Skocz do zawartości

Test sprawności sterownika silników


Korush

Pomocna odpowiedź

Cześć,
jestem bardzo początkującym robotykiem i moje pierwsze pytanie jest pewnie głupie... Posiadam sterownik Pololu DRV8835 z nakładką na RPi https://botland.com.pl/raspberry-pi-hat-kontrolery-silnikow-i-serw/2678-pololu-drv8835-dwukanalowy-sterownik-silnikow-11v12a-nakladka-dla-raspberry-pi.html. Chciałbym sterować silnikami z tej przekładni: https://botland.com.pl/silniki-dc-z-podwojna-przekladnia/38-przekladnia-podwojna-tamiya-70097-zestaw.html?search_query=tamiya&results=52

Generalnie całość wygląda jak tutaj

z różnicą wspomnianych wcześniej silników oraz baterii (używam jako zasilania 2 AA). Do testów użyłem tego programu https://github.com/pololu/drv8835-motor-driver-rpi i... nic.

Sprawdziłem piny diodami, działa. Silniki też są ok. Pytanie jak sprawdzić czy nie popsułem sterownika?

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, sprawdziłem napięcie na baterii, 2 paluszki dają 3V i prąd dochodzi do sterownika. Pytanie teraz jak zmierzyć napięcie na silnikach? Czy mogę "dotknąć" kablami z miernika wyjść M1A i M1B ze sterownika? Wejście zmierzę dotykając GND na Raspberry i konkretnego pinu na którym ustawie sygnał?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Napięcie na testowanych pinach wynosi w okolicach 3V, natomiast wyjścia sterownika nie dają żadnych wartości, czasami napięcie skoczy do 0,1V mniej więcej w momencie zmian sygnału, ale rozumiem, że to może być granica błędu.

Zastanawiam się czy może sygnał jest wypuszczany z nieprawidłowych pinów, chociaż to wątpliwe, skoro uruchamiam aplikacje testową z repozytorium producenta. Może da się ustalić pracę kontrolera na inne piny?

Link do komentarza
Share on other sites

Zasilanie jest podawane przez kontroler,

w zasadzie odzwierciedla mój układ, z różnicą, że używam 2 paluszków i silników Tamiya.

Spodziewam się, że jako laik nie robię czegoś bardzo oczywistego 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.