Skocz do zawartości

mateusz247

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika mateusz247

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź 🙂 Może z tą wielkością to przesadziłem 😃 Niemniej planuję wykonać coś podobnego do Zenbo Asusa. Tyle, że będzie mniej profesjonalny z mniejszą ilością funkcji i trochę inaczej wyglądający. Tak, jak radzisz wstawię do niego asystenta Google. Myślałem też dodatkowo o module do rozpoznawania mowy ( http://uczymy.edu.pl/wp/blog/2015/03/25/arduino-slyszy-glosy/ ), aby reagował na takie komendy jak np. zatrzymanie się (ogólnie planuję go tak zaprogramować, żeby nie poruszał się szybko i chaotycznie, tylko co jakiś czas i powoli) Jednak muszę znaleźć sobie wolny czas i przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość 🙂
  2. Witam, zamierzam zrobić prostego robota, który będzie omijał przeszkody (wyposażony będzie w czujniki ultradźwiękowe). Jednak chciałbym, aby się czymś wyróżniał. Chcę, by miał ok. 50 cm wysokości. Czy to podwozie by się nadawało?- (https://botland.com.pl/podwozia-robotow/2537-4wd-chassis-czterokolowe-podwozie-robota-dagu-.html) czy trzeba zastosować coś większego? Dodatkowo (to są dopiero plany na przyszłość) chciałbym zapytać czy w arduino istnieje możliwość podłączenia telefonu, który będzie wykonywał różne polecenia, np. rejstrował obraz i przesyłał go do komputera albo czy będzie możliwość sterowania robotem z poziomu aplikacji w innym telefonie lub po jakiejś komendzie głosowej z pomocą syntezatora mowy będzie mówił np. wiadomości, pogodę?
  3. Witam wszystkich forumowiczów! Mam pytanie odnośnie Arduino, gdyż dopiero zaczynam z nim swoją przygodę. Zabieram się do stworzenia robota, który ma być wielofunkcyjny. Chciałbym zawrzeć w nim takie "cechy" jak: - Omijanie przeszkód - Samoczynne poruszanie się (głównie chodzi o to, żeby poruszał się co jakiś czas, np. wykonywał jakiś ruch co około minutę) - W razie potrzeby śledzenie podczerwieni I przy podczerwieni się zatrzymam. Chciałbym zrobić coś takiego jak wirtualne latarnie. Ustawiłbym je w miejscach, np. w miejscu jego bazy, oraz tam gdzie będzie wykonywał różne czynności: przenosił drobne przedmioty z punktu A do B i wiele innych wymyślonych na poczekaniu. Te latarnie "zapałałbym" przy użyciu pilota. To oczywiście są najważniejsze jego funkcje. Inne, jak mówiłem, będę wymyślał na poczekaniu. Co myślicie o tym projekcie? Jest on do zrealizowania? Czy ktoś by mi pomógł z programem? Pozdrawiam 🙂 __________ Komentarz dodany przez: Treker
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.