Skocz do zawartości

Środowisko do modelowania 3D - wydajne dla budżetowego laptopa


hubert27

Pomocna odpowiedź

Witam 😃

Ostatnio zainteresowałem się tematem modelowania 3D - przyda się do obudów urządzeń sterujących, konstrukcji robotów itp. Mam na oku Autodesk Inventor - jednak jest jedno ale - widzę że ma dość wygórowane wymagania sprzętowe, a ja mam "tylko" lapka Lenovo g510, intel i5, 4 GB ramu (może dokupię kość kiedyś). W najbliższym czasie nie planuję zakupu skrzynki. BTW, kumpel zainstalował na lepszym lenovo, ma lepsze bebechy, ale i tak się Inventor przycina.

Czy ktoś może doradzić, jak ugryźć temat modelowania 3D, używając w miarę profesjonalnego środowiska, ale takiego które by się nie cięło niemiłosiernie na moim sprzęcie?

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie musisz instalować najnowszej wersji Inventora - ja używam wersji 2015 na 7 letnim laptopie i daje radę (i5-1gen, SSD, 8 gb ram)

OFFTOPIC: Polecam wrzucić dysk SSD do laptopa.

Link do komentarza
Share on other sites

Zainstalowałem Inventora, najnowszego (2018). Zrobiłem zadanie z kursu na Forbocie - chodził stabilnie, model 3d obracał się bez "cięć". Zrobiłem zadanie z samouczka, bodajże o edytorze kształtów - wyznaczenie optymalnego kształtu dla np. ramienia robota - obliczenia wprawdzie trwały parę minut, ale zadziałało. Pytanie, czy program będzie chodził stabilnie przy większej ilości komponentów, jak na razie - "so far, so good" 😃

Dzięki za odpowiedzi 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

hubert27, przy rysowanie poszczególnych elementów raczej nie będziesz miał problemów. Całość może się jednak odrobinę ciąć przy tworzeniu bardziej rozbudowanych złożeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.