Skocz do zawartości

Matejko94

Users
  • Zawartość

    48
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Głogów

Osiągnięcia użytkownika Matejko94

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Aktywny twórca
  • Młodszy Juror
  • Młodszy roboty

Odznaki

2

Reputacja

  1. Sprobuj pokombinowac z kodem ale skoro mowisz ze kod jest z poradnika to na 50 % masz bład w podlaczeniu poprobuj ze zmiennymi podlaczeniami edit wyslij zdjecia plytek
  2. Może błąd w programie ? Sprawdz czy srodkowy czujnik nie powoduje 2x logicznej 1 bo wedlug l293 jest to szybkie hamowanie
  3. Jeżeli byś podłaczył ją odwrotnie wątpie żeby wogóle zaświeciła. Sprawdz miernikiem jak po podłaczeniu wygląda napięcie u tsop postaw sobie jakąs książkę przed czujnikami podlacz miernik i spróbuj regulacji na potencjometrze. Autor napisał zasade działania czujnika
  4. Może pomyliłes katode z anoda diody ? Jaki to jest TSOP ?
  5. Witaj ciekawy projekt sam przymierzam sie do zrobienia maleństwa, zaczełeś robić juz konstrukcje mechaniczna ?
  6. Jest 5 pinów vcc gnd 3,4,5 to piny do mikro Pd.6 to tsop pb0/pb1 to wejscia od diód jeżeli nie zadziała sprawdz kamerka w telefonie czy jak podajesz napiecie to diody sie swieca ? Sprawdz też czy nie są ustawone pod złym kątem tu odnosze do dokumentacji diody edit sprawdz czy w programie podajesz napiecie na diode ? Bo moze dioda malogiczne 0 i dlatego nie swieci proponuje zrobic najprostszy program sprawdzajacy tzn włacz diode przez mikrokontroler i sprawdz czy działa
  7. Bardzo ciężko czyta sie twój post sprecyzuj pytanie albo jakoś napisz to zeby klarownie wygladało 1Jak bys zrobil to dobrze napewno by działało pokaż płytki program. Powodów może być 1000 jeżeli sam ich nie znalazłeś mając wszystko przed oczami tym bardziej nikt tu go nie znajdzie nie widząc nic
  8. Witam imponująca konstrukcja jak większość waszych konstrukcji, czekam na jakies filmy z udzialem rabbita. Jak zamontowaliście układ jezdny ośka sprzęgła i koła ? Czy koło i zębatka jest na łożysku ? A może koło jest swobodne? Czym podpieracie przód robota jakieś małe teflonki ? Pozdrawiam
  9. Powiem tak nie możemy ci pisać od początku kodu ani wyłapywać podstawowych błedów ja osobiście chętnie poradzę ale musisz nauczyć sie analizowac kod bo to w sumie podstawa każdy ma swoje techniki nauki ja preferuje wiedze praktyczna i musze miec coś przed oczami żeby to wiedzieć odnosze sie tu do wydrukowania pinów attiny uruchomienie bascoma z kodem i schemat układu i po koleji sprawdzasz czy czujniki dobrze zadeklarowane, a co do silników pamiętaj ze przed skretem w prawo/lewo musisz ustawic /lewy/prawy silnik w stan 0 If Czujniklewy = 1 then Portb.7 = 1 : Portb.6 = 0 Portb.2 = 0 : Portb.5 = 0 endif
  10. Źle wyczytałeś VCC1 musi być w przedziale 4.5-7 V a VCC2 w przedziale VCC1-36V Mogłeś uszkodzić scalka poprzez odwrotne włożenie jeżeli, na logike podałeś za duże napięcie ps. symetryczny on może być jeżeli na VCC1 i VCC2 podajesz to samo napięcie standardowo jest to 5V
  11. Przeanalizuj spokojnie kod moze na wyjsciach od attiny masz 1 i 0 wiec sie kreci i silnik . Sprawdz czy nie ma nigdzie zwarcia . Co masz na myśli chyba nie wkładałeś go odwrotnie ? jeżeli tak to licz sie z tym ze mogłeś go spalić. Co do zasilacza to przeciwnie jak by był za słaby to nawet serwo by ci się nie ruszyło. Jeżeli podepeniesz do płyty głownej tylko dwa serwa bez dodatkowych modułów bedzie działo sie to co masz zapisane w kodzie . Moja propozycja to tak: wydrukuj sobie schemat, pinouts z attiny odpal bascoma i napisz krotki program testujacy same silniki np lewy do przodu > czeka 3s > prawy do przodu > czeka 3 s > wylącza. Jeżeli nie wiesz jak sie za to zabrac spójrz na kurs bascom avr i juz po 30 minutach czytania bedziesz umial smiało napisać dobry program do całego robota Tylko pamiętaj ważnym aspektem jest to byś miał wszystko przed oczami ww wydrukowane kartki a nie tak latał z datasheetu do eagla do jakis jpg. Powodzenia i napisz jak poszło edit: Widzę że wojujesz z tym juz od dłuższego czasu jeżeli dalej będzie ten sam problem wrzuć foto i kod programu wtedy napewno pomoc bedzie owocna gdyż będzie można zobaczyc co go boli
  12. Komunikat 000000 spaliłeś procka wątpie żeby stalo sie cos innego multimetr w dłoń i sprawdz wszystko, wystarczy chwilowe przepiecie i po imprezie podłacz inny procek i sprawdz czy działa . Polecam dodatkowe zabezpieczenia w postaci kondensatora chip id FFFFFF oznacza brak zasilania
  13. Nie zauwazyłem tak zdenerwowala mnie ta AtMega ze napisalem prąd
  14. Procesory sa funkiel nówki ich pierwsze podlaczenie , ale juz chyba wychwycilem bład stabilizator na wyjsciu podawal prad 6,6 v i najprawdopodobniej sie spalily a 328 działa dlatego ze potem zmienilem stabilizator na inny i ten juz dawal ladne 5v ... ach taki glupi bład i opoznienia spore 🙁 Ale dlaczego mam 6,6 na drugim to nie mam pojecia.
  15. Odświeżam Po podłaczeniu AtMegi 8 wyskakiwal mi taki sam bład i chip identify 000000 po podłaczeniu AtMegi 328 pod tą samą płytkę wykryło prawidłowo Po podłaczeniu ATmegi 16-A wyskakiwał bład a po podłaczeniu attiny 2313 wykryło prawidło czy problem tkwi w fuse bitach czy po prostu procesory sa niesprawne ?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.