Skocz do zawartości

[FRITZING] Stworzenie częśći ROMEo V2 oraz ROMEO BLE


Leniwy

Pomocna odpowiedź

Witajcie!

Koszystam z programu FRITZING do przedstawiania prostych schematów na płytkach prototypowych. Natrafiłem na problem konwersji plików .PNG do .SVG i stworzeniu dwóch częśći.

Potrzebuję:

Kontroler ROMEO V2

Kontroler ROMEO BLE

W jaki sposób stworzyć takie części poprawnie w programie FRITZING?

To co udało mi się zrobić:

https://drive.google.com/open?id=0Bzi0hqh5jxXwWUNpOFlvSUpXX2M

Opis problemu:

Po kliknięciu "Edit part" i ustawieniu obrazka części w formacie .SVG obrazek nie wyświetla się poprawnie po zapisaniu.

Chciałbym dodać w części wszystkie możliwe złącza występujące na płytkach niestety nie jest to możliwe.

Program fritzing służy do tworzenia prostych schematów opartych o gotowe moduły.

Link do komentarza
Share on other sites

Może napiszę tu, przyda się dla potomnych.

Wszystkie elementy muszą być w wektorach, czyli jak masz bitmapę to sobie ją trasujesz lub przerysowujesz.

Jak chcesz mieć ładne goldpiny to najlepiej sobie zrób kwadraty z niewidzialnym wypełnieniem na samej górze warstwy, które potem zmapujesz we fritzingu.

Po eksporcie najlepiej otwórz plik Notpadem++ i znajdź główny węzeł i nazwij go tak jak we wszystkich plikach bibliotecznych.

We Fritzingu bierzesz coś co jest podonne do twojej płytki, lub ma tyle samo pinów i kopiujesz jako nowy element (możesz potem zmienić liczbę/rodzaj pinów).

Ładujesz swojego SVG, miejmy nadzieję że się ładnie załaduje (najlepiej gdy robisz coś na podstawie headera goldpinów bo od razu złapie raster).

Potem mapowanie i koniec 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witaj, dziękuję za odpowiedź

1) Dlaczego mam edytować pliki .SVG za pomocą bezpośredniego dostępu do kodu i czy fritzingowi nie wystarczy sam obrazek?

2) Czy mają obraz rastrowy a nie wektorowy da radę jakoś nanieść punkty styku kabelków aby zrobić schemat?

3) We fritzingu jest gotowa płytka ROMEO wersji 1 lecz niestety nie jest zbyt wiele z nią zgodne

Link do GitHUB'a: https://github.com/DFRobot/Fritzing-library

W jaki sposób edytować takie części? Po wgraniu pliku .SVG który dołączyłem niestety nie wyświetla się on po zapisaniu części. Co może być powodem takiego problemu?

Link do komentarza
Share on other sites

1) Bo elementy muszą być w konkretny sposób ponazywane, żeby program wiedział co jest co. Nie musisz tego robić edytorem tekstu, jeśli używasz Inkscape (polecam), to możesz skorzystać z przycisku "XML Editor" (ma ikonkę wyglądającą jak "<>") i tym pozmieniać nazwy.

2) Nie, musisz na podstawie swojego obrazka narysować obrazek wektorowy. Jest z tym trochę zabawy, ale nie aż tak wiele, jak by się wydawało. No i efekt końcowy wygląda znacznie lepiej.

Tak jak kolega napisał, musisz mieć grafikę wektorową, żeby się cokolwiek wyświetlało.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Do zrobienia tego pliku .SVG użyłem programu inkscape

Można do tego używać opcji programu "CONVERT TO BITMAP"

Na tym filmie jest poradnik lecz:

Po konwersji nadal jest problem gdyż po dodaniu obrazka jako część

wyświetla się jedynie białe puste pole z miejscem na część

Czy mogę na obrazku dodać po prostu punkty które będą stykami kabelków? Taka jakość jak jest mi w zupełności wystarczy.

W jaki sposób dodać punkty na tym już istniejącym obrazku .SVG?

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę, że czas jaki kolega poświęcił na pisanie na forum znacznie przekracza wkład w ręczne przerysowanie płytki, albo choćby zrobienie obrysu i wstawienie goldpinów.

1. Eksportujemy SVG, u mnie w Corelu trzeba ustawić atrybut prezentacji:

2. Bierzemy sobie generyczny header:

3. Ustawiasz sobie w opcjach poniżej (po prawej) ile chcesz pinów i typ domyslny, np. męskie (potem i tak możesz każdy indywidualnie zmienić):

4. Przeciągasz element na breadboard, klikasz prawym i new part.

5. Ładujesz poprzez menu nowy pliczek SVG:

6. Mapujesz wybierając pin - zaznacz grafikę. Na koniec menu - zapisz jako nowy element i gotowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.