Skocz do zawartości

OSKAR07

Użytkownicy
  • Zawartość

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika OSKAR07

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, Czy z takiej jakości laminatu, mogę stworzyć płytkę PCB poprzez termotransfer ? Zakupiłem przez allegro, ale te zadrapania i obtarcia zaniepokoiły mnie co do jakości. Czy zadrapania uniemożliwią wykonanie dobrej jakościowo płytki ?
  2. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    W załączniku prezentacja działania na układzie NE555. Jak oceniacie ? Dla mnie najważniejsze, że 2 dni lutowania nie poszły na marne i oscyloskop działa 😃 Dzięki za pomoc! Link poniżej aktywny: www.forbot.pl/forum/download.php?id=4127 VID_20170203_192829.avi
  3. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    W weekend przetestuje na układzie NE555 sterowanie sygnałem PWM serwomechnizmu. Wstawię zdjęcia i informacje jak to faktycznie działa 😉
  4. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    Powiem tak, podłączyłem przed chwilą zasilacz i oscyloskop funkcjonuje. Dymu nie widać 😉 Tylko punkty pomiarowe wskazują wyższe napięcie (spowodowane jednak wyższym napięciem zasilania).
  5. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/141837/CYSTEKEC/LM1117-3.3.html
  6. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    Regulator: LM1117-3,3/TO0263 INPUT VOLTAGE MAXIMUM 7V [ Dodano: 01-02-2017, 17:40 ]
  7. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    Przy rezystorze 100Ohma, zmierzone napięcie 11V... Podstawiłem do wzoru: Napięcie 9V Opór 100 Ohma Natężenie 90mA Dobrze to policzyłem ?
  8. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    Jaka jest szansa, że elektronika jednak ocaleje jak producent podaje następujące informację o poborze natężenia i napięcia przez oscyloskop ? Current consumption: ok 120mA - 9V. Napięcie zasilania nie może być większe niż 10V. Czy można się w jakiś sposób na taką ewentualność (spalenia elektroniki) zabezpieczyć ?
  9. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    Witam, Zakupiłem podany zasilacz i mam problem: Po zmierzeniu napięcia na końcówce, miernika wskazuje ... ok 14V (plus w środku, minus na zewnątrz). Na obudowie zasilacza widnieje informacja: OUT 9V ~ 200mA. Czy ja coś źle mierzę czy zasilacz jest wadliwy ? Czy powinno to tak być ?
  10. OSKAR07

    OSCYLOSKOP DSO 150 - zasilanie?

    Ok. Dzięki za odpowiedź. Kupię ten z aukcji i zobaczymy co będzie 😉
  11. Witam, Dopiero zaczynam przygodę z elektroniką. Zakupiłem u chińczyka hobbystyczny oscyloskop DSO 150. Niestety do zestawu nie był dołożony zasilacz. Proszę o poradę jaki zasilacz sieciowy prawidłowo zasili ten oscyloskop. https://www.aliexpress.com/store/product/Digital-Oscilloscope-DIY-Kit-Parts-with-Case-SMD-Soldered-Electronic-Learning-Set-1MSa-s-0-200KHz/2008044_32753111065.html?spm=2114.12010608.0.0.jMOXEn W danych technicznych oscyloskopu znalazłem podane informacje: Current consumption: ok 120mA - 9V. Napięcie zasilania nie może być większe niż 10V. Czy taki zasilacz sprawdzi się ?: http://allegro.pl/zasilacz-uniwersalny-9v-200ma-i6176859335.html
  12. Witam, Z Botland'em załatwiono sprawę szybko i sprawnie, przez to zamówiłem u nich jeszcze Wasz kurs lutowania. Serwomechanizm pożyczyłem od znajomego i wszystko działa jak należy 😉
  13. Przejście sygnału jest, potencjometr też wygląda ok, na nowych bateriach żadnych zmian. Micro servo cały czas tak samo reaguje: Przy "przekręcaniu" potencjometrem, micro servo nie zmienia swojego położenia. W miarę przekręcania potencjometrem zwiększa i zmniejsza się "piszczenie" micro serva. Bardzo mocno się nagrzewa, możliwe że chińczykowi coś nie wyszło i jest jakieś zwarcie. Trzeba zareklamować w botlandzie 😉😋
  14. Witam, Zasilanie jest o napięciu 6V (dokładnie 5,98V). Po podłączeniu zasilania do układu z serwomechanizmem napięcie wynosi 5,02V. Po podłączeniu zasilania do układu bez serwomechanizmu napięcie wynosi 5,82V.
  15. Witam! Od jakiegoś czasu poznaje elektronikę za pomocą Waszych kursów i napotkałem pierwszy problem z którym sam nie potrafię sobie poradzić. Mianowicie z micro servo: Przy "przekręcaniu" potencjometrem, micro servo nie zmienia swojego położenia. W miarę przekręcania potencjometrem zwiększa i zmniejsza się "piszczenie" micro serva. Co może być powodem ? Micro servo może być uszkodzone ? Pozdrawiam,
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.