Skocz do zawartości

Kurs budowy robotów - #10 - podsumowanie, kontynuacja


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Tworząc poradniki z tej serii, starałem się omówić wszystkie peryferia naszego robota kładąc nacisk na praktyczne przykłady. Jestem pewien, że kurs ten będzie dla wielu osób dobrym początkiem pasjonującej przygody z robotyką!Wykorzystywana w kursie platforma będzie cały czas rozwijana. Dodatkowe moduły oraz artykuły pomogą każdemu znacznie rozbudować robota!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Pesjar, na ten moment nie planowaliśmy takiego rozwiązania, ponieważ połączenie Arduino i kamery nie daje dobrych wyników. Konieczne byłoby skorzystanie z osobnego systemu do transmisji obrazu, więc każdy może to zrobić na wiele różnych sposobów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pesjar, testowaliśmy kilka rozwiązań elektronicznych, ale aktualnie wróciliśmy z nimi do etapu projektowania, bo nie spełniły wszystkich oczekiwań, a nie chcemy wypuszczać "byleczego". Mamy już gotowe prototypy dodatkowych elementów mechanicznych + plansz do robota. Mam nadzieję, że niedługo zakończymy testy i całość ruszy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Serdecznie dziękuje za świetnie przygotowany kurs 🙂. Poniżej filmik podsumowujący moje dokonania. Z niecierpliwością czekam na rozszerzenia zestawu (w szczególności na promienie śmierci i silniki odrzutowe 😉 )

Mój robot niestety przy zaprogramowanej jeździe prosto, w rzeczywistości jeździ po dość sporym łuku - najbardziej to było dla mnie widoczne przy Linefollowerze. Drugiego dnia po otrzymaniu zestawu przez przypadek przy ściąganiu rozwaliłem mocowanie jednego koła 🙁 /pękło/ - trzyma się teraz na super glue.

Link do komentarza
Share on other sites

Kozi, super filmik, cieszę się, że robot daje radę! Mam nadzieję, że kolejne części do robota, które się pojawią, będą również przez Ciebie tak dobrze wykorzystane 🙂 Nowości pojawią się, gdy ukończymy wszystkie testy - będę informował na blogu.

Link do komentarza
Share on other sites

Pesjar, niestety tak jak pisałem kilka postów wcześniej, po kilku testach musieliśmy wrócić do etapu prototypowania. W tej chwili pracujemy nad nowymi czujnikami i elementami mechanicznymi. Na ten moment nie chce obiecywać żadnych terminów, gdy będziemy gotowi, to informacje pojawią się na blogu. Wolę, aby było to później i dobrze, a nie szybko i byle jak. Niedawno pojawiła się uniwersalna podstawka, która również łączy się z robotem i pozwala na dodanie np. płytki stykowej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, czy przy dodaniu dodatkowo płytki stykowej do całego zespołu(arduino+shield) możliwe będzie dołączenie modułu do kart SD i zapisu danych np. z czujników na kartę? Jeśli tak, to można spodziewać się artykułu poruszającego taki problem?

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Share on other sites

Fursel, witam na forum! Tak, jest to do zrobienia 😉 Na ten moment nie planuje jednak takiego artykułu. Do obsługi kart SD znajdziesz wiele gotowych bibliotek, które powinny pomóc. Tutaj znajdziesz przykładowy opis: https://www.arduino.cc/en/Reference/SD W razie problemów załóż osobny temat na forum, będziemy pomagać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

krzysiekde3, nie próbowaliśmy, ale nie powinno być problemu. Zawsze można też do złącza od I2C podłączyć od razu LCD z wbudowanym ekspanderem. Jeśli będą miały różne adresy to wszystko będzie działało razem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.