Skocz do zawartości

modelarz

Users
  • Zawartość

    34
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Moje zainteresowania:
    modelarstwo

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika modelarz

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Witam ten akumulator 6v będzie pasował ale jak zastosujesz stabilizator o niższym spadku napięcia niż lm7805.
  2. Tańsze czujniki są na przykład tu :http://www.tme.eu/pl/katalog/#cleanParameters%3D1%26searchClick%3D1%26search%3DKTIR0711S%26bf%3D+ kupując 5 koszt jednego to 1,71 netto ale one są w smd. A tu też w tym sklepie i nie w smd czyli w większej obudowie http://www.tme.eu/pl/katalog/#idp%3D1%26search%3Dtcrt . Tylko że inne części gdy się kupuje na sztuki to wychodzi trochę drożej ale wysyłkę mają bardzo szybką.
  3. modelarz

    Czujnik optyczny

    Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuję coś tu dopisać żeby dioda włączała i wyłączała co kilka ms .Ale nie wiem czy uda mi się to napisać i czy ktoś by mógł pomóc to napisać ?
  4. modelarz

    Czujnik optyczny

    Witam Mam pytanie bo użyłem wszystkich części taki jak autor lecz mój czujnik to tsop34836 który też jest na 36kHz podłączyłem go zgodnie z Datasheet i schematem . I gdy do wyjścia podłączyłem diodę to czujnik działa tylko przez pierwszą sekundę gdy podłączam i odłączam diodę ir a później nie reaguje a dioda cały czas świeci. Gdy spróbowałem ne555 tak żeby miał 36kHz to tak samo a jednym pilotem to działa też tak samo a jak wiozłem inny to działał lepiej i wykrywał przeszkody lecz żeby czujnik coś zobaczył to musiałem ręką machnąć przed nim a jak powoli przesuwałem to nic nie wykrywał.A gdy ręką przesuwałem prosto na czujnik to też nic a poza tym to działa z drugim pilotem. Co może być przyczyną ?
  5. Silniki to przerobione serwa i ogólnie całość jest dosyć wolna ale tym chcę się nauczyć o mini sumo bo prostego line followera na atiny13 już zrobiłem.A gdy by nie było przeciwnika to robot miały by jeździć wokół koła i gdy by go zobaczył miał jechać w jego stronę. To już chyba wiem jak umieścić czujniki że 2 z przodu po bokach i tak samo czujniki linii ewentualnie może dodam czujnik z tyłu albo z boku ale na razie chcę obsłużyć po 2 czujniki . I teraz tylko nie wiem w czym umieścić tsop żeby widział sygnał tylko odbity i jak umieścić diodę podczerwoną .
  6. Na razie chciałbym użyć rzeczy które mam w domu i nie był by to robot na zawody tylko do nauki. A ja myślałem o daniu po bokach z przodu dwóch czujników tsop i nad nimi diody podczerwonej o jakiejś częstotliwości. I o dwóch czujnikach linii z przodu też po bokach żeby robot mógł jechać po okręgu i szukać przeszkody i gdyby oba czujniki ją zobaczyły czyli był by stan 1 lub 0 na obu czujnikiach to robot pojechał by z maksymalną prędkością do przodu.
  7. Witam Mam pytanie związane z rozmieszczeniem czujników w robocie mini sumo. Więc tak zrobiłem już podstawę jeżdżącą na dwóch serwach i chcę użyć atmegi 8 , czujników linii ktir0711 a do wykrywania przeciwnika odbiorników podczerwieni tsop.Bo to akurat mam . Tego robota chcę zrobić tylko do domu nie na zawody.I właśnie nie wiem jak dokładnie rozmieścić czujniki a program chciałem zrobić tak że gdy podczerwień odbija się od przeszkody to jest stan 0 lub 1 bo nie wiem jaki jest naprawdę. I zależnie jak miały by być czujniki to robot by jechał w kierunku przeszkody. Czy ktoś może mi w tym pomóc? __________ Komentarz dodany przez: Treker
  8. modelarz

    Line Follower

    To jeśli masz silniczki z CD to musisz zrobić przekładnie bo bez tego w ogóle nie ruszy z miejsca. Lub użyć serw i jak chcesz wtedy wykorzystać nakrętki. To na środku nakrętki naklejasz orczyk serwa.
  9. Witam A można prośić o filmik i czy to jest ten sam schemat i program co w line followerze który był już na diodzie ?
  10. modelarz

    Tadeo

    Witam Bardzo fajna mysz czy można prosić jakieś filmiki i więcej zdjęć
  11. modelarz

    l298 Pytanie

    To dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale widzę że nie da się ograniczyć prądu. Więc zostawiam ten mostek i kupie jakiś gotowy o większym prądzie albo zrobię na mosfetach.
  12. modelarz

    l298 Pytanie

    Odpowie mi ktoś na to pytanie??
  13. Witam. Mam pytanie dotyczące l298 maksymalny prąd ciągły to 2A a moje silniki pobierają więcej tak do 5A i 7A przy zatrzymanym wale. I mam taki pytanie czy w l298 da się tak zrobić żeby dawał tylko 2A nawet jak silniki chcą więcej. Bo patrzyłem i gdybym dał rezystory z wyjść 1 i 15 do gnd to właśnie miał bym pomiar prądy jaki silnik pobiera czy ograniczenie prądu. Bo jak ograniczenie to o jakiej wartości by był rezystor i jak go obliczyć ?
  14. To w tej ostatniej linii już dopisałem and ale jak dalej to nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.