Skocz do zawartości

krzyska

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warszawa

Osiągnięcia użytkownika krzyska

Aktywny debiutant

Aktywny debiutant (2/19)

  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Serwo kupiłem z zestawem, Zestaw właśnie zarejestrowałem,
  2. Dotarłem do 5 części kursu, robiąc ćwiczenia z serwem zauważyłem że coś z jego ruchami nie jest tak jak powinno być. Sprawdziłem to pisząc prosty kod który ustawia je w jednej określonej pozycji. Z testu wynika że nie mogę go ustawić w pozycjach poniżej 20. Przy 19 i 18 drży ale stoi, a poniżej 17 kręci się dookoła zwalniając w tym niskim zakresie. Gdzie może leżeć problem? Czy powinienem kupić inne serwo? Serwo, stabilizator mam z zestawu, kondensatory zainstalowane przy stabilizatorze, bateria podłączona /KK
  3. Hejka, to mój pierwszy post tutaj. Zgodnie z zadaniem domowym 4.6 zrobiłem działający czujnik światła określający jego źródło. int lewa = 0; int prawa = 0; int poziom = 0; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(8, OUTPUT); pinMode(9, OUTPUT); pinMode(10, OUTPUT); pinMode(11, OUTPUT); pinMode(12, OUTPUT); } void loop() { lewa = analogRead(A4); prawa = analogRead(A5); lewa = map(lewa, 400, 850, 1, 5); //wartości ustalone doświadczalnie prawa = map(prawa, 400, 850, 1, 5); poziom = lewa - prawa; poziom = map(poziom, -4, 4, 1, 5); //ustalenie różnicy między stronami Serial.println(poziom); //kontrolnie wyświetlam różnicę delay(50); digitalWrite(8, LOW); //wyłączenie wszystkich diod digitalWrite(9, LOW); digitalWrite(10, LOW); digitalWrite(11, LOW); digitalWrite(12, LOW); // włączenie odpowiedniej diody if (poziom == 1) { digitalWrite(12, HIGH); } else if (poziom == 2) { digitalWrite(11, HIGH); } else if (poziom == 3) { digitalWrite(10, HIGH); } else if (poziom == 4) { digitalWrite(9, HIGH); } else if (poziom == 5) { digitalWrite(8, HIGH); } }
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.