Skocz do zawartości

Maciek991

Użytkownicy
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

Maciek991 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 21 maja 2016.

Treści użytkownika Maciek991 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Maciek991

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy roboty
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

3

Reputacja

  1. Maciek991

    GIMBOT

    Bieżnik kół to PCV. Sprawdza się bardzo dobrze. Jednak mam plan na zmodyfikowanie napędu. Co do procesorów/mikrokontrolerów to głównie cel edukacyjny. Dzięki 😃
  2. Cześ, moim najnowszym projektem jest jeżdżąca platforma testowa. Ma ona posłużyć do testowania różnych rozwiązań: mechanicznych, elektronicznych oraz programistycznych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już niedługo będziecie mogli poczytać troszkę artykułów na jej przykładzie, które będą dotyczyły m.in.: analizy obrazu w czasie rzeczywistym przy pomocy Raspberry Pi, implementacji algorytmu odnajdującego najlepszą drogę przy pomocy danych z czujników oraz GPS oraz wiele, wiele innych moim zdaniem ciekawych tematów. Będą one dostępne tutaj Ale koniec opowiadania o tym co będzie. Przejdźmy do tego co jest czyli opisu robota w obecnym stadium rozwoju. Oprogramowanie oraz procesor Obecnie pojazd jest wyposażony w dwa mikrokontrolery ATmega 328p oraz ATmega 2560. Do których w przyszłości dołączy jeszcze jeden procesor z rodziny STM oraz Raspberry Pi. Kod tego robota jest bardzo ciekawy, głównie ze względu na to, że w większości wypadków nie korzystałem tutaj z wysokopoziomowej biblioteki Arduino, jednak w kilku funkcjach została ona użyta. Kod już niebawem postaram się wrzucić na GitHub'a. Czujniki Obecnie w platformie zastosowany jest tylko jeden przemysłowy czujnik odbiciowy, jednak niedługo pojawi się tutaj 5 czujników ultradźwiękowych oraz wiele więcej czujników innego typu, na przykład TCRT5000L. Konstrukcja Konstrukcja stworzona jest z arkusza blachy aluminiowej. Napęd Konstrukcja jest napędzana dwoma silnikami. Przeniesienie napędu zrealizowane jest na łańcuchach rowerowych. Komunikacja Obecnie komunikacja robota oparta jest o protokół radiowy o częstotliwości 2,4Ghz. Skorzystałem tutaj z gotowego radia. W przyszłości mam zamiar połączyć komunikację radiową działającą na częstotliwości 433Mh oraz sieć Wi-Fi. Waga Platforma waży około 9kg. Waga jest oczywiście podana razem z akumulatorem. Zasilanie Konstrukcja jest zasilana akumulatorem żelowym o pojemności 12 Ah. Przewody Wbrew pozorom temat przewodów jest bardzo interesujący. Obecnie zasilanie z akumulatora do płytki sterującej silnikami poprowadzone jest miedzianymi przewodami YDY o przekroju 1,5 mm2. Ponieważ wszystkie inne przewody miały zbyt małe maksymalne obciążenie prądowe przez co podczas użytkowania, najzwyczajniej w świecie topiła się izolacja. Funkcje Obecnie robot działa tylko w dwóch trybach: -Autonomiczny (robot sam pokonuje przeszkody za pomocą czujnika odbiciowego) -Manualny (sterujemy za pomocą pilota) TESTY Tutaj chciałbym Wam przedstawić filmik z pierwszych jazd (sterowanie przy pomocy pilota radiowego) Postępy będę umieszczał na blogu KLIK! Oraz będę starał się uaktualniać ten post 😃 Co sądzicie o tej konstrukcji? __________ Komentarz dodany przez: Sabre Dodaj jedno zdjęcie robota jako załącznik, wyświetli się ono na stronie głównej.
  3. Cześć. Chciałem was zapytać czy ktoś wie jakie tutaj zastosowane są silniki? http://wu.po.opole.pl/kameleon-na-czterech-kolach/ Lub jakie silniki "sprostały by" podobnej maszynie?
  4. Maciek991

    Bliźniaki

    WOW, podziwiam Cię za te płytkę. Mi takie małe płyteczki zawsze średnio wychodzą.
  5. Jaki masz budżet? Ponieważ to jest dość ważne. Jak bardzo ma być tani? 500zł, 200?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.