie (sądząc po schemacie), to spróbuj własnymi słowami, np: "Zasilacz będzie niedostępny bo gniazdko mam za łóżkiem, z niego kabelek 9V idzie na parapet gdzie stoi pudełeczko z Arduino i kamerką podglądającą sąsiadkę. No i ja chcę włączać tę kamerkę bez wstawania z łóżka na podstawie odgłosów z jej łazienki." Rozumiesz? To już daje jakiś obraz sytuacji.

A jeśli dostajemy rysunek przedszkolaka i prośbę o profesjonalizm, to to się gryzie. A na dodatek wciąż nie wiemy o co chodzi. Skup się i napisz 5-10 składnych zdań. Jak w szkole, pamiętasz?

Link do komentarza
Share on other sites

To znaczy jak? Przecież nie wiem co Ty sobie tam wyobrażasz w głowie. Chcesz wyłączać urządzenie, ale bez wyłącznika? Czy nie chcesz go na kablu a może być na obudowie? Czy chcesz to wyłączać głosem? Pilotem od TV? Czy chcesz mieć wyłącznik po stronie 230V czy po stronie 9V? Może jeśli nie umiesz tego opisać technicznie (sądząc po schemacie), to spróbuj własnymi słowami, np: "Zasilacz będzie niedostępny bo gniazdko mam za łóżkiem, z niego kabelek 9V idzie na parapet gdzie stoi pudełeczko z Arduino i kamerką podglądającą sąsiadkę. No i ja chcę włączać tę kamerkę bez wstawania z łóżka na podstawie odgłosów z jej łazienki." Rozumiesz? To już daje jakiś obraz sytuacji.

A jeśli dostajemy rysunek przedszkolaka i prośbę o profesjonalizm, to to się gryzie. A na dodatek wciąż nie wiemy o co chodzi. Skup się i napisz 5-10 składnych zdań. Jak w szkole, pamiętasz?

Moim zdaniem ten rysunek jest czytelny. Do włącznika wpięty jest przewód który jest wkładamy do gniazdka (na ścianie), gdy nacisnę 'on' na włączniku ma się uruchomić arduino oraz resztę odbiorników np wentylatory, żarówki na 230v. Chyba jest to jasno napisane? Poprostu chodzi mi o to żeby jednocześnie po włączeniu przycisku uruchomić arduino które ma mniejsze napięcie, oraz wszystkie odbiorniki na 230v podłączone.

Link do komentarza
Share on other sites

Uff, jednak umiesz pisać po naszemu. W najprostszym przypadku kupujesz za 10zł przedłużacz z wyłącznikiem. Wpinasz do niego wszystkie odbiorniki prądu, łącznie z zasilaczem do Arduino, klikasz wyłącznik i.. staje się jasność.

Jeśli chcesz inaczej, bardziej samodzielnie, kupujesz wyłącznik (koniecznie na 230V) tzw. przelotowy, wstawiasz go gdzie chcesz w kabel zasilający 230V i po drugiej stronie masz (albo nie masz) zasilanie. Co dalej to już Twoja sprawa. Możesz zrobić na końcu kabla gniazdo 230V, dać rozgałęzienie i tam powtykać wszystko co potrzebujesz. Możesz powiesić na końcu to swoje urządzenie itd..

Możesz jeszcze inaczej: robisz wyłącznik tylko dla zasilacza do Arduino (na kablu lub w jego obudowie - jak chcesz). Do wyjściowych 9V podłączasz nie tylko Arduino, ale i przekaźnik z zestykami 230V, który załącza - tylko przy obecności 9V, resztę odbiorników sieciowych.

A jeśli ten rysunek jest czytelny, to zrób jak narysowałeś. Zamiast znaku zapytania wstawiasz zasilacz dla Arduino za którym masz już 9VDC, w czym problem? Jeśli Ci nie pasuje ten który masz, kupujesz model przeznaczony do wbudowania w coś większego, np. taki:

http://www.tme.eu/pl/details/ps-05-12/zasilacze-impulsowe-otwarte/mean-well/

lub podobny i tyle.

Link do komentarza
Share on other sites

Uff, jednak umiesz pisać po naszemu. W najprostszym przypadku kupujesz za 10zł przedłużacz z wyłącznikiem. Wpinasz do niego wszystkie odbiorniki prądu, łącznie z zasilaczem do Arduino, klikasz wyłącznik i.. staje się jasność.

Jeśli chcesz inaczej, bardziej samodzielnie, kupujesz wyłącznik (koniecznie na 230V) tzw. przelotowy, wstawiasz go gdzie chcesz w kabel zasilający 230V i po drugiej stronie masz (albo nie masz) zasilanie. Co dalej to już Twoja sprawa. Możesz zrobić na końcu kabla gniazdo 230V, dać rozgałęzienie i tam powtykać wszystko co potrzebujesz. Możesz powiesić na końcu to swoje urządzenie itd..

Możesz jeszcze inaczej: robisz wyłącznik tylko dla zasilacza do Arduino (na kablu lub w jego obudowie - jak chcesz). Do wyjściowych 9V podłączasz nie tylko Arduino, ale i przekaźnik z zestykami 230V, który załącza - tylko przy obecności 9V, resztę odbiorników sieciowych.

A jeśli ten rysunek jest czytelny, to zrób jak narysowałeś. Zamiast znaku zapytania wstawiasz zasilacz dla Arduino za którym masz już 9VDC, w czym problem? Jeśli Ci nie pasuje ten który masz, kupujesz model przeznaczony do wbudowania w coś większego, np. taki:

http://www.tme.eu/pl/details/ps-05-12/zasilacze-impulsowe-otwarte/mean-well/

lub podobny i tyle.

Mam zamontowany włącznik kołyskowy z wbudowanym wprowadzeniem przewodu do gniazdka. Na allegro szukałem takiego otwartego zasilacza ale nie znalazłem bo wszędzie pisze że napięcie wejściowe max 40v. Podpiąć potrafię, tylko nie wiem co zastosować aby było obniżone napięcie dla arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

Dostałeś link: płyteczka zamieniająca 230V prądu zmiennego na 12V prądu stałego. Czy to jest właśnie to czego szukasz?

Inny przykład:

http://allegro.pl/zasilacz-5v-500ma-do-zabudowy-i6915855534.html

Tu masz ładniutki:

http://www.pulsar.pl/PL_1052_RS-15-12_rs-12v,15,6w,1,3a-zasilacz-do-zabudowy

a tu za to tani:

http://allegro.pl/modul-zasilacz-xl-007-ac-dc-5v-700ma-3-5w-arduino-i6933365175.html

Słabo szukałeś...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.