Skocz do zawartości

m_rat

Użytkownicy
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika m_rat

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Świetny kurs. Mam nadzieję, że jak najszybciej ukaże się następny rozdział 🙂!
  2. Teraz wszystko jasne. Nie ma za co 🙂 Ja również dziękuje za wyjaśnienia oraz ten kurs. Pozdrawiam!
  3. Nie ma sprawy, to czekam na te dwa męczące mnie pytania (INPUT_PULLUP oraz to dziwne opóźnienie) 😉 !
  4. Mam wątpliwości co do zrozumienia INPUT_PULLUP, bo z artykułu na Forbocie: "Rezystor sprawia, że gdy microswitch jest rozwarty występuje na wejściu stan wysoki, a gdy zostaje zwarty, stan przechodzi w niski (połączenie Pull-up).". I tu bym zrozumiał to w ten sposób, że LOW -> wcisniety, HIGH -> puszczony i to rozumowanie się sprawdzało do tego momentu, gdy nadszedł PIR. Ponieważ tu sprawdzamy według zasady LOW -> brak ruchu, HIGH -> ruch. Czy pull-up nie powinien trzymać cały czas HIGH, gdy nie ma sygnału z sensora? Drugi problem jest taki, że przy tym kodzie i skręconych Tx i Sx na minimum (max obrót przeciwnie do wskazówek) i ustawionym trybie H mam efekt: Arduino włącza się, dioda zielona, gdy wykonam ruch, zapala się czerwona i taki stan jest przez 5s, po czym włącza się zielona. I tu by było wszystko okej, ale: -gdy wykonam ruch od razu po włączeniu zielonej to czujnik i tak czeka nastepne 5s i dopiero wtedy wlacza sie czerwona. -gdy wykonam ruch 5s od swiecenia diody zielonej to ruch wykrywany jest od razu, zapala sie czerwona i trzyma taki stan 5s. Skad bierze się to opoznienie?
  5. Cześć, mam pytanie do fragmentu z części "HC-SR501 w praktyce": #define LED_R 10 #define LED_G 11 #define LED_B 12 #define KONTAKTRON 0 #define PIR 2 void setup() { pinMode(LED_R, OUTPUT); //Poszczególne piny sterujące diodą jako wyjścia pinMode(LED_G, OUTPUT); pinMode(LED_B, OUTPUT); pinMode(KONTAKTRON, INPUT_PULLUP); //Kontaktron jako wejście pinMode(PIR, INPUT_PULLUP); //PIR jako wejście digitalWrite(LED_R, LOW); //Dioda wyłączona digitalWrite(LED_G, LOW); digitalWrite(LED_B, LOW); } void loop() { if (digitalRead(PIR) == LOW) { //Jeśli wykryto ruch digitalWrite(LED_R, LOW); //Stan OK - dioda zielona digitalWrite(LED_G, HIGH); } else { digitalWrite(LED_R, HIGH); //Stan ALARM - dioda czerwona digitalWrite(LED_G, LOW); } } Rozumiem, że podłączamy wyjście OUT sensora do pinu 2 Arduino i ustawiamy go z wewnętrznym rezystorem podciągającym wejście. Później sprawdzamy, czy wykryto ruch (gdy stan LOW), tylko czemu w tym momencie włączamy diodę zieloną ? Czy ten kod z poradnika jest poprawny? Oraz drugie pytanie: czy tryb H uzyskuje łącząc pin środkowy z pinem H, czy nie łącząc nic ? Mam czujnik z zestawu Botland, ktory wyglada mniej wiecej tak (ma zworke): Pozdrawiam 😉
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.