Skocz do zawartości

Luko

Users
  • Zawartość

    330
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    5

Luko zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 13 września 2010.

Treści użytkownika Luko zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Sosnowiec

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Luko

Stały bywalec

Stały bywalec (9/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • Wschodząca gwiazda

Odznaki

30

Reputacja

  1. Luko

    Skarabeusz

    hehe, projekt był wstępnie zakładany na te małe niebieskie plastikowe paskudztwa które są już kupione i czekają na swoją kolej. ... to jest mój projekt 😉
  2. Luko

    Skarabeusz

    A jak masz zrealizowany ruch robota? Kinematyka czy sztywna sekwencja? Tak czy inaczej, robot kroczący to nie prosta sprawa. Wiem bo coś tam, coś tam liczyłem swego czasu jak sam chciałem się za coś podobnego wziąć, ale temat utknął, na szkicu, paru wyliczeniach, modelach i tyle. Chyba będę musiał się za niego zabrać 😋
  3. Luko

    Skarabeusz

    Mówiąc szczerze się nad tym nie zastanawiałem 😋, nawet ani tyci tyci mnie to nie zainteresowało. Fajnie, projekt odświeżony, tylko jak by był trzeci stopień swobody na każdej nodze 😋 ... to byłby dopiero wypas 🙂
  4. Luko

    Wzory części do hexapoda

    Cena tez jest ciekawa, o kompletnej konstrukcji nie wspomnę jaka cena. Prawda jest taka, że w kilku zagranicznych e-sklepach są takie części dostępne. Tylko zaraz się zacznie jęczenie, że drogie, a że wysyłka, a że nie takie ... No cóż, na forum jest kurs Google SketchUp (czy jakkolwiek się to zowie), Inventora też, popatrzeć na podobne konstrukcje i zaprojektować coś samemu. Może jeszcze mamy Ci napisać soft z kinematyka odwrotną i innymi cudami? Zaprojektować elektronikę? Może jak zaproponujesz, że za projekt zapłacisz, to może ktoś się skusi ...
  5. to w takim razie bardziej modelarstwem się zajmują, bo pewno te roboty co się tłuką na tych filmikach to zdalnie sterowane ... ??
  6. Fakt kinematyka odwrotna to nie jest prosta sprawa, ale lepsze rozwiązanie jak programowanie na sztywno konkretnych ruchów. A co za tym idzie program mniej zajmuje, daje większe możliwości opisu sekwencji ruchu.
  7. Poruszysz kwestie kinematyki odwrotnej? Bo tak na prawdę to jest najtrudniejsza sprawa w budowie robota kroczącego, a przynajmniej tak mi się wydaje. Konstrukcja to jedna kwestia ale trzeba ją jakoś ruszyć 🙂.
  8. Patrząc na Twój dotychczasowy dorobek na tym forum, to jedyne zastosowanie dla tego układu widzę tam gdzie on jest teraz. Co byś chciał atmegą na nim przechowywać? Tyle tematów już tu było o kościach z odzysku, a wszystkie kończyły się w jeden sposób, dokumentacja do tego prawie żadna, nikt nie wie jak to obsłużyć, temat jak i scalak zasadniczo w kosz się nadaje.
  9. Luko

    Politechnika Śląska

    Kończyłem Mechaniczny Technologiczny, co prawda na innym kierunku ale pewne prawidła studenckie są uniwersalne. Jedno z nich dotyczy skrótu MT, wydział potocznie jest nazywany wydziałem Muzyki i Tańca, drugie dotyczy umiejscowienia a brzmi, przed rzeką się studiuje a za rzeką kuje (MT i Ochrona Środowiska jest przed rzeką, a reszta wydziałów za rzeką). Co do elektrycznego coś w tym jest znajomy z osiedla na elektrycznym robił magistra 8 lat, warunki mają tańsze, brzydszy akademik. A w kwestii MT, poziom jest równie wysoki są ludzie co inżyniera na kierunku ETI robią 5 lat 🙂. W każdym bądź razie na MT jak ja kończyłem to nie było jeszcze kierunku mechatronika, tylko był kierunek z Automatyki i Robotyki, a tam zawsze mieli bardziej pod górkę.
  10. Wojtek, skoro piszesz pierw że: to chyba to zdanie ostatnie zdanie nie ma najmniejszego sensu. W każdym bądź razie w temat serw, z tego co ja pamiętam w bascomie działa to dopiero przy kwarcu 10MHz. Do tego Timer0 i 1 zaprzęgasz do innych zadań, a funkcja config servo korzysta przy użyciu któregoś z nich, więc wyjdzie kasztan.
  11. Bo z tymi stykowymi jest różnie. U mnie trzeba układ wepchać z dużą siłą co i tak nie gwarantuje nam że układ sobie nie wyskoczy. A drugi problem to jest taki że styki w płytce lubią się wysunąć delikatnie od tego energicznego wpychania układów, a dzięki temu nie styka 🙂. Weź miernik uniwersalny, wetknij układ. Na nóżce układu, tuż przy obudowie podłącz sobie jeden kabel miernika uniwersalnego, ustaw test ciągłości obwodu, jak nie masz to sobie omomierz włącz, a drugi kabelek wetknij w koniec odpowiedniej ścieżki. Też się nie raz nawyzywałem na stykową, ponieważ coś gdzieś nie łączyło choć pozornie wszystko było ok.
  12. Gdzie ten schemat i odpowiedz czym programujesz (chodzi tu o programator). Po pierwsze na tym forum jest artykuł o bootloaderach, dla 8 też do tego nawet chyba był niezbędny schemat by to uruchomić. Więc widać jak to CIĘŻKO poszukiwałeś z bratem.
  13. Dziś pijąc herbatę ekspresową postanowiłem, że powróżę Ci z tak zwanego szczura. Ogólnie jak już każdy wie, na tym forum jest wielu wróżbitów specjalizujących się w różnych technikach. W wyniku tego wszystkiego dochodzę do wniosku ... Takiego że na 99% coś źle podłączyłeś razem z bratem, skoro na jakimś evb działa, to czemu na innym procku nie działa? A no nie działa bo użytkownik dupa i coś pewno źle połączył. Czym to programujesz? Masz osobny programator? Czy telepatycznie? A teraz prawidło oczywiste ... jak się postępuje z nowym procesorem. A no pierw trzeba o północy odtańczyć na około niego taniec deszczu, później polać krwią wilkołaka, posypać sproszkowanymi muszymi skrzydełkami odczekać 5 minut, podpiąć do programatora, zaprogramować, odpowiednio wszystko podpiąć i się cieszyć że działa. Z tym czytaniem u Ciebie i brata, przez te 3 tygodnie, to chyba lekka przesada. Chyba że po chińskich stronach się bujaliście.
  14. Siersciuch, nie wiem jak Ty ale ja się obudziłem dziś rano w POLSCE, w roku 2011 🙂, Tobie też to proponuje.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.