Skocz do zawartości

Linux

Users
  • Zawartość

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O Linux

  • Urodziny 21.09.1994

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Łódź
  • Moje zainteresowania:
    modelarstwo, motoryzacja

Osiągnięcia użytkownika Linux

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

3

Reputacja

  1. barteq, miałem ten sam problem. Zajrzyj do tego tematu na 2 ostatnie strony, tam otrzymałem rady co i jak. Powinieneś zrozumieć o co chodzi. Mi pomogło. 🙂
  2. Ok, wszystko zaczęło działać. Nie wiem w czym leżał problem ale po wejściu w stronę z linku ownya zaczęła się wczytywać również ta 'normalna'. Dziękuję 🙂
  3. Niestety ale wpisuję tak jak podałeś RaV i nie wczytuje strony.
  4. Pierwszego dnia jak pojawił się ten temat wszedłem na Botland.com.pl i pobieżnie obejrzałem ofertę. Wczoraj chciałem zapoznać się z nią dokładniej, niestety wyskakuje mi błąd wczytywania strony, myślałem, że jakieś prace czy coś. Ale niestety dziś jest to samo i nie mogę wejść na stronę. Czyściłem ciasteczka i bez zmian. Co się dzieje i kiedy strona będzie działać ?
  5. Linux

    Różnica pomiędzy ładowarkami

    Wtyczka biała do której idzie dużo wąskich kabli - w zależności od ilości cel, jest to złącze do balansera. W prostych ładowarkach to wystarcza i tylko ją podpinamy. Jednak w takiej jak np. Accucel musimy podpiąć złącze prądowe (to główne +/-) oraz wtyczkę od balansera. Najlepiej ładować pakiety z funkcją balansowania i wtedy wpinamy obie wtyczki, można jednak tez ładować bez balansera podpinając tylko wtyczkę główną (+/-) - jednak na niej są różne wyjścia w zależności od pakietu oraz producenta. Więc jakby nie patrzeć przejściówki są niezbędne. Szczególnie, że małe pakiety używane w robotyce nie mają standardu złącza prądowego używanego w Accucelu. Otrzymujesz wtyczki które widzisz na zdjęciu z ładowarką. I na dobrą sprawę nie wykorzystasz żadnej w pakietach jakie będziesz używać w robotach. Pamiętaj też, że musisz dokupić do ładowarki zasilacz 12V 5A, możesz tez zasilić ją z akumulatora samochodowego za pomocą krokodylków które są w zestawie. Pozdrawiam.
  6. Linux

