Skocz do zawartości

mikro-sławek

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    trojmiasto
  • Zawód
    elektronik
  • Moje zainteresowania:
    elektronika, fotografia

Osiągnięcia użytkownika mikro-sławek

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Podłączam odbiornik pod arduino i potrafię na serial monitor wysyłać kofy jakie są przypisane pod kazdy przycisk. Znam kod kazdego przycisku ale nie wiem jak tego dalej użyć by wciskając przycisk spowodowac np. zapalanie się diody i jej gaszenie za pomocą właśnie tego pilota.
  2. Witam, Pilot do odbiornika wysyła po wciśnięciu przycisków kod , problem mam z tym iż nie wiem jak zrobić by wciśnięcie przycisku powodowało włączenie np. przekaźnika podłączonego do arduino lub zapalenie diody. Nie wiem jak zaprogramować odbiór tego sygnału z pilota by załączać cokolwiek i wyłączać.
  3. Witam szanowne grono, Jak za pomocą tego modułu włączać. I wyłączać urzadzenia https://botland.com.pl/piloty/8334-modul-radiowy-4-kanaly-433mhz-pilot.html Próbowałem ponizszego kodu lecz używając ifa przed myswich wywala mi błąd. Nie wiem jak to ugrać. /RCSwitch mySwitch = RCSwitch(); void setup() { Serial.begin(9600); mySwitch.setPulseLength(334); } void loop() { mySwitch.send("0101010000000010101010001"); / Pozdrawiam serdecznie __________ Komentarz dodany przez: Treker Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką ""). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum. __________ Komentarz dodany przez: Treker Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką ""). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.
  4. Hej Wszystkim, Koledzy , dziękuję za wyjaśnienie tematu 🙂 Tak jak dobrze zrozumiał marek1707 chodzi o przechowaniestalu uzbrojenie lub jego braku czyli stanu 0 lub 1 wiec informacja do przechowania będzie malutka. I tak potrzymanie bedzie oczywiście lecz i czasem ono może zaszwankowac wiec lepiej dmuchać na zimne. Zegar czasu rzeczywistego będzie również to znany mi temat, a jeśli chodzi o rejestrację zdarzeń o ktorym pisał kolega Elvis to również bedzie lecz na epromie to raczej byłoby słabe zrobię to za pomocą karty sd. Dziękuję serdecznie za pomoc i dyskusję. Dlaczego mikro? Tak naszło jakoś na głowę odmikroprocesory
  5. Witaj, Tak, wiem co to EPROM. Nie korzystałem z niej w arduino. Dziś zanim na forum przeczytałem o niej i wyczytałem, że ona nie jest dożywotnia po iluś zapisach się uszkadza. Patrząc, że robiąc projekty często arduino resetuje czy odpinam zasilanie obawiam się, że szybko padnie. Jeśli coś źle rozumiem to przepraszam. Także, każde włączenie czy wyłączenie. Alarmu powoduje zapis jak rozumiem więc sądziłem, że jest inne rozwiazanie. Z góry dziękuję za pomoc
  6. Witam, Piszę program alarmu włamaniowego wszystko działa super, natomiast nie wiem co zrobić by arduino po powrocie zasilania ustwił stan alarmu na taki jaki był przed zanikiem zasilania. Jeśli alarm był zazbrojony to po ponownym włączeniu by tak było , a jeśli rozbrojony to rozbrojony Proszę o wskazówki, i dziękuję pomoc.
  7. witam serdecznie, Oto mój program z pracy domowej, nie wiem gdzie robię błąd, gdyż zapala i gasi się tylko dioda czerwona , a zielona i komunikaty o błędnym kolorze nie działają. Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc. #define zielona 2 #define czerwona 4 String odebraneDane = ""; //Pusty ciąg odebranych danych boolean zielonaon =false; boolean czerwonaon =false; void setup() { Serial.begin(9600); //start komunikacji pinMode(zielona, OUTPUT); //ustawienie wyjść pinMode(czerwona, OUTPUT); digitalWrite(zielona, LOW); //Wyłączamy diody digitalWrite(czerwona, LOW); Serial.print("Wybierz kolor"); delay(1000); Serial.print("."); delay(1000); Serial.print("."); delay(1000); Serial.println("."); delay(5000); } void loop() { if(Serial.available() > 0) { //czy odebrano dane odebraneDane = Serial.readStringUntil('\n'); //jesli tak zapisz do odebraneDane if (odebraneDane == "czerwony") { //Jeśli wpisano czerwony digitalWrite(czerwona, HIGH); //To włączamy diodę czerwoną if(czerwonaon==false){ czerwonaon=true; Serial.println("zapalam czerwona!"); }else{ digitalWrite(czerwona, LOW); Serial.println("gasze czerwona!"); czerwonaon=false; if (odebraneDane == "zielony") { // jesli wpisano zielony digitalWrite(zielona, HIGH); //załącz diodę zieloną if(zielonaon ==false){ zielonaon=true; Serial.println("zapalam zielona!"); //Wyślij komunikat }else{digitalWrite(zielona, LOW); // wyłącz zieloną Serial.println("gasze zielona!"); zielonaon=false; if(odebraneDane != "zielony" && odebraneDane != "czerwony"){ //komunikaty błędnie wpisanego koloru Serial.println("niepoprawny kolor"); delay(500); } } } } } } }
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.