Skocz do zawartości

michal87

Users
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Żywiec

Osiągnięcia użytkownika michal87

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. wlasciwie arduino nie jest zablokowane tylko bootloader sie usuwa po probie programowania. prawdopodobnie trzeba ustawic fusebity tylko jak juz wczesniej wspominalem jestem w tym zielony i usmiercilem 2 procesorki.
  2. no dobrze, tez mi sie tak od poczatku wydawalo ale nie wiem jak to zabezpieczyc. probowalem usawic fusebity ale cos chyba nie wyszlo - troche sie tego boje bo juz zabilem 2 atmegi w 5 min 🙂 czy ktos moze w lopatologiczny sposob wyjasnic jak przywrocic to arduino na nogi? dzieki wielkie 🙂
  3. pytanie do kuki83, w zwiazku z: udalo Ci sie to naprawic? u mnie dzieje sie to niestety to samo co u Ciebie.
  4. poczytalem teraz materialy od usera dondu i wprowadzilem niewielka zmiane ktora pomogla, mianowicie: bylo: #define F_CPU 1000000L zmienilem na: #define F_CPU 1000000UL caly kod: #define F_CPU 1000000UL #include // dołączenie biblioteki io.h #include // dołączenie biblioteki delay.h int main (void) { DDRD = 0x01; while (1) { PORTD = 0x01; _delay_ms (5000); PORTD = 0x00; _delay_ms (5000); } } edit: wroc.. po testak wyszlo ze jednak nie dziala - delay dla 5000ms dziala idelanie, dla 15000ms wychodzi 7,5 sek a dla 3000ms 8 sek
  5. kod programu pochodzi ze stronki ktora zamiescilem wczesjniej - a w tym linku jest screen kodu: http://www.mikrokontrolery.e-snp.net/files/1-miganie_ledem/1-mig-led.png a tak przy okazji - piny w arduino ustawialem w sposob int ledPin = 13 a tutaj PORTD = 0x01 i troche sie w tym gubie - jest na to jakis prosciejszy sposob? oczywiscie szukalem ale nic konkretnego nie znalazlem.
  6. Witam wszystkich. Do tej pory programowalem Arduino ale teraz zapragnalem przesiasc sie na wlasne pomysly wykorzystujace mikrokontrolery np atmege8. Kupilem gotowy programator i zrobilem wszystko jak na tej stronie: http://www.mikrokontrolery.e-snp.net/usbasp_pisanie.php Niestety ale po zaprogramowaniu nowego uC i ustwienie opoznienia np 1000ms dla migajacej diody ona miga z czestotliwoscia ok 4-5 sek, po ustawieniu na 6 sekund dioda miga co 10 sek.. nic nie zmienialem z fusebitami, wiec uC powinien uzywac zegara wewnetrznego 1MHz. probowalem zdefiniowac w kodzie czestotliwosc zegara ale to nic nie dawalo. Wytlumaczy mi ktos dlaczego tak sie dzieje? Z gory wszystkim dziekuje za pomoc.
  7. znam i delphi i jave i cala rodzine C w lepszym i gorszym poziomie jednak postanowilem wszystko napisac w php bo w delphi i C sobie poradzilem i dziala mi to co chcialem. probuje to zrobic w php ale narazie bezowocnie;/
  8. nie musi byc z przegladarki, tylko php duzo lepiej znam jak c# a potrzebuje to do pracy inzynierskiej. zrobilem juz program w c# ladnie smiga ale jak juz wspomnialem nie znam go tak dobrze i nie rozbuduje tego tak dobrze jak w php ;] dlatego wole przegladarke
  9. ahh zapomnialem dopisac ze juz wczesniej sprawdzalem to co mi google daje na tacy ale za nic mi to nie chce dzialac ;/ i dlatego prosilem, jesli ktos umie wyjasnic na prosty sposob jak to zrobic zeby ruszylo wyslanie stringa z php. bo napisalem program w c# i ladnie smiga ;]
  10. witam wszystkich serdecznie. czy ktos z Was potrafi wytlumaczyc na prosty sposob jak moge sterowac portem com z poziomu przegladarki? wystarczy mi polaczenie sie i wyslanie stringa np "1" do mikrokontrolera. z gory wszystkim dziekuje:)
  11. Zuk dziekuje za rade 🙂 przyda sie BoBBy program dla arduino jest napisany w klasycznym C, natomiast program aplikacji na pc napisany jest i w Delphi i w C#.
  12. Witam wszystkich serdecznie. chcialbym odswierzyc temat i pochwalic sie co do tej pory udalo mi sie stworzyc. Tydzien temu w poniedzialek dostalem arduino i od razu zabralem sie za testy przez przerobienie paru tutoriali. po 2 dniach udalo mi sie zrobic aplikacje w delphi ktora zapala i gasi (jak narazie) diode led i odczytuje temperature. a w sobote na nudnym wykladzie na uczelni zrobilem to samo w c# takze wszystkie moje wczesnijesze obawy byly przerosniete:)) zabawa mikrokontrolerami to cos naprawde wciagajacego i wg mnie nic trudnego (fakt podstawy programowania trzeba znac). Takze wszystkich zachecam do zakupu i tworzenia prototypow 🙂 dla chetnych moge umiescic kod aplikacji. pozdrawiam
  13. witam wszystkich po przerwie. po rozmowach z promotorem okazalo sie ze wymagana jest aplikacja na pc w projekcie. robot w sam sobie nie musi byc skomplikowany, wystarczy sterowanie lub nawet zapalanie diody aby zaprezentowac dzialanie aplikacji. po przeszukaniu "tam i tu" czegos ciekawego zrodzily sie dla mnie nowe problemy. Moze zobrazujmy: 1) Aplikacja na pc wysyla droga bezprzewodowa (delphi + bluetooth) sygnal zmiany kierunku, a robot odbiera ten sygnal itd... (droga bezprzewodowa - bluetooth lub modul moboita - co lepsze?) 2) Aplikacja w pc wysyla droga internetowa sygnal do ukladu, ktory zapala diode (arduino + modul ethernet) Drugi temat chcialem wykorzystac do budowy inteligentnego domu o ktorym wczesniej wspominalem. niestety nie wiem czy sobie poradze, duzo szukalem ale nie moge znalesc jakiegos tutoriala lub artykulu na ten temat. nie chcialbym sie wkopac w cos niewykonalnego przezemnie ale chcialbym nauczyc sie czegos ciekawego. Co Wy doradzicie? Moze ktos ma jakies pomoce?
  14. michal87

    Robo BLUE

    witam robot swietny 🙂 czy moglbys zamiescic tutaj kod swojego programu w delphi ewentualnie napisac jakis artykuł o programowanieu bluetouth w delphi? bardzo by mi sie przydalo - mysle ze nie tylko mi 😃
  15. ok podobaja mi sie, za niedlugo je zamowie 😋
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.