Skocz do zawartości

MaRo88PL

Users
  • Zawartość

    128
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Bełchatów / Łódź

Osiągnięcia użytkownika MaRo88PL

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

3

Reputacja

  1. Kwota może i spora, ale myślę, że jak na praktycznie cały dzień opieki nad dzieckiem, 2 posiłki dziennie (II śniadanie i obiad) oraz do tego ciekawe zajęcia, to jest przystępna. Inna sprawa, to znając bełchatowskie realia, zapewne sporą część tej kwoty rodzic będzie mógł sobie dofinansować (odpisać) z elektrowni/kopalni w ramach dofinansowania wakacyjnego wypoczynku dziecka z działów socjalnych tych zakładów (wiem co mówię, bo sam od 8 roku życia jeździłem z bełchatowskiej elektrowni na kolonie i obozy, a obecnie wczasy i nie rzadko ojciec (czy obecnie jak wyjeżdżam na wczasy to ja) ponosił za mnie 1/3 czy tylko połowę kosztów eskapady i to nie gdzieś w Polsce, ale w miejsca typu Hiszpania, Grecja, Włochy, Turcja.
  2. Może nie są to jakieś wielkie zawody, czy coś w tym stylu, ale myślę, że ciekawy pomysł dla dzieciaków na spędzenie wakacji w mieście. http://belchatow.pl/portal.php?aid=news&news=13115967274e2d60b7a4120
  3. Ładna konstrukcja - Gratulacje. Ja jeszcze mam pytanie odnośnie tego, jaką metodą robiłeś opisy na płytce, ponieważ wyszły dość ładnie, a będzie mi to niezbędne przy moim kończonym właśnie projekcie.
  4. MaRo88PL

    Silniki do LF

    Mam taki jeden zestaw silników (z pierwszego linku). Osobiście, uważam że do pierwszego robota LF zbudowanego w celach edukacyjnych są OK, jednak nie masz co liczyć na jakieś powalające rezultaty.
  5. Nie wszystkie nowe komputery (zwłaszcza laptopy) posiadają LPT
  6. To może warto było by na początek poczytać Help z Bascoma i "pobawić" się na płytce stykowej/uniwersalnej z prostszymi rzeczami (pętle, warunki, skoki do podprogramów) i zobaczyć jak one działają, a dopiero później zabierać się za bardziej ambitne rzeczy?
  7. Ułożenie czujników - ich odległość od siebie, kształt ułożenia (linia prosta, półkole, itd) ma spore znaczenie. Dla każdego z ułożeń należy doświadczalnie dobrać jak najbardziej optymalny program sterowania.
  8. Z którego z przełożeń oferowanych przez te przekładnie korzystasz?
  9. Co do silniczków w tych przekładaniach. Swojego czasu do pracy praktycznie ciągłej przykładałem na nie około 5-6 V i nic złego się z nimi nie działo. Silniki normalnie działają cały czas, nic nie trzeszczy, nic nie iskrzy, itd. Zachowują swój nominalny (dla napięcia nominalnego) moment oraz prędkość obrotową. Także spokojnie możesz zasilać je napięciem nieco wyższym niż to podane przez producenta.
  10. MaRo88PL

    Napęd do linefollower'a

    Użyłem tej przekładni w swoim ostatnim robocie LF, w zestawie z tymi: http://www.pololu.com/catalog/product/62 kołami. Na zawodach we Wrocławiu, na przełożeniu 114.7:1 uzyskał na trasie eliminacyjnej czas około 42 sekund. Nie jest to rezultat powalający, jednak nie był też najwolniejszy. Niestety przy przełożeniu 38:1 napęd miał zbyt mały moment i robot po prostu stawał (przede wszystkim na zakrętach).
  11. MaRo88PL

    Jaka zaciskarka do konektorów

    Posiadam zaciskarkę tej samej firmy (z tym że kupiłem ją nieco taniej) i nie mam powodów do narzekania przy jej użytkowaniu.
  12. MaRo88PL

    Jaka zaciskarka do konektorów

    Tu się nie mogę z Tobą zgodzić. Od dłuższego czasu stosuję zaciskarkę podobną do tej z linka w postach wyżej i jest to dziecinnie proste i przyjemne. Wystarczy złapać nieco wprawy i idzie niemal odruchowo.
  13. Za wygląd bardzo duży ➕ Chciałbym zobaczyć go w jakieś walce na ringu na żywo.
  14. U mnie niestety jest problem z podłączeniem programu z kamerką. Kamerkę mam zainstalowaną poprawnie, program też. W opcjach programu po wyborze kamerki wyskakuje Error: Could not connect to 'ZSMC USB PC Camera (ZS0211)'. Err Code: Failed to render streams! (RENDER_STREAM) Is your video camera/device plugged in?
  15. MaRo88PL

    Popularność robotów micromouse

    Prosty micromause z algorytmem zawsze skręcaj w prawo/lewo nie należy do najtrudniejszych ale jest mało efektowny, a przede wszystkim mało efektywny. Aby "mysz" miała realne szanse na jakiś zawodach przy dowolnie skomplikowanych trasach powinna mapować labirynt i po pierwszym przejeździe wybierać optymalną trasę aby dotrzeć do celu jak najszybciej. Z tego co wiem, na zawodach w Krakowie wszystkie roboty tego typu jakie wystartowały, posługiwały się pierwszym wspomnianym w moim poście algorytmem, czyli zawsze skręcały w jedną z góry określoną stronę gdy tylko była taka możliwość.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.