Skocz do zawartości

Mechatronik

Users
  • Zawartość

    46
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Kobieta

Osiągnięcia użytkownika Mechatronik

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Mechatronik

    Serwa S3006

    Witam,czy ktoś miał do czynienia z tymi serwami?nadają się do przerobienia , wytrzymałe są? http://www.trobot.pl/Serwa/Standard/Serwo-S3006
  2. Bardzo fajna konstrukcja , ostatnio miałem podobny pomysł na zbudowanie platformy z pulpitem sterowniczym. Mi się wydaję że "kabelkologia" tutaj lepiej rozwiązała sprawę niż jednolita płytka. 🙂 W czym napisales kod?
  3. A co na tym schemacie jest krańcówką a co "czujnikiem podłoża" ? Bo nie zbyt rozumiem ten schemat.
  4. Mechatronik

    Smar do plastikowych zębatek.

    Towot się do tego nie nadaje, jest zbyt gęsty i zmniejsza sprawność takiej plastikowej przekładni. Najlepiej wazelinowy.
  5. Teraz mam taki problem. Otóż jak podłączam programator do układu, to gdy układ jest zasilany z akumulatorów dioda gaśnie. A jak ustawie zasilanie z programatora, dioda w ogóle się nie świeci. Oczywiście nie mogę zaprogramować ponieważ nie ma komunikacji z uC.:/ Gdzie może być błąd? Oto moja płytka :
  6. Zainstalowałem sobie Burn-O-Mat i mimo że skonfigurowałem go prawidłowo to jak chce programować cały czas wyskakuje ERROR.. Sterowniki do usbasp zainstalowałem.
  7. Ale Ja przecież wiem,że to program konsolowy i nie chce mi się uruchomić. Spróbuje z tymi nakładkami..
  8. Zainstalowałem i też nie pomogło.. Znaczy, CHYBA zainstalowałem, bo po kliknięciu tez ukazuje się jakiś wpis w konsoli i znika po chwili..
  9. Witam Mam problem, otóż gdy chce uruchomić AVRDude, to wyskakuje tylko okienko cmd i po sekundzie znika. Gdy uruchomię jeszcze raz sytuacja się powtarza.. Miałem formatowany komputer, przed formatowaniem uruchamiał się normalnie. Co może być nie tak? Mam Win XP. Pozdrawiam.
  10. Mechatronik

    Latający robot

    Nawyk kiedyś już to wytłumaczył na swoim blogu 😉 Pozdrawiam 😉
  11. Mechatronik

    Smarowaie

    Smar jak i Tawot nie mogą być zbyt gęste , inaczej mogą spowolnić przekładnie i inne powierzchnie. 😋
  12. Temat można już zamknąć 😉
  13. Moze napisz więcej szczegółów.. Może chodzi Ci o mostek H? Używanie wyszukiwarki nie gryzie.. https://www.forbot.pl/forum/topics20/h-bridge-vt111.htm
  14. Czemu nie napisałeś kiedy się odbędzie? 😃
  15. Mechatronik

    Sklep

    www.sklep.avt.pl Znajdziesz "startowe" zestawy najczęściej używanych rezystorów,kondensatorów, półprzewodników, diod oraz elementów mechanicznych. Jeśli chcesz kupić same rezystory to wystarczy wybrać się do pierwszego lepszego sklepu elektronicznego. 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.