Skocz do zawartości

PiotrekEl

Użytkownicy
  • Zawartość

    118
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

PiotrekEl zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 23 stycznia 2022.

Treści użytkownika PiotrekEl zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

1 obserwujący

O PiotrekEl

  • Urodziny 29.06.1985

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1 319 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika PiotrekEl

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Wschodząca gwiazda
  • Lokalna gwiazda

Odznaki

38

Reputacja

  1. 0.20A + 0.6A to da razem 0.8A a nie 0.26A😉
  2. PiotrekEl

    Wiertła do metalu

    Miałem okazję używać wierteł DeWalt Extreme, i polecam. Zdziwiłem się bardzo pozytywnie. Do wykręcenia miałem 8 urwanych śrub 12mm o twardości 10,9 i jedna sztuka bez problemu to ogarnęła. Tanie nie są ale robią robotę. Kiedyś pracowałem w laboratorium gdzie badali różne rodzaje stali-miękkie, twarde, również szyny kolejowe, używali tam wierteł Bosch CYL-9 Multiconstruction do nawiercania prób. A były tego ilości hurtowe. To były wiertła, które wytrzymywały najdłużej i wszystkie inne były daleko w tyle. Również nie są tanie. A do większych otworów polecam wiertła wielostopniowe. Przetestowałem różne, od tanich po koszmarnie drogie i o dziwo najlepiej wypadało z firmy erbauer z castoramy. Około 150-200 szt otworów w stali 5mm grubości dawało radę. Być może są lepsze ale to w zupełności wystarczało.
  3. rzeczywiście brutto👍 ale to i tak dobry zarobek.
  4. Żeby przekroczyć górny próg ulgi i się na nią nie załapać -bo o tym progu pisałem- "wystarczy" zarabiać ponad 11 141 zł miesięcznie lub ponad 133 692 zł rocznie. I uważam że na umowę o pracę lub na kontrakt b2b z jedną firmą przy pracy około 8h dziennie są to pieniądze bardzo dobre. Jak na polskie warunki. I znam osoby które po 3-4latach od rozpoczęcia pracy jako programiści spokojnie ten próg przekraczają. Są tacy co dostają więcej, a są też tacy co dostają mniej. Ale taki wynik nie jest niczym wyjątkowym. Chyba. Natomiast "bogaczem" to raczej się uczciwie zostać nie da poświęcając pracy 8h dziennie. Chyba że z czyjąś pomocą.
  5. Ależ ja nie uważam że jesteś [cenzura] z elektroniki. Absolutnie nie mnie to oceniać. Myślę że sobie radzisz dobrze skoro masz jakieś zlecenia. I również uważam, że nie najważniejsze jest ile umiesz, tylko jak sobie radzisz z tym czego nie umiesz i jak szybko się tego uczysz. Nie wiem ile razy w życiu zmieniałeś "specjalizację" w branży ale mnie się zdarzyło kilka razy i mimo że to nadal była elektronika i branża z tym związana to uważam, że również nie jest to proste. Jeśli chce się być w tym specjalistą. A to konieczne żeby zarabiać dobrze. Teraz się przebranżawiam z elektronika na programistę i wiem że jest to bardziej uciążliwe niż zmiana firmy. Otóż właśnie. Dla Ciebie lepiej nauczyć się podstaw innych dziedzin ale jesteś programistą z doświadczeniem. A dla kogoś zielonego chyba jednak łatwiej skupić się na jednej dziedzinie, nie tylko podstawy tylko najwięcej ile się da. No i spójrz na rynek pracy. Ile jest ofert pracy dla elektronika początkującego a ile dla programisty początkującego? Z moich obserwacji w zeszłym roku wynikało, że dla programisty "juniora" było kilkanaście/dziesiąt razy więcej. A mieszkam w sporej aglomeracji. Jako elektronik i teraz raczkujący programista który niedługo zostanie juniorem uważam że szybciej ogarnąć programowanie niż elektronikę. Być może tak jest w gamedevie ale nie wszędzie. Ja po 8h pracy zarobkowej jako programista jestem szczęśliwy że to jest mniej męczące niż moja poprzednia praca w branży elektronicznej. O to mi chodziło że nie należy generalizować bo jako programista można mieć spokojną pracę na 8h i dobrze zarabiać i jako elektronik też. Kiedyś pracowałem jako elektronik gdzie większość czasu się obijałem aż z nudów firmę zmieniłem. To chciałem podkreślić. Że to zwykle nie kwestia branży a firmy i tego na co pozwolimy klientom/zleceniodawcom. Kiedy właśnie moja nowa praca nie jest w żadnym korpo bo tam by mnie bez doświadczenia pewnie nie przyjęli. Być może się niejasno wyrażam ale chcę w tym wszystkim podkreślić, że moim zdaniem popartym doświadczeniem życiowo-zawodowym, łatwiej się przebranżowić na programistę niż na elektronika. A to jak się intensywnie pracuje i jak się zarabia (w dłuższej perspektywie) zależy przede wszystkim od naszego charakteru i podejścia do pracy, na drugim miejscu są nasze umiejętności. Firmę zmienić najłatwiej.