    Różnica pomiędzy ładowarkami

    Pół roku temu stałem przed tym samym wyborem 🙂 Ponieważ po 2 latach używania prostej ładowarki 2-3s z balanserem nieprocesorowej postanowiłem przejść na coś lepszego. Wybrałem Accucela i mogę z czystam sumieniem polecić. Pamiętaj, że do Accucela nie masz zestawu końcówek, dlatego polecam dodatkowo zaopatrzyć się w http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6697. Z przesyłką mieścisz się w 500g więc koszt wysyłki ten sam, a końcówki bardzo się przydają, bo dzięki nim naładujesz prawie każdy pakiet. Pozdrawiam.
  7. bartek1333 ogromnie dziękuję. Chciałem żeby działało inaczej niż Ty to napisałeś, ale rozumiem już 'obsługę' tych switchy. I sam poprawiłem, 2 switche, 2 diody - 1 switch wciśnięty jedna dioda świeci, drugi switch wciśnięty druga dioda świeci. (po puszczeniu danego switcha dana dioda gaśnie) $regfile = "attiny2313.dat" 'typ proca $crystal = 1000000 'taktowanie Config Portb = Output 'port b jako wyjścia Portb = &B11111111 'wszędzie stan spoczynkowy-1 Config Portd = Input 'pprt d jako wejścia Portd = &B1111111 'wszędzie stan spoczynkowy-1 Do 'petla neiskonczona If Pind.1 = 0 Then 'jesli switch 1 wciśnięty to Portb.3 = 0 'dioda czerwona świeci End If If Pind.1 = 1 Then 'Jeśli Switch 1 Niewciśniety to Portb.3 = 1 'dioda czerwona nieświeci End If If Pind.2 = 0 Then 'jeśli switch 2 wciśnięty to Portb.2 = 0 'dioda żółta świeci End If If Pind.2 = 1 Then 'jesli switch 2 nie wciśnięty to Portb.2 = 1 'dioda żółta nie świeci End If Loop 'koniec petli End Sabre Do helpa nie zajrzałem, faktycznie, możliwe, ze tam byłoby to dobrze opisane 😳. Jak dla mnie to najprościej nauczyć się czegoś na przykładzie. W kursie przykład jest błędny dlatego nie zrozumiałem tego. bartek1333 podał mi przykład programu w którym układ chociaż reaguje na switcha, ale nie działa tak jak chciałem. I wydedukowałem z tego jak powinno się podłączać i zapisywać w programie switcha. Sabre w tej chwili kod z Twojego postu wydaje mi się już oczywisty. 🙂 Bardzo Wam dziękuję za pomoc.
  8. Chyba jakiś niekumaty wyjątkowo jestem 🙁 Z wyjściami nie mam problemu, pisałem sobie kilka programów dla 5 ledów, żeby w różny sposób się zapalały gasiły, przesuwał się stan na portach itp. A co do wejść, nie mam pojęcia jak uzyskać stan wysoki. Napisałem prościutki program; $regfile = "attiny2313.dat" 'typ proca $crystal = 1000000 'taktowanie Config Portb = Output 'port b jako wyjścia Portb = &B11111111 'wszędzie stan spoczynkowy-1 Config Portd = Input 'pprt d jako wejścia Portd = &B0000000 'wszędzie stan spoczynkowy-0 Do 'petla neiskonczona If Portd.1 = 0 Then 'jesli switch niewciśnięty to Portb.3 = 0 'dioda czerwona świeci Elseif Portd.1 = 1 Then 'jeśli switch wciśnięty to Portb.2 = 0 'dioda żółta świeci End If 'koniec warunku Loop 'koniec petli End 'koniec programu Podłączone mam 2 diody pod 2 porty wyjściowe , są one podciągnięte przez rezystor do VCC i nie wiem co ze switchem. Obecnie mam zrobione tak, że switch podłączony jest do portu wejścia i do masy, czyli chyba Ok. Jeśli chciałbym to zrobić zewnętrznie to jaki rezystor zastosować ? Jeśli wewnętrznie (co jest chyba lepsza opcją), to jak ? Bardzo proszę dodajcie to podciągniecie do programu który wrzuciłem. Przy tak napisanym programie świeci się tylko czerwona dioda, i naciskanie switcha nic nie zmienia. Przejrzałem wiele tematów i znalazłem tylko jakieś skomplikowane podłączenia switchy przez tranzystory etc. Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
  9. Tak, dodaję zdjęcie, bo do końca nie wiem czy chodzi o to, ale wydaje mi się, że tak. Temat czytałem. Widziałem, że ktoś miał już problem, że dioda się ciągle paliła, ale nie wnikałem i myślałem, ze jak zrobiłem tak jak autor poradnika to wszystko powinno śmigać. Nie bardzo rozumiem gdzie mam dodać napisany przez Ciebie kod (w którym miejscu tego który ja podałem), mógłbyś wyjaśnić ? 🙂 Dodaję jeszcze ww zdjęcie do weryfikacji połączeń: Pozdrawiam.
