Skocz do zawartości

lukas.ch

Użytkownicy
  • Zawartość

    61
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

lukas.ch zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 11 maja 2013.

Treści użytkownika lukas.ch zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław, Kalisz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika lukas.ch

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Aktywny twórca
  • Młodszy Juror
  • To już rok!

Odznaki

2

Reputacja

  1. Może będzie to w kolejnych częściach kursu, ale zastanawia mnie, czy można zapewnić, aby Intel Edison działał jako twardy system operacyjny czasu rzeczywistego.
  2. Mam jedno zastrzeżenie. Brak jednostek na osiach! Wydaje mi się, że to jest bardzo poważne niedopatrzenie. Ogólnie artykuł bardzo spoko 🙂
  3. Tak, to są stare znane metody, ale jak już jestem root'em to wyskakuje mi coś takigo: bash: rosrun: command not found
  4. Ja mam takie pytanie do autora tekstu. Jak został rozwiązany problem z dostępem do pinów przez ROSa (potrzebne są uprawnienia roota). Po wykonaniu komendy: rosrun forbot_rpi switch_publisher otrzymuje: wiringPiSetup: Must be root. (Did you forget sudo?) Polecenie z sudo nie działa i zwraca: sudo: rosrun: command not found
  5. lukas.ch

    SSN dla robotów minisumo

    Hudyvolt, Jeżeli dobrze zrozumiałem. Sieć neuronowa jest to po prostu kod, który można zaimplementować np. w mikrokontrolerze, na komputerze etc.
  6. lukas.ch

    SSN dla robotów minisumo

    Może to mały offtop, ale dotyczące sieci neuronowych. Wiem, co to jest, jak się je teoretycznie uczy. Ale nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda, jak w praktyce mieć sieć neuronową w robocie i uczyć ją jakiegoś algorytmu. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć albo podesłać materiały na ten ten temat?
  7. Jest to mój pierwszy worklog. Mam nadzieję, że dostane sporo cennych wskazówek odnośnie budowanego robota micromouse o wstępnej nazwie Win (pewnie jeszcze się zmieni). Opis konstrukcji można również znaleźć na mojej stronie http://robomaniac.pl Teraz przejdźmy do rzeczy. ZAŁOŻENIA ELEKTRONICZNE: Mikrokontroler: STM32F103RCT6 Mostek H: TB6612 Czujniki: 4xTSAL6100+TEFT4300 Enkodery: AS5306 Żyroskop: L3GD20 Zasilanie: LiPol Turnigy nano-tech 180mAh 2S 7.4V Do sterowania diodami uklad Darlingtona UNL2003 ZAŁOŻENIA MECHANICZNE: Silniki: HP Pololu 10:1 Projekt mechaniczny robota: Środek ciężkości robota: Schemat: Wymiary to 76x96 mm. Moje pytanie brzmi czy nie jest za długi? Projekt płytki PCB pojawi się pewnie w czasie przerwy świątecznej, ponieważ będę miał więcej czasu aby się tym zająć.
  8. lukas.ch

    Arduino czy Raspberry Pi?

    Niestety nie mam takich danych aby ocenić jaki język jest najbardziej popularny na RaspberryPi, więc nie będę się kłócił i offtopował.
  9. lukas.ch

    Arduino czy Raspberry Pi?

    Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Raspberry Pi to pełnoprawny komputer (posiada system operacyjny), więc języków programowania masz do wybory bardzo dużo. Z tego co ja wiem to są biblioteki do obsługi pinów w C, Pythonie jak też w samym Bashu (język powłoki linuxa). Więcej info: http://wiringpi.com Na Arduino zbytnio się nie znam ale coś obiło mi się o uszy, że nawet w Java można programować. Jednak najlepszym wyborem byłoby C, gdyż później bardzo łatwo przeszedł byś na programowanie w C na ,,czyste'' uC ATmega lub pochodne.
  10. Wszystko fajnie, ale zabrakło mi 2 rzeczy. 1. Nie opisałeś I2C oraz 1wire. 2. Nie opisałeś alternatyw dla graficznych środowisk programowania, czyli tekstowych IDE. To jest bardzo dobra alternatywa na RaspberryPI ponieważ, nie zżera tak dużo zasobów jak graficzne środowiska, a po nabraniu wprawy idzie na tym bardzo fajnie pracować. Do takich tekstowych IDE należy m.in. Emacs oraz Vim. edit. literówki w rozdziale 4, 6, 7 przy programach. Zamiast #incliude <stdio.h> to #include <stdio.h>
  11. Wygląda na to, że będziemy mieli bardzo fajny kurs. W internecie można znaleźć kursy na temat App Inventora, jednak czekam co przedstawisz w następnych częściach. Widzę, że w twojej aplikacji jest hasło "używaj akcelerometru". Domyślam się, że za pomocą akcelerometru w telefonie sterowałbyś swoim robotem, co dla mnie byłoby fajną opcją. Tak jak mówiłem zapowiada się ciekawie i liczę na to, że kurs będzie obejmował też stosunkowo zaawansowane rzeczy.
  12. W załączniku masz pdf o tym jak działa 1wire i przykład z termometrem. Klimasz_Cezary_termometr_ds18b20.pdf
  13. Na waszym miejscu zastanowiłbym się nad dodaniem: 1. Większej ilości czujników linii ( komparatory albo uC z większą liczbą ADC (stm32?)). 2. Enkoderów. Ewentualnie można zamienić stabilizator na przetwornice impulsową.
  14. lukas.ch

    PT-803, WEP 968 DB+ czy coś innego

    Tu masz minifalę. Z tego co widzę T-xC to minifale, gdzie x to średnica. Minifala to ścięty stożek. http://www.gotronik.pl/t1c-grot-do-stacji-lutowniczych-produkcji-zhaoxin-aoyue-pt-wep-yihua-900mt1c-p-276.html
  15. lukas.ch

    Robot + kamera

    Cześć. Jeżeli dobrze Cię rozumiem. W pomieszczeniu masz kamerę. Z niej otrzymujesz obrazy, na podstawie, których robot ma wiedzieć gdzie się poruszać. Ja bym to widział tak. Mamy kamerę połączoną przez usb z mini komputerkiem np. Raspberry Pi. Też jest specjalna kamerka do RasPi stosunkowo małych rozmiarów. RasPi przetwarza obraz i na tej podstawie wysyła za pomocą fal radiowych np. bluetooth (komunikacja po uarcie ) informacje, gdzie ma robot się poruszyć. Robot jest prostej konstrukcji. Pytanie czy tylko na tym chcemy skończyć budowę robota ( systemu? ). Kolejną opcją jest, że mamy robota z RasPi na pokładzie. On jest połączony w jakiś sposób z kamerą. Tu się nasuwa moje pytanie, czy są takie kamery bezprzewodowe zgodne z RasPi. Taka by była moja wizja. Poniżej podam jeszcze przydatne linki z info do RasPi. Kamerki pod usb zgodne z RasPi http://elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals#USB_Webcams Kamera zaprojektowana specjalnie do RasPi http://www.kamami.pl/index.php?productID=204716 http://pl.farnell.com/raspberry-pi/rpi-camera-board/raspberry-pi-camera-board-5mp/dp/2302279 Polecam przeglądać społeczność na google+, są tam ciekawe pomysły i projekty pisane przez ludzi. https://plus.google.com/communities/113390432655174294208?utm_source=chrome_ntp_icon&utm_medium=chrome_app&utm_campaign=chrome
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.