  6. Po 8h?? Żartujesz sobie prawda? Jestem w trakcie nauki i po 8h klepania kodu i to takiego "konstruktywnego" jestem może zmęczony ale zadowolony że nie mam na głowie masy problemów jakie mam w byłej już firmie i mam wolne resztę dnia i wolną głowę bo mi nikt nie zadzwoni z problemem do rozwiązania na już, którego na już się rozwiązać nie da. Jestem rześki, szczęśliwy i pełen energii. Jak sobie da człowiek wejść na głowę tak potem będzie zasuwał. Teraz już to wiem. Oczywiście. Ale to nie tylko w programowaniu tak jest. Jak chcesz być dobry w czymkolwiek co się szybko rozwija musisz się dużo uczyć. Nie ujmuję Twoim zdolnościom nie w tym rzecz ale... Jesteś programistą a to zlecenie to kwestia głównie programowania, niewiele tam trzeba elektroniki. Druga sprawa - nieistotne kiedy dostałeś zlecenie tylko kiedy z tego zacząłeś czerpać godne regularne zarobki. Miałem kontakt z tym zleceniodawcą. Choć może zepsuty jestem i żądam zbyt wiele. Prawie wszystko, zgadzam się z tym. Ale nie każdy ma taki charakter i nie każdy tak potrafi. Też tak uważam stąd propozycja żeby zmienić firmę a nie branżę. Ja natomiast wypowiadam się z perspektywy drugiego bieguna rankingu. Widzę że jak się jest na samym dole i ma się motywację, chęci i jest się zdeterminowanym i w miarę ogarniętym to praca 8h dziennie po kilku miesiącach intensywnej nauki w odpowiedniej firmie jest możliwa za godziwe pieniądze. Takie że 5 na rękę nie robi wrażenia. Oczywiście z chęciami do pracy a nie z podejściem żeby odbębnić 8h na odwal się.
  7. Wtrącę trochę od siebie bo jestem w trakcie przebranżawiania się z elektronika na programistę 😄 Mogę powiedzieć coś o każdym dosłownie każdym takim kursie. Nie będziesz po nim potrafił więcej niż z kursów np na Udemy. A różnice w cenie to przepaść. Na szczęście korzystałem z kursów online i pomocy znajomego programisty. Oj tu się nie zgodzę. Jeśli się jest dobrym i ma się w miarę dobry kontrakt to pracując po 8-10h dziennie można przekroczyć górny próg nowej ulgi dla klasy średniej. Znam takie osoby w swoim otoczeniu. Nie ma co generalizować. Głodowe stawki są dla "juniorów" którzy zwykle nawet tymi juniorami nie są. Fakt jest taki że przez pierwszy rok, dwa może być ciężko i płaca niezbyt wysoka ale potem jeśli jest się ogarniętym i sumiennym można pracować spokojniej i za całkiem przyzwoite stawki. I pracodawcę można zmienić bez problemu bo zapotrzebowanie jest spore. Natomiast w obecnej/byłej pracy jestem człowiekiem "od wszystkiego na produkcji" i jestem pod telefonem od rana do nocy, nigdy nie wiem o której pracę skończę na drugi dzień i wszystkie problemy techniczne są na mojej głowie. Zarabiam dobrze ale.. Sprzedaję życie rodzinne za zarobki. A nie jestem programistą. Bywa tak w każdej branży. Nie ma co generalizować. Czy nie jest tak w każdej "dziedzinie" branży IT? Jak się chce człowiek rozwijać to tak to wygląda. Zaczynając swoją karierę zawodową znałem się trochę tylko na elektronice a w obecnym momencie po kilkunastu latach pracy w kilku różnych firmach niewiele mam wspólnego z samą elektroniką a niby ciągle ta sama branża. Otóż to. Niby język się zna i technologię a jak zaczynasz pracować i działać "na żywym organiźmie" to się okazuje że nic nie umiesz. Jak nie masz doświadczenia w zawodowego to choćbyś znał język bardzo dobrze to i tak jesteś amatorem. ALvi chce zmienić branżę bo chce więcej zarabiać. W takim przypadku to co piszesz się nie uda. Albo będzie trwało za długo. O tu właśnie jest cały przepis na dość szybki sukces jeśli chodzi o konstruowanie i sprzedaż urządzeń elektronicznych👍 ale jak nie ma się nikogo takiego to raczej nie wróżyłbym kokosów. Dokładnie tak jest. Uczę się od 4 miesięcy realizując jakieś małe projekty w nowej branży dla nowego pracodawcy, robię to "po godzinach" i nadal widzę ogrom nauki który jest przede mną. Nie jest to może skomplikowane i trudne ale ilość informacji do przyswojenia jest ogromna. Z doświadczenia i obserwacji mogę podpowiedzieć, że to nie jest skuteczne podejście do sprawy. Jak coś Ci nie sprawia przyjemności, satysfakcji i nie powoduje że czujesz że się realizujesz to zanim dojdziesz to wiedzy i doświadczenia które pozwoli Ci dobrze zarabiać to się zniechęcisz. Bez doświadczenia raczej nie znajdziesz. Nie wiem w jakim regionie kraju mieszkasz i na czym polega Twoja praca ale jak jesteś konstruktorem a nie szeregowym pracownikiem i 5tyś na rękę robi na tobie wrażenie to może po prostu musisz zmienić pracodawcę a nie branżę. Może to nie w Twojej branży się zarabia tyle ile dostajesz a tylko w firmie w której pracujesz? A jeśli koniecznie chcesz zmienić branżę to ja bym proponował inaczej. Najpierw znajdź wśród np znajomych/kolegów kogoś w branży IT kto będzie chciał Ci pomóc wejść w to co robi i zajmij się tym co on. Wszystkie kwestie poruszone w moim poście są moim osobistym zdaniem które mogą nie być obiektywne. Dla mnie programowanie wydaje się kierunkiem do rozwoju zawodowego i finansowego bo nadarzyła się taka możliwość, której większość osób nie ma. Ktoś inny może mieć okazję zająć się czymś innym. Trzeba to wykorzystać.
  8. PiotrekEl

