Skocz do zawartości

Kamil88

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Kamil88

Aktywny debiutant

Aktywny debiutant (2/19)

  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Treker, Dzięki za pomoc. Oczywiście wszystko teraz działa jak powinno. Przy pierwszych dwóch ustawieniach program działa a następnych już nie. To też wydaje się dziwne bo nie zmianiałem ustawień przy poprzednim programie z komunikacją przez UART. Tak czy inaczej już wszystko ok. Dzieki jeszcze raz.
  2. Witam, Do sprawdzenia działania Monitora Portu pod względem instrukcji zagnieżdżonych "if" skompilowałem taki program: String odebraneDane = ""; //Pusty ciąg odebranych danych void setup() { Serial.begin(9600); //Uruchomienie komunikacji } void loop() { if(Serial.available() > 0) { //Czy Arduino odebrano dane //Jeśli tak, to odczytujemy je do znaku końca linii i zapisz w zmiennej odebraneDane odebraneDane = Serial.readStringUntil('\n'); if (odebraneDane == "zielona") { //Jeśli odebrano słowo "zielona" Serial.println("zielona"); //To odbierzemy "zielona" delay(1000); } if (odebraneDane == "czerwona") { //Jeśli odebrano słowo "czerwona" Serial.println("czerwona"); //To odbierzemy czerwona delay(1000); } } } Na zdjęciu skompilowany program wraz z otwartym monitorem portu z widocznymi ustawieniami jak prosiłeś.
  3. Witam, Arduino programuję od niedawna. Przebrnąłem przez kolejne lekcje kursu bez żadnych problemów aż to lekcji #3. Przy próbie komunikacji przez UART i odczycie imienia nie pojawił się jeszcze problem. Stworzył się podczas próby kontroli przez ww. zapalania diod, zielonej i czerwonej. Próbowałem z każdej strony do tego podejść ale bez wyniku. Na początku sprawdziłem poprawność połączeń poprzez prosty program zapalający diody i wszystko było ok. Następnie wróciłem do programu z imieniem i UART działał jak powinien. Wszystko jest ok dopóki nie używam więcej jak jednej instrukcji "if". Wygląda to tak jak by Arduino nie widziało kolejnych instrukcji "if" w instrukcji głównej. Czy możliwe jest, że mam problem z kompilatorem, mikrokontrolerem albo IDE ? Dodam tylko, że po kolejnych próbach z kompilacją postanowiłem skopiować program prosto ze strony więc nie ma mowy o błędach w kodzie. Dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.