  10. Przepraszam za post pod postem, ale mam nowy problem. Nie wiem co może być źle. Programator śmiga, programuje etc. Nie ma żadnych błędów. Wczoraj wykonałem ten testowy układ z pierwszego postu i niestety nie działał (na płytce uniwersalnej lutowałem). Postanowiłem zakupić płytkę stykową... to tez uczyniłem. Dziś zmontowałem wszystko na nowo. Sprawdziłem miernikiem VCC i GND czy wszędzie dociera gdzie trzeba i jest ok, tactswitche podłączone dobrze, sprawdzałem czy po naciśnięciu zaczynają przewodzić i jest z nimi wszystko OK (tj, ustawiam miernik na funkcję sprawdzania obwodu, dokładam do pinów switcha - miernik jest cicho, naciskam switch - mierik piszczy) Wgrałem ten program: $regfile = "attiny2313.dat" 'najpierw określamy typ proca $crystal = 1000000 'definiujemy z jakim taktowaniem będzie pracował config portb=input 'port b jako wejścia portb=&B00000000 'wszędzie stan spoczynkowy-0 config portd=output 'pprt d jako wyjścia portd=&B0000000 'wszędzie stan spoczynkowy-0 do 'pętla nieskończona if pinb.0=1 then 'jeżeli przycisk 1 wciśnięty portd.0=1 'zapal diode elseif pinb.1=1 then 'jeżeli przycisk 2 wciśnięty portd.0=0 'zgaś diodę endif 'koniec bloku warunkowego loop 'koniec pętli end 'koniec programu I niestety po podłączeniu zasilania dioda się zapala, a przyciski nie mają na nią żadnego wpływu. Jak na mój gust to musi być coś z moim uC (stan spoczynkowy diody powinien być 0, czyli nie powinna się palić), czy mam rację, czy może być inna przyczyna ? Dodam, że program czasowy - migacz z diody, na tej płytce działa bez problemu i dioda miga, czyli programator działa i dobrze wrzuca programy. Niestety mam tylko jedną Attiny2313 i dlatego pytam, bo nie mam jak sam sprawdzić. Pozdrawiam.
  11. gohandi w li-polach konieczne jest sprawdzanie napięcia na każdej celi. Nawet w dobrych jakościowo pakietach często po rozładowaniu napięcie jest bardzo różne. (Niektóre moje pakiety gdy odłączy je regulator, po sprawdzeniu później napięcia miernikiem wychodzi np. 3,2V 3,6V 3,3V na cele.) Gdy napięcie spadnie nam poniżej tych 3V i nie mamy ładowarki mikroprocesorowej z możliwością ustawienia prądu ładowania może już być problem. Moje pakiety trzymam w zwykłym pudełku po butach. Jednak gdy tylko będę robił jakieś zakupy w sklepie gdzie kupuję li-pole, a specjalne torebki do przechowywania będą na stanie to mam zamiar się zaopatrzyć. Co do przechowywania to 3,8V na celę jest najlepszym napięciem. Niektóre pakiety mam już 3 lata i do tej pory świetnie sobie radzą. Pozdrawiam.
  12. Dziękuje za odpowiedź. Rano chciałem napisać już ze mam źle polutowane, jednak forum nie działało, nie uwzględniłem połączeń które już były na płytce. Właśnie kupiłem nowa płytkę i dziś będę dalej próbował. 🙂 Pozdrawiam.
  13. Witam. Przeczytałem kursy-bascoma i postanowiłem wziąć się do programowania 🙂 Dawno już zakupiłem programator stk200, uC i inne potrzebne rzeczy. Dziś polutowałem uC z programatorem i postanowiłem na próbę wgrać jakiś gotowy program. Skonfigurowałem Bascom-AVR i niestety wyskakują mi błędy. Na początku: '..Bascom-avr\noname1.bin NOT FOUND' Kolejny: 'Couldn't identivy chip with ID:FFFFF' Następnie wyświetla się: 'Selected chip and target chip do not match AT90S1200 <> ATtiny461' ... Czyli wychodzi na to, że nawet nie znajduje programatora - układu. Wykonałem wszystko troszkę niestarannie, ale chciałem tylko sprawdzić jak to działa i nie jest to finalna wersja podkładki do programatora. Wszystkie luty i połączenia posprawdzałem dokładnie miernikiem i wszystko jest OK. (dodaję jednak fotki). Oczywiście zasilanie podpiąłem. *Przepraszam za naprawdę kiepskie lutowanie, ale nie posiadam jeszcze dobrej lutownicy. W czym może leżeć problem i jak się za to zabrać ? edit. - poprawiłem zdjęcia. Pozdrawiam.
  14. No i świetnie 😋 Nie mogłem znaleźć nic "trafniejszego" w elementach DipTrace, więc dałem to, teraz dopiero zauważyłem, że możecie to traktować jak kondensator. Czyli teraz czas dorwać papier kredowy i kolegę z laserówką ;] Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję. ------- edit. 6 lipca 2010. Witam ponownie, dziś dostałem papier kredowy, wydrukowałem schemat i wykonałem płytkę... i dopiero potem pomyślałem 🙁 Elementy typu: kontur mikrokontrolera, te obwódki dookoła styków od wejścia KANDA i kółka dookoła + i - również wyszły na płytce i wychodzi na to, że wszystkie te styki są połączone 🙁 Nie mogę znaleźć w opcjach, jak usunąć z projektu płytki do druku te zielone kontury elementów... Jak mam to zrobić ? (używam DipTrace). Pozdrawiam.
  15. No dobrze, wszystko chyba rozumiem, ale na schemacie zrobiłem "coś" takie kółko z + i - gdzie właśnie ma być podpięty zasilacz, z opisu programatora wynika, że on zasila się z układu, czyli nie potrzeba osobnego do niego, tylko wystarczy zasilić tak jak na moim "projekcie": Czy aby na pewno czegoś brakuje ? Pozdrawiam i dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.