Skocz do zawartości

[Kurs] Cadsoft Eagle - część 1 (Schematy)


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Grabki, nie pierwszy raz spotykam się z taką opinią, ale nie znalazłem żadnego uzasadnienia. W chociażby "Properties" oba narzędzia wyglądają na takie same. Znasz jakiś powód żeby stosować "Net" do wszystkich połączeń?

DonQuijote88, taki temat już się pojawił w opracowaniach na trwający konkurs. Jeśli będzie więcej chętnych, to mogę dopisać jeszcze jeden punkt o rysowaniu bibliotek, przedstawiony "krok po kroku" i na przykładzie. Zainteresowanych zapraszam na PW

Link do komentarza
Share on other sites

Grabki, nie pierwszy raz spotykam się z taką opinią, ale nie znalazłem żadnego uzasadnienia. W chociażby "Properties" oba narzędzia wyglądają na takie same. Znasz jakiś powód żeby stosować "Net" do wszystkich połączeń?

Ja nie jestem jakiś specjalistą, czy nie wiadomo kim, może się mylę. Ale wydaje mi się że przy "Wire" trzeba dokładnie trafić w końcówkę elementu, bo jak nie to się nie utworzy połączenie, a jak się używa "Net" to wystarczy kliknąć mniej więcej na końcówce, ale nie musi być dokładnie, a połączenie i tak się utworzy.

Link do komentarza
Share on other sites

punkt:

I. Instalacja i przygotowanie środowiska pracy

screen piąty ( z podpisem na dole)

edit:

jeśli chcesz go przesunąć na prawo, to najedź kursorem na górną częsć, aż kursor zmieni się w symbol przenoszenia elementu, naciśnij, przytrzymaj i przenieś

edit2: chyba, że chodzi o te komendy po prawej... sam nie wiem jak to zrobić :O

Link do komentarza
Share on other sites

"A czy zamiast "Wire" nie powinno się używać za każdym razem "Net"?"

Do rysowania połączeń nas schemacie nalezy używać wyłącznie "Net" - jest to narzędzie dedykowane do tego celu (mówi o tym instrukcja).

"Wire" jest jednym z narzędzi przeznaczonych do rysowania "elementów graficznych" (np: ramek, obrysowywania bloków na schemacie itd...). Owszem da się narysować polączenia elektryczne na schemacie przy pomocy "Wire" ale wymaga to większej dokładności, wstawiania dodatkowo kropek na połączeniach i może dochodzić do błędów w połączeniach a dokładnie braku połączeń (choć na schemacie wydaje się być połączone).

Przy urzywaniu "Net" wiele funkcji wykonywanych jest automacznie (wstawianie połączeń - tzw "kropki", ostrzeganie o łączeniu różnych linii itp...).

Używanie "Net" do łączenia jest zdecydowanie wygodniejsze, pozwoli uniknąć błędów w postaci braku połączeń.

Sceptyków zachęcam do wypróbowania (porównania działania) tych dwóch narzędzi - warto zmienić nawyki na właściwe!

Link do komentarza
Share on other sites

Czy można połączyć poszczególne linie magistrali razem?

Załóżmy magistralę BUS[0..15] i np. BUS3, BUS7 i BUS15 to masa - jak podpowiedzieć Eagle, by to połączyć? Próbowałem net od magistrali do magistrali, ale to by było za proste 😉

Chciałem też oszukać, dodałem element GND, połączyłem go z jedną linią i chciałem z kolejną...

Bg89j4V.png

Nie ma lekko 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem inaczej. Zmieniłem nazwę magistrali z "BUS[0..15]" na "BUS[0..15],VCC5,VCC3.3,GND" i po prostu podłączyłem dane piny pod te 3 dodatkowe linie - czyli po prostu nie korzystam z kilku tych wygenerowanych z numerkiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.