    LIN Breakout Board

    Jest tylko jeden problem. Transceivery LIN są dostępne tylko na zamówienie. Czas realizacji około 52 tygodnie🤣 Jakbyś wiedział gdzie są dostępne, daj znać. Kupię cały karton😆
  9. Kupiłem jakiś czas temu analizator stanów logicznych w Botlandzie ten oto: analizator I ja wiem że to chińskie ale chciałem mieć w razie czego cokolwiek w domu i wiem spodziewałem się że to słabo działa ale miałem nadzieję że w ogóle działa 🤔 Podpiąłem to to do komputera i za pomocą Zadiga zainstalowałem sterowniki WinUSB (v6.1.7600.16385). No i miało niby działać ale PulseView ani nic innego nie widzi tego. W menedżerze urządzeń widnieje w "Urządzenie uniwersalnej magistrali szeregowej" jako "Logic". Czy działa to coś komuś? Jakie sterowniki trzeba zainstalować żeby to działało bo próbowałem już chyba wszystkiego co ludzie piszą.
  10. Jak już potestujesz to daj znać, chętnie to wykorzystam:)
  11. Od tego typu płytek zawsze odwodziły mnie ich ceny. Jakby były przystępne chętnie bym je wykorzystał 🙂 Pomimo tego że: Nie 🙂 Nie🙂
  12. Nie ma takiego elektronika który by nie spalił garści elementów 😄 przy większych prądach zdarzyć się może, że chwilkę potrwa zanim zauważysz że z powodu temperatury odlutuje Ci się kabelek od nogi tranzystora 😂
  13. Wpisz sobie printa po odebraniu danych i zobacz co on odbiera. Wtedy będziesz wiedział, czy problem leży w nadajniku, w odbiorze danych czy w ifach po odebraniu danych.
  14. Mógłbyś między osobnymi wstawkami kodu programu dawać linijkę odstępu albo najlepiej pisać który to nadajnik a który odbiornik? Znacznie ułatwi to przeglądanie kodu bo zlewają się w jedno 😉 Chyba problem jest tu: joysState = digitalRead(x_pin); joysState = joys; radio.write(&joys, sizeof(joys)); Edit: Nie zdążyłem 😉
  15. Chcesz wartość analogRead(x_pin) wysłać do odbiornika? Dobrze rozumiem? Jeśli tak to zapisuj ją sobie w tych pętlach do jakiejś zmiennej i potem wysyłaj.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.