Skocz do zawartości

młody_nierob

Użytkownicy
  • Zawartość

    29
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika młody_nierob

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. młody_nierob

    Sprawdzenie schemau

    ok. To zrobię to, bo faktycznie piny są wolne. Dziękuję jeszcze raz 😉 co do zmiany at90s na t2313, to nie mogę znaleźć nic innego u siebie w bibliotekach. Zły jest 90s?
  2. młody_nierob

    Sprawdzenie schemau

    Ok Dziękuję bardzo za pomoc. O coś takiego mi chodziło. PWMu się dopiero uczę, jeszcze nie czas na to. Pozdrawiam
  3. młody_nierob

    Sprawdzenie schemau

    Tak, ale mam chorego nauczyciela, który za ATmege by mi ocenę obniżył, bo uważa ze niepotrzebna tu będzie, bo do małego projektu wystarczy tiny. Nie będę się wychylał i będę robił swoje, a do szkoły na tiny będę nosił. 50 lat ma, to mu nie przetłumaczę. Trudno. C do schematu, jest dobrze? Mogę trawić, i próbować jeździć?
  4. młody_nierob

    Sprawdzenie schemau

    Może nie znam tych wszystkich terminów, ale ma on omijać przeszkody dzięki dwóm wasom. Na schemacie jest at90s, bo na elektrodzie wyczytałem, że jest pinowym odpowiednikiem ATtiny2313. Na dzień dzisiejszy nie umiem fuse bitów przestawiać, wiec będę korzystał z wewnętrznego zegara. Nie wiem czy mnie to wkreci, dlatego zaczynam od czegoś takiego. Dziękuję za odpowiedzi
  5. Witam. Leżę chory w łóżku i chciałem coś zrobić z nudów Więc proszę o sprawdzenie schematu mojego pierwszego robota programowalnego. Układ opiera się o kontroler ATTiny 2313u. Czy mogę go zasilić bateriami 4x1,5v? Czy mogę nimi zasilić cały układzik? Czy stabilizować to mostkiem 7805/7812?Ma to być mały programowalny beam. Pozdrawiam. przepraszam za jakość, ale lapka mam starego i rozdziałka mała jest
  6. Chyba spróbuje wylutowac płytkę o zobaczę co tam się dzieje. Obydwa nie chcą wyjść, wiec może to ja zle coś robię @edit Porwierdzam, nawalone było duzo kleju. Rozgrzałem scianki serwa tam, dzie jest silnik i argumentem siły zadzałałem na niego, pt czym siępoddał. Dzięku Teker. Obyło się beż pozbywania się płytki 😉
  7. Witam. Świetnie napisany poradnik, mimo to nie potrafię wyochnąć silnika z obudowy. Serwo to hitec hss322 hd. Ani tak jak jest w poradniku, ani podważając plytkę, która zaraz się podda. W sieci nie spotkałem się z takim problemem, więc wadliwy muszę być chyba. Proszę o pomoc 😉
  8. młody_nierob

    Stacja lutownicza (m.in do smd)

    toć jak ja swoją kupiłem z tym wyświetlaczem ledowym i faktycznie trochę się zawiodłem ze nie pokazuje temp. Ale jak nie ma pomiaru temperatury? przecież musi jakoś wiedzieć kiedy dogrzać. Po prostu nie wyświetla, i według mnie to nie jest żaden wielki minus
  9. młody_nierob

    Stacja lutownicza (m.in do smd)

    Ja kupiłem taką stację i naprawiałem nią pop-porty w SE k550 i w810 (są tam takie strasznie małe pady, trudniejsze do lutowania niż atmega wydaje mi się). Jako że kupowałem na allegro, to dostałem flux 223 i dodatkowe groty. Do lutowania układów przewlekanych kupiłem taki grot, a to bardziej dokładnych lutów taki grot. I szczerze mówiąc używam tylko tych dwóch. Zrobiłem nią już dużo i mnie nie zawiodła. Ładnie się grzeje, groty świetnie współpracują, lekka rączka i cienki przewód łączący stację z kolbą ułatwiają sprawę. Podstawka z czyścikiem to świetna sprawa. Za wszystko zapłaciłem kolo 107 zł (chyba) z przesyłką i uważam, że każdy powinien takiego zakupu dokonać. A to, że są zoxingi yiahue w.e.p'y i inne, to nie robi różnicy, bo to jest wszystko to samo 😉 kupuj spokojnie to co ja mam, bo do smd wystarcza te groty, jeśli naprawiane telefony działały świetnie, a pierwszy raz takie coś robiłem. I na prawdę uważaj żeby regulacja była TEMPERATURY a nie mocy. Pozdrawiam 😉
  10. Jak juz poszło odświeżenie to i ja cos powiem od siebie. wszystko tu ładnie pięknie, ale po co sobie sobie życie utrudniać. Jak macie drukarki w domu to po co ściągać te programy. Drukujemy atramentówką o kserujemy w punkcie ksero. Ja tak robię i malina. Bez problemów. Później jak trzeba użyć ponownie, a czasem się to zdarza, to mam schowane, opisane, więc problemu nie ma.
  11. potwierdzam. Brak pomiaru temperatury kolby. Ale to nie przeszkadza zbytnio. 😉 Za ta kasę to ładny sprzęcik. Do zamknięcia.
  12. Napisałem że 150 to całkowity max, czy nie widać tego? Też myślałem nad tą z wyświetlaczem. Ale to kolejny bajer, za który należy dopłacić. Czy potrzebny? Nie wydaje mi się.
  13. od dziecka mam skłonność do bajerów. ale faktycznie ten Zhaoxin mnie mocno zainteresował. I mieści się w moich skromnych pieniążkach. To chyba już wszystko jasne 😉 Dziękuję
  14. Witam Przeszukałem całe forum i jeszcze trochę innych i nie znalazłem tematu dla siebie. Otóż moja irytacja dnia dzisiejszego sięgnęła zenitu i postanowiłem zakupić stację lutowniczą. Otóż oprócz elektroniki robotów itp. naprawiam znajomym telefony. Dziś chciałem przylutować pop-port w w890i, ale moją krową nie idzie tego zrobić. Nie dość, że jest wielka to grot chyba z suszonego g**na jest bo się już ukruszył. Przechodzę do tematu. Poruszyłem niebo i ziemię i zakręciłem ok 150 zł. Może jeszcze jakieś wałki na rodzicach i dyszkę gdzieś w koszta wrzucę. Żeby zmniejszyć koszta zacząłem nisko : stacja 1 ale jakaś taka nie za bardzo. Więc postanowiłem szukać wyżej stacja2 stacja3 stacja4 stacja5 ta ostatnia ma to coś. Ten bajer. Najbardziej mi się podoba. Szukam na allegro bo tu są konkurencyjne ceny. Możecie mi coś konkretnego doradzić? Może coś innego? Za wysoko szukam? Proszę o pomoc. __________ Komentarz dodany przez: Nawyk _allegro
  15. Dobra. To mam wszystko już zebrane do kupy. Teraz tylko czekać, aż ktoś telefon kupi, to będę miał na to pieniądze ;D Bo ministerstwo Rodzicielskie przezywa kryzys 😋 edit może ktoś się skusi na Nokię N82? http://allegro.pl/super-zestaw-nokia-n82-mega-okazja-bez-locka-black-i2285182770.html aukcja była wczoraj, ale mi usunęli, bo napisałem, że możliwa zamiana 😋
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.