Skocz do zawartości

matt90

Użytkownicy
  • Zawartość

    159
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika matt90

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. matt90

    HC-05 nie odbiera danych

    Po podłączeniu zasilania i połączeniu modułu z komputerem 🙂
  2. Witajcie, kupiłem moduł Bluetooth HC-05 i po podłączeniu zrobiłem mostek między RX, a TX modułu aby to co przyjdzie z RealTerm wróciło do niego, ale niestety nie dzieje się tak, miga żółta dioda TX, ale nic nie wraca. Czy coś źle zrobiłem czy jest coś nie tak z modułem?
  3. Czy można tak skompilować aplikację, żeby zainstalować ją na telefonie i wtedy sterować robotem, bez połączenia z komputerem?
  4. matt90

    Komunikacja bezprzewodowa

    Źle się wyraziłem 😉 Chodzi i bluetooth i kumunikację RF. Czy dobrze zrozumiałem, że można wykorzystać moduł HC-05 jako nadajnik w budowie pilota, który będzie sterował pojazdem, a w pojeździe również HC-05 do odbioru?
  5. Witajcie, poradźcie co wybrać do bezprzewodowej komunikacji, chodzi mi o proste uruchomienie modułów i zasięg w okolicy 100-200m. Czy wybrać bluetooth czy komunikację radiową? Zastanawiałem się nad modułami RFM22B ale wydają się trudne do uruchomienia, czy to prawda? Bluetooth wydają się nieco prostsze, ale jak to jest w praktyce?
  6. matt90

    ADC działa tylko dla 2 pomiarów

    Nie za bardzo rozumiem gdzie miałbym wywoływać tą instrukcję . W case1 jest break, nie wiem dlaczego się nie przekopiował 🙂 Kanał musi być zerowany, jak to wyłączę silniki cały czas działają. Program uruchamia silniki jak zadziałają czujniki, i jak włączę odczyt z trzeciego czujnika to nic się nie dzieje, żaden silnik się nie załącza 🙁 [ Dodano: 09-11-2014, 21:53 ] Problem został rozwiązany, można zamknąć, dziękuje wszystkim za pomoc 🙂 błąd był w zmiennej, chyba nie mieściło się w int 🙂
  7. matt90

    ADC działa tylko dla 2 pomiarów

    Nadal nie działa jak wyłącze odczyt z drugiego lub pierwszego kanału to nie działa ten czujnik podłączony do tego wejścia. I do póki ustawiony mam odczyt z dwóch kanałów (obojętnie które) wszystko działa, jak włącze odczyt z trzeciego kanału nic się nie dzieje, silniki stoją
  8. matt90

    ADC działa tylko dla 2 pomiarów

    Chodzi o zaprogramowanie 🙂 Oczywiście cała inicjalizacja, kasowanie MUX-ów jest. Problem pojawia się gdy wprowadzę linię adc3= odczyt(3); jak jest zakomentowana wszystko działa. Próbowałem pod inne porty podłączyć, ale za każdym razem taki sam efekt
  9. Witajcie, mam problem z odczytem ADC. Jak podepnę 2 czujniki to wszystko działa, jak podłączę trzeci to wszystko przestaje działać. Nie działają zarówno silniki jak i pozostałe elementy. Czujnik jest sprawny, ADC raczej dobrze skonfigurowane bo dla 2 czujników działa. Co może być powodem takich problemów? Procesor to Atmega8, odczyty z ADC realizuje w funkcji która cały czas odczytuje wartości
  10. matt90

    Odczyt kilku kanałów ADC

    Deklaracje wyglądają tak: #define ADCIN1 (1<<PA1) #define ADCIN2 (1<<PA2) volatile uint8_t adc1; volatile uint8_t adc2; volatile uint8_t wejscie=2; sei(); mam włączone, nie skopiowało się :/ Zmieniłem na "Internal 2.56V", wykasowałem MUX'y, nic to wszystko nie pomogło, nadal wyświetla się tylko jeden kanał :/
  11. Witajcie, mam problem z odczytem wartości z 2 kanałów ADC. Procesor to atmega32. Używam Timer0 żeby przełączać kanały, a na wyświetlaczu wyświeltane są 2 wartości, ale obydwie pokazują to samo- odczytywany jest tylko jeden kanał Inicjalizacja ADC void ADC_init() { // ADC ADCSRA = (1<<ADEN) |(1<<ADPS0) | (1<<ADPS2) | (1<<ADSC); //preskaler=64 ADMUX = (1<<REFS0) | (1<<ADLAR) | (1<<MUX0) | (1<<MUX1) | wejscie; //Internal 2.56V DDRA &=~ (1<<ADCIN1); DDRA &=~ (1<<ADCIN2); //Wejście ADC //Timer TIMSK |= (1<<TOIE0) | (1<<TOIE1); //Przerwanie overflow przepełnienie timera TCCR0 |= (1<<CS01); // CLK=1 TCNT0 = 155; //Początkowa wartość licznika } Pętla główna int main(void) { ADC_init(); for (;;) { ADCSRA |= (1<<ADSC);//ADSC: Uruchomienie pojedynczej konwersji while(ADCSRA & (1<<ADSC));//czeka na zakończenie konwersji wyswietlacz(adc1); wyswietlacz(adc2); } } Przerwanie Timer'a ISR(TIMER0_OVF_vect) { switch(wejscie) { case 2://gdy PC2 adc1=ADCH; //odczytaj tylko starszy bajt pomiaru break; case 3://gdy PC3 adc2=ADCH; //odczytaj tylko starszy bajt pomiaru break; } if(wejscie<3) wejscie++; else wejscie=2; ADMUX = 0; //kasowanie rejestru ADMUX = (1<<ADLAR) |(1<<REFS0)| wejscie; //Ustawianie nowych wartości TCNT0 = 155; //Początkowa wartość licznika } Oczywiście inicjalizacja pinów na początku jest. Proszę o pomoc
  12. matt90

    Moduł radiowy

    Próbowałem tak i tak i nic z tego, nadal nie działa
  13. matt90

    Moduł radiowy

    To samo, nic nie daje podłączenie zarówno do masy jak i do +5V
  14. matt90

    Moduł radiowy

    Dioda w odbiorniku cały czas świeci i czasami lekko przygasa. Dzieje się tak od razu jak podłącze zasilanie
  15. matt90

    Moduł radiowy

    tak to jest C. Nie wrzucałem bibliotek tylko samą funkcję, początek jest standardowy czyli #define F_CPU 8000000 #include <avr/io.h> #include <util/delay.h> #include "HD44780.h" Mógłbyś mi pomóc w uruchomieniu tego modułu?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.