Skocz do zawartości

MateuszW

Użytkownicy
  • Zawartość

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

MateuszW zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 20 czerwca 2015.

Treści użytkownika MateuszW zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O MateuszW

  • Urodziny 29.06.1986

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Programista
  • Moje zainteresowania:
    Programowanie, robotyka, muzyka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika MateuszW

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Junior DIY
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

8

Reputacja

  1. Razor1996, w zasadzie to nie ma różnicy. Kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie osobiście przenoszenie klamry przy if'ach do kolejnej lini jest czystym marnotrawieniem miejsca i zaciemnianiem kodu. Ale każdy pisze jak mu wygodnie.
  2. Tu by się przydała jeszcze informacja że serwomechanizm.attach(9); blokuje możliwość używania PWM na pinach 9, 10 i 11.
  3. Może i ktoś byłby w stanie coś zasugerować tylko przydał by się schemat jak to podłączyłeś albo jakiś opis.
  4. Witam, wszystko OK 🙂 tylko trzeci i czwarty "for" taki sam? 😉
  5. Miałem podobny problem tyko że na winXP, w tedy, o ile pamiętam, kod nie chciał się nawet kompilować, w twoim przypadku może być jeszcze problem z ustawieniami portu COM. Sprawdź czy masz wyłączoną opcję FIFO, jak nie to spróbuj wyłączyć, zrobić restart kompa i sprawdź efekty.
  6. MateuszW

    Wielozadaniowosc w Arduino

    Andre, też szukałem czegoś o wielowątkowości Arduino 🙂 google ma dość sporo odpowiedzi na ten temat. Wystarczy wpisać hasło np.: "Arduino wielowątkowość" i pierwsze 2 wpisy powinny dać już wystarczająco dużo informacji jak można zrealizować wątki w Arduino. Zerknij choćby tu: leOS2 Pozdrawiam.
  7. Treker, no właśnie dzielnik nie zdał egzaminu 😃 Zasadniczo chciałem zasilić wszystko z 6xAA czyli +/- 9V przy czym przez stabilizator układy logiczne a bez stabilizacji napęd, ale obawiam się że dla przerobionych SG90 na dłuższą metę nie wyjdzie to na dobre 😃 więc chciałem obniżyć napięcie rezystorami ale wydaje mi się, że wydajność prądowa "padła". Przy okazji zaobserwowałem ciekawe zjawisko:D a mianowicie rezystory dawały ponad 6V ale jak wpiąłem L293 to napięcie spadło do 2,5V. Dlatego zrobię chyba jak mówisz, po prostu dam 2 stabilizatory 5V. 🙂
  8. Treker, właśnie nie chcę dwóch źródeł ciągnąć 🙂 ale pogrzebałem trochę na forum, znalazłem kompendium mostków H, sekcja o zakłóceniach pomogła, użyłem diody, dodałem kondensator i dzielnik napięcia, wpiąłem się przed stabilizator i podłączyłem do VCC silników w L293D i już widać poprawę. Trzeba przyznać, że znajduję tu bardzo dużo przydatnych informacji 🙂 Pozdrawiam.
  9. Treker, w tej chwili zdaje się że z zakłóceniami w układzie z L293D. A raczej napewno bo uC "dziwnie" się zachowuje, jak serwa zaczynają działać i dość spore spadki napięcia zaobserwowałem. Chyba za prosty układ zrobiłem 🙂
  10. tomekk93, Nie ma sprawy ale pamiętaj w programowaniu istnieje wiele rozwiązań jednego problemu (jedne lepsze od innych), trzeba wybrać jakie Ci odpowiada 🙂 Pozdrawiam.
  11. tomekk93, Sprawdź ten artykuł, powinno pomóc. Generalnie możesz wykonać rzutowanie (FloatToString()) albo coś takiego Serial.print("temperatura pokoju wynosi: "); Serial.print(celcjusz); Serial.println(" st.C"); albo nawet: String vKomunikat = "temperatura pokoju wynosi: "+celcjusz + " st.C"; Serial.println(vKomunikat); znaczniki poprawione 🙂
  12. Ja obecnie staram się "wrzucić" mojego omijacza przeszkód z arduino na płytkę uniwersalną (ATmega8A 16Mhz + L293DNE), ale ponieważ elektronika u mnie na dość średnim poziomie to i średnio mi idzie 😃 Dlatego też nie zajmowałem się zadaniami domowymi jeszcze